1. Anasayfa
 2. Yemek

Ana Yemek Tarifi Ingilizce

Ana Yemek Tarifi Ingilizce

When it comes to preparing a delicious meal, English cuisine can provide some great options. Whether it’s a hearty cottage pie or a light fish and chips, there are some classic recipes that everyone should know. Here we’ll explore a classic British dish – Shepherd’s Pie – and learn how to make it.

Shepherd’s Pie is a classic English comfort food. It’s a dish made with layers of ground lamb or beef, mashed potatoes, vegetables, and a savory gravy. The dish is usually topped with cheese, herbs, or even breadcrumbs to add a crunchy texture. It’s typically served with a side of vegetables or a green salad.

To make Shepherd’s Pie, start by preheating the oven to 375°F (190°C). Next, cook the ground lamb or beef in a large skillet over medium heat, stirring with a wooden spoon to break up any clumps. Add onions, garlic, and any other vegetables you’d like. Cook the mixture for 5 minutes, stirring occasionally.

Stir in the tomato paste, Worcestershire sauce, and seasonings. Add in the frozen vegetables and cook for 5 minutes more. Then, spoon the mixture into an 8-inch (20 cm) baking dish. Spread the mashed potatoes on top of the meat mixture, making sure to cover it completely.

Place the dish in the oven and bake for 40 minutes, or until the potatoes are golden-brown and crispy. Allow the dish to rest for 5 minutes before serving. Enjoy your delicious Shepherd’s Pie with a side of vegetables or a green salad. Enjoy!

ana yemek tarifi ingilizce

Traditional English Fish and Chips Tarifi

İngiliz mutfağının en ünlü yemeklerinden biri olan, Traditional English Fish and Chips Tarifi, son zamanlarda Türkiye’de de oldukça popüler olmuştur. Traditional English Fish and Chips Tarifi, çavdar unu kullanılarak hazırlanan, kızartılmış balık ve patates cipslerinden oluşmaktadır. Bunun dışında, üzerine sos sürülebilen bu yemek, özellikle mayonez, ketçap ve tarçın ile servis edilmektedir.

Bu lezzetli yemeğin hazırlanması oldukça kolaydır. Öncelikle balığın içine, tarçın, karabiber ve tuzu karıştırılır ve kızartılır. Daha sonra patateslerin kabukları soyulur ve ince dilimler halinde kesilir. Patatesler kızartmak için, çavdar unu ile karıştırılır ve yüksek ısıda kızartılır. Yemek servise hazır hale geldiğinde, yemeğe bolca mayonez ve ketçap sürülerek servis edilir.

Türk mutfaklarında çok sevilen bu yemek, son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Özellikle meyve sebzesi ve et tüketimi olan ülkelerde, bu yemek kolay hazırlanabilmesi nedeniyle çok tercih ediliyor. Traditional English Fish and Chips Tarifi, fiyat olarak oldukça uygun bir yemektir. Örnek olarak,​ Türkiye’de büyük bir poşet patates cipsi ile birlikte 6-7 liraya alınabiliyor.

Traditional English Fish and Chips Tarifi, kızartılmış balık ve patates cipsleri ile hazırlanan, lezzetli bir yemektir. İngiliz mutfağının en ünlü yemeklerinden biri olan bu yemek, son zamanlarda Türkiye’de de oldukça popüler olmuştur. Fiyat olarak da oldukça uygun olan bu yemek, kolay hazırlanabilmesi nedeniyle çok tercih ediliyor.

ana yemek tarifi ingilizce

Böbrek Pudingi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de her zaman çok sevilen bir tat, Böbrek Pudingi, çok lezzetli ve çok kolay bir yemektir. Bu basit tarif, herkesin yapabileceği bir yemektir ve her şeye uyacak şekilde çok da kolay değiştirilebilir. Her evde bulunan malzemelerle hızlıca ve kolayca yapılır.

Böbrek Pudingi yapmak için gereken malzemeler;

 • 1 su bardağı kadar süt
 • 1 adet çiğ et böbreği
 • 1/2 çay bardağı kadar undan yapılmış yulaf unu
 • 3 yemek kaşığı kadar yoğurt
 • Tuz
 • Biraz karabiber
 • Biraz daha yağ

Öncelikle, çiğ et böbreği süzgeç yardımı ile süzülür. Ardından, bir kabın içine süt konur. Sonra, süzülen böbrek ve çiğ et böbreği de kabın içine konur. Daha sonra yulaf unu ve yoğurt eklenir ve tüm malzemeler karıştırılır. En son, karabiber, tuz ve yağ eklenerek, malzemeler harmanlanır.

Böbrek Pudingi, kısık ateşte kaynatılarak pişirilir. Pişirme süresi yaklaşık 25 ila 30 dakikadır. Kısık ateşte ve karıştırmadan pişirme çok önemlidir. Kaynatılan böbrek pudingi tarifinin aldığı renkler, kokular ve lezzetler oldukça önemlidir. Böbrek Pudingi, karıştırılarak servise hazırdır.

Böbrek pudingi, Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinden biridir. Her yaştan insan tarafından çok sevilir. Böbrek pudingi, çok kolay ve hızlı bir yemek olduğu için, ailelerin her zaman tercih ettiği lezzetli bir pudingdir.

ana yemek tarifi ingilizce

Tatlı Soslu Biftek Tarifi

Tatlı Soslu Biftek tarifi, enfes bir ana yemek tarifidir. Bifteğin üstüne leziz bir sos ile servis edilmesi, mükemmel bir yemek deneyimi sunmak için mükemmeldir. Tatlı Soslu Biftek Tarifi, herkesin zevkine uyacak şekilde çok farklı şekillerde yapılabilir ve çok lezzetli olabilir.

Tatlı Soslu Bifteğin yapılışı, öncelikle etin tuzlanmasıyla başlar. Tuz, etin lezzetini arttırmak ve etin tüketim güvenliğini sağlamak için kullanılan ana maddedir. Bifteğin üzerine karabiber, kekik, tarçın gibi baharatlar konulur. Baharatlar, eti aromatize eder ve lezzetini arttırır.

Tatlı Soslu Bifteğin yapılışını tamamlamak için, sosu hazırlama adımlarının izlenmesi gerekir. Sosa malzeme olarak, soğan, sarımsak, şeker, tuz, siyah biber, limon suyu, sıvı yağ ve diğer seçiminize göre baharat kullanılabilir. Eti sos ile örtüp, sosu emmesi için ılık ateşte yaklaşık 20-30 dakika pişirmek gerekir.

Tatlı Soslu Biftek, hafif bir şekilde servis edilebilir. Bifteğin eti kolayca kırılır ve lezzetli olur. Ayrıca, sosu da kolayca uygulanabilir. Sonuç olarak, Tatlı Soslu Biftek, etin lezzetini arttırmak ve özel bir ana yemek tarifi sunmak için ideal bir seçenektir.

Sekiz adet tatlı soslu biftek tarifi için gerekli malzemeler:

 • 8 adet orta büyüklükte biftek
 • 2 orta boy soğan
 • 2-3 diş sarımsak
 • 4-5 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 2 yemek kaşığı limon suyu

Tatlı Soslu Bifteğin hazırlanması, ilk olarak etin tuzlanmasıyla başlar. Etin üzerine karabiber, kekik, tarçın gibi baharatlar konulur. Ardından, soğanlar ince ince doğranarak kavrulur. Soğanlar kavrulduktan sonra, sarımsak, şeker, tuz, siyah biber, limon suyu ve diğer baharatlar eklenir ve karıştırılır. Son olarak, sıvı yağ eklenir. Hazırlanan sos, etler için kullanılır. Etler sosla örtülür ve ılık ateşte yaklaşık 20-30 dakika pişirilir. Servis edilmeden önce sos ya da etin üzerinde sos gezdirilir. Tatlı Soslu Biftek, leziz ve özel bir ana yemek tarifi sunmak için ideal bir seçenektir.

ana yemek tarifi ingilizce

Köfte Kebabı Tarifi

Türkiye’de çok popüler olan Köfte Kebabı, İstanbul’da ve çevresindeki restoranlarda yaygın olarak satılmaktadır. Köfte Kebabı, yaygın olarak etten yapılan döner çeşididir. Köfte Kebabı, içeriği köfte olan ve etle dolu tandır ekmeğiyle servis edilen bir döner çeşididir.

Köfte Kebabı Tarifi, öncelikle hazırlanacak olan köfteler üzerine odaklanıyor. Köfteler, kıyma, domates, soğan, maydanoz, tuz, karabiber ve diğer baharatların karışımıyla hazırlanır. Köfteler hazırlandıktan sonra, 10-12 cm boyunda iri parçalar halinde dilimlenir ve çubukların üzerine konur. Tandır ekmeği, bu parçaların üzerine konulur ve orta sıcaklıkta ızgara edilir. Hazırlanan bu kebabın üzerine, sıvı yağ, sirke veya limon suyu ile servis edilir.

Köfte Kebabı, köftelerin yanı sıra tandır ekmeği, sıvı yağ, sirke veya limon suyu ile servis edildiğinden, Türkiye’de oldukça ekonomik fiyatlara satılmaktadır. Tandır ekmeği, önceleri fırınlarda yapılırdı, ancak günümüzde eve çıkartma servisi olan bazı restoranlar, tandır ekmeğini evinize servis edebilmektedir.

Köfte Kebabı Tarifi, Türkiye’deki restoranların da yaygın olarak satışını yaptığı bir tariftir. Köfte Kebabı, Türkiye’de hemşerilerin en çok tercih ettikleri döner çeşitleridir. Özellikle İstanbul ve çevresinde, restoranlar ve lokantalarda bu tarif üzerinden yemekler hazırlanmaktadır. Köfte Kebabı, köfte, tandır ekmeği, yağ ve baharatlarla tatlandırılarak servis edildiği için oldukça sağlıklı bir çeşit dönerdir.

Köfte Kebabı, köfte, tandır ekmeği, sıvı yağ, sirke veya limon suyu ile servis edildiğinden, Türkiye’de oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Köfte Kebabı diğer türk yemeklerine kıyasla, çok hafif bir öğündür ve oldukça uygun kalori içerir. Bu nedenle köfte kebabı, özellikle diyet yapan kişilerin tercih ettiği bir öğündür.

ana yemek tarifi ingilizce

Güveçte Tatlı Patates Yemeği Tarifi

Güveçte tatlı patates yemeği, lezzetli ve hafif bir ana yemektir. Bu yemek, özellikle kış aylarında soğuk geceleri ısıtmak ve rahatlamak için mükemmel bir seçimdir. Bu yemeğin tarifini yapmak oldukça kolaydır ve malzemelerin karıştırılmasıyla geçen süreden dolayı, çok vaktinizi almayacaktır. Ayrıca, bu lezzetli tarif, sofralarınızda daha fazla seçenek sunmak için ideal bir seçenek olacaktır.

Güveçte tatlı patates yemeğinin malzemeleri; 1/2 kilogram tatlı patates, 1 kilogram havuç, 1/2 kilogram yeşil biber, 2 yemek kaşığı tereyağı, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1/2 tane soğan, tuz, karabiber, kekik ve 1 çorba kaşığı kıyılmış dereotu olarak sıralanabilir. Tüm malzemeler, temizlenip, ince kıyılmış ve pişirmeye hazır hale getirilmelidir.

Pişirme işlemi bir güveçte yapılacaktır. İlk olarak, tereyağı ve zeytinyağı, güvece konur. Sonra, soğanlar, tatlı patates, havuç ve yeşil biber eklenir ve karıştırılır. Son olarak, tüm malzemeler tuz, karabiber, kekik ve dereotuyla tatlandırılır. Güveç, kapatılır ve orta ateşte yaklaşık 40 dakika kadar pişirilir. Pişme süresi, patateslerin yumuşak olmasına kadar ayarlanır.

Güveçte tatlı patates yemeği, aromatik ve eşsiz lezzetiyle, herkesin hoşuna gidecek bir tariftir. Bu yemeğin pişirme süresi kısa olduğundan, hafta sonu alışveriş yapmak ve çok vakit harcamak gerekmeyecektir. Yemek hazırlığı için gerekli olan malzemeler, her evin muhakkak bulundurduğu malzemeler olduğundan, bu yemeğin tarifi oldukça ucuz ve uygun bir şekilde göz önüne alınabilir.

Güveçte tatlı patates yemeği, hemen hemen herkesin sevdiği bir yemektir. Bu tarif, özellikle hafta sonları sofralarınızda ve yemek partilerinizde, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte çok lezzetli ve kolay bir tarif olarak önerilebilir. Yemeğin sonunda, sevdiklerinizle paylaşılan anıların tadını çıkarın ve bu yemekten keyif alın!

ana yemek tarifi ingilizce

Türk Mutfağının Sevilen Lezzetlerin İngilizce Yemek Tarifleri

Tatlılardan zeytinyağlılara, ana yemeklerden salatalara, mezelere ve içecek kültürüne Türk adetleri gerçekten de dünyada bir ekol. İngilizce yemek tarifleri konusunda bilgi edinmek bu yüzden çok önemli İngilizce yemek tarifleri konusundaki bilgilerinizi test etmek için aşağıdaki butona tıklayarak sorulara göz atın.

Git

ana yemek tarifi ingilizce

En Sevilen Türk Yemekleri İçin İngilizce Yemek Tarifi

Bugün ne pişireyim diyenler, İngilizce yemek tarifi ödevi olanlar veya nefis Türk yemeklerinin İngilizce tariflerini merak edenler Sizlere çorbadan ana yemek ve salataya kadar İngilizce yemek tarifi vererek Türk yemeklerinin nasıl yapıldığını İngilizce olarak anlatmak istiyoruz.

Git

ana yemek tarifi ingilizce

İngilizce Yemek Tarifleri

Her alanda olduğu gibi, mutfak ve daha spesifik olarak da yemek tarifleri alanlarında da İngilizce kaynakları takip edebiliyor olmanız işleri sizin için çok kolaylaştıracaktır. Özellikle kendi ülkenizde pek sık rastlanmayan yemeklerin tarifini ana dilinizde bulmanız çok da mümkün değil, öyle değil mi? Dünya mutfağı .

Git

ana yemek tarifi ingilizce

İngilizce Yemek Tarifi: Yemek Tariflerinde Kullanılan Kelimeler

4 eggs 4 adet yumurta. 1,5 cup powdered sugar 1,5 su bardağı toz şeker. 1 grated lemon peel 1 adet rendelenmiş limon kabuğu. 2 tablespoons lemon juice 2 yemek kaşığı limon suyu. 12 cup sunflower oil 12 su bardağı ayçiçek yağı. 1 cup milk 1 su bardağı süt. 3 cups flour 3 su bardağı un.

Git

ana yemek tarifi ingilizce

İngilizce Yemek Tarifleri 2023 Güncel

Pirinç Pilavı Tarifi Rice Pilaff Recipe. Malzemeler Ingredients: 400 gram pirinç 400 grams of rice. 3 yemek kaşığı tereyağı 3 tablespoons of butter. 600 ml su veya tavuk suyu 600 ml of water or chicken broth. 3 çay kaşığı tuz 3 teaspoons of salt. Hazırlanışı Preparation:.

Git

İngilizce Yemek Tarifi

Bu sebeple bu yazımızda İngilizce yemek tarifi konusuna yer vermek istedik. Yeme-içme hayatımızda önemli bir tutuyor. Bu sebeple bir şekilde konu yemeklere muhakkak geliyor : Kültürü tanıtırken yemeklerden çokça bahsedilir Bu yemekte hem sebze var, hem de et var. Hem göz hem de mide doyurucu bir tarif. Menüde ana yemek .

Git

İngilizce Yemek Tarifleri

Baked Salmon Fillets English Recipe – Fırında Somon Fileto İngilizce Yemek Tarifi. Prep time – 10 mins Hazırlama süresi – 10 dakika Cook time -15 mins Pişirme süresi – 15 dakika Servings – 4 servings Servis – 4 kişilik Ingredients. 4 pieces fillets salmon;.

Git

İngilizce Yemek Tarifi

Bildiğiniz üzere bir dili tam anlamıyla öğrenebilmemiz için, bu öğrendiğimiz dili hayatımızın çeşitli alanlarına eklememiz gerekmektedir. Çoğu konuda bunu yapabilirken neden yemek tariflerinizi recipe de İngilizce olarak öğrenmeyesiniz? Ayrıca, İngilizce olarak öğrendiğiniz yemek tarifleri dünya mutfağına da açılmanıza olanak sağlar.İngilizce Mutfakta ve .

Git

İngilizce Yemek Tarifi

Recipe of Carrot Cake Havuçlu Kek Tarifi First, wash carrots, peel and grate them. İlk olarak havuçları yıka, kabuğunu soy ve rendele . Second, mix eggs and sugar in a bowl. İkinci olarak bir kasede yumurta ve şekeri çırp . Add milk and oil into this mixture.

Git

İngilizce Yemek Tarifi

Sevgili öğrenciler, bu sayfada 8. sınıf cooking ünitesi ile ilgili İngilizce yemek tarifi örneği bulabilirsiniz.Mutfakta in the kitchen ünitesi ile ilgili kolay ingilizce yemek tarifi kısa ve yalın şekilde verilmiştir.İngilizce yemek tarifi verirken first, second, third, then, after that, next, finally gibi aşama kelimelerine de yer verdik.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.