1. Anasayfa
 2. Otomobil

Araba Sigorta Sorgulama

Araba Sigorta Sorgulama

Bugün teknolojinin her alanda olduğu gibi araç sigorta sorgulama alanında da kullanılmaya başladı. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen aracımızın sigortalarının ne durumda olduğunu sorgulamak artık çok kolay oldu. Özellikle kaza yaptığımızda veya trafik polisi tarafından durdurulduğumuzda bize sigorta bilgilerimizin güncel olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu durumda, aracımızın sigortalarını sorgulamak için artık çok daha kolay bir yol var.

Araç sigortası sorgulama süreci, öncelikle aracımızın giriş bilgilerini girmemiz gerekiyor. Bunlar plaka numarası, şehir ve araç markasıdır. Bilgileri girip, “sorgula” tuşuna bastığımızda, aracımızın sigortasının ne durumda olduğu veya sigortası olup olmadığı anında görülecektir. Sigorta süresinin bitim tarihi, sigorta bedeli ve sigorta şirketi de bize gösterilecektir.

Araç sigortası sorgulama işlemi, çok kolay ve hızlıdır. Tek yapmamız gereken araç bilgilerimizi girmek ve sorgulama tuşuna basmak. Ayrıca, bu işlemi her zaman çevrimiçi olarak yapabilmemiz de mümkündür. Yani sigorta tutarı, sigorta süresi ve sigorta şirketi hakkında her zaman bilgi alabilmemiz mümkündür. Bu da bizim için çok önemli bir avantajdır.

Sonuç olarak, aracımız için araba sigortası sorgulama, güvenli ve kolay bir yoldur. Bu işlemi her zaman çevrimiçi olarak yapmamız da mümkün olur. Bu sayede aracımızın sigortalarının ne durumda olduğunu her zaman kontrol edebiliriz ve sürekli güncel tutabiliriz.

araba sigorta sorgulama

Arabanın Sigortalanmasının Faydaları

Arabalar mali açıdan bir yatırım olduğu için her zaman sigortalanması önerilir. Arabanızın sigortalanması sayesinde arabanızla ilgili olası riskleri finanse etmekte veya arabanızın herhangi bir kaza sonucu hasar görmesi halinde oluşabilecek masrafların çoğunu kapsamaktadır. Ayrıca arabanın sigortalanması arabanıza herhangi bir kazadan dolayı oluşabilecek zararın, arabanın orjinal değerinin üzerinde olmamasını da garanti altına almaktadır.

Arabanın sigortalanmasının farklı yararları vardır. İlk olarak, arabanın sigortalanması musibet sigortacılığı için ödenecek olan ek bir prim kapsamında arabanın parça değişim ve tamir masraflarının çoğunu karşılar. Bu, arabanızla kaza sonucu meydana gelen arızaların giderilmesi için ekstra masraflar ödemek zorunda kalmadan arabanızla uzun yolculuklar yapmanıza olanak sağlar. Öte yandan, arabanın sigortalanması, arabanızın kaybolduğu veya çalındığı durumlarda arabanın ortaya çıkması veya yerine konulması için gerekli masrafları da kapsamına alır.

Arabanın sigortalanmasının diğer önemli bir avantajı, arabanın üçüncü taraflara olan zararlarının ödenebilmesidir. Bu, arabanızla oluşan bir kaza sonucunda üçüncü taraflara olan zararların ödenebilmesi anlamına gelir. Ayrıca arabanın sigortalanması sayesinde araca olan olası zararların çoğu hızlı ve kolay bir şekilde ödenir. Bu sayede arabanızla meydana gelen kazaların gerçekleştiği yerden arabanızın onarılması veya arabanızın kaybolduğu veya çalındığı durumlarda arabanın ortaya çıkması veya yerine konulması için gerekli masrafların ödenmesi kolaylaşır. Son olarak, arabanın sigortalanması arabanın orjinal değerinin üzerinde zarar görmüş olması durumunda arabanın geri kalan kısmının ödenmesini sağlar.

Arabanın sigortalanmasının yararlarının yanı sıra, arabanın sigortalanması için ödenen primlerin her ay ödenmesi gerekmektedir. Arabanın sigortalanmasının primleri arabanın çeşidine, modeline, markasına ve arabanın sahibine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle arabanın sigortalanması için ödeme yaparken arabanın sigortalanan modeli ve markasını ve arabanın sahibinin bunlara göre prim ödemesini dikkate alması gerekir.

Ayrıca, sigorta kapsamının hangi durumlara karşı geçerli olduğunu kontrol etmek önemlidir. Çünkü arabanın sigortalanmasının farklı türleri vardır ve faydaları arasında farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları arabanın üçüncü taraflardan kaynaklanan zararlara karşı, arabanın kaybolduğu veya çalındığı durumlara karşı veya arabanın kaza sonucu hasar görmesi durumuna karşı sigorta kapsamını kapsamaktadır. Arabanın sigortalanmasının faydalarının farkına varmak için, arabanın sigorta sorgulama işlemi yapmak gerekir.

araba sigorta sorgulama

Arabanın Sigortalanmasının Avantajları

Arabanızı sigortalamanın çok önemli bir avantajı vardır. Arabanızın sigortalanması, aracınızın daha iyi çalışmasını, aracınız için koruma sağlamasını ve aracınızın daha uzun süre çalışmasını sağlayabilir. Arabanızı sigortalamanın başlıca avantajları şunlardır:

 • Kaza ve arıza durumlarını kapsayan olağanüstü koruma. Arabanızın sigortalanması, aracınızdaki arıza ve kazaları kapsar. Bu, aracınızın işlevselliğinin dengede kalmasını sağlayabilir ve aracınızın daha uzun süre çalışmasını sağlayabilir.
 • Kaza sonrası aracınızın tamiratları için para kazanma. Kaza sonrası aracınızın evraklarının temin edilmesi, aracınızın tamiratlarının yapılması ve aracınızın bakımının yapılması için fon sağlamanıza yardımcı olabilir.
 • Sigorta ücretleri gelecekte karşılaşılan masrafları karşılamak için kullanılabilir. Gelecekte karşılaşılabilecek arıza ve kaza masraflarının karşılanması için arabanızı sigortalayan sigorta şirketleri sigorta ücretlerini kullanmak için size para öder. Böylece, parayı kurtarmanızı ve çok daha fazlasını yapmanızı sağlayabilir.

Arabanızı sigortalamak için arabanıza ait tüm bilgileri, aracınızın durumunu ve aracınızın işlevselliğini gözden geçirmeniz gerekir. Arabanızı sigortalamadan önce de, araca ait olan tüm arıza ve kaza kayıtlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, arabadaki kazaların kapsamını da kontrol etmelisiniz.

Arabanızı sigortalamak için farklı araba sigortalama şirketleri bulunmaktadır. Her sigorta şirketinin kendi fiyatları, ücretleri ve kapsam yelpazesi vardır. Aracınızın gereksinimleri doğrultusunda en uygun fiyatı almak için farklı araba sigortalama şirketlerini karşılaştırmanız ve öneriler almanız önerilir.

Arabanızı sigortalamak iyi bir karardır. Arabanızın işlevselliğini dengede tutmak, aracınızın daha uzun süre çalışmasını sağlayabilmek ve aracınızın onarımını ve bakımını sağlamak için arabanızı sigortalamanın önemli avantajları vardır.

araba sigorta sorgulama

Arabanın Sigortalanmasının Dezavantajları

Arabaların sigortalanması her zaman bir avantaja sahiptir. Ancak bu, sigorta şirketlerinden arabanızı alacağınız primin çok pahalı olması na sebep olabilir. Sigorta şirketleri, aracınızın modelinden, yaşından, kullanım sıklığından ve bunun gibi bir çok faktöre göre, aracınızın primini belirlerler.

Arabanın sigortalanmasının dezavantajlarından biri de araca sigorta ettirme zorunluluğu olabilir. Sigorta yaptırmak bir zorunluluktur ve bu talep, aracınızın yaşı ve modeline bağlı olarak değişebilir. Örneğin, yaşı ileri arabalar, standart sigortayı almak zorunda olabilirler.

Arabanın sigortalanmasının diğer bir dezavantajı, aracın teminat limitidir. Sigortalanmış arabanın üzerine çıkabilecek zararlar, aracın teminat limitinin üzerinde ise, sigortalanmış aracın sahibi aracın tüm hasarını ödemek zorunda kalacaktır. Sigorta şirketi, araca ilk sigorta ettirildiği zaman, aracın teminat limitini belirleyecek ve aracın üzerine çıkabilecek tüm zararları bu teminat limiti ile sınırlandırmış olacaktır.

Ayrıca, arabanın sigortalanmasının sıkıntılarından biri de aracın sigorta şirketi ile arasındaki sözlesmeyi anlamaktır. Sigorta şirketleri, aracınıza sigorta ettirdiğiniz zaman, çeşitli sözleşmelerin içeriğini okumanızı şiddetle tavsiye eder. Çoğu zaman, sigorta şirketleri, sözleşmedeki tüm koşulları anlamanız gerektiğini söyleyeceklerdir.

Arabanızın sigortalanmasının avantajlarını öğrendikten sonra, dezavantajlarını da dikkate almak akıllıca olacaktır. Ucuz bir araba sigorta sorgulaması yapmak arabanızı en iyi şekilde teminat altına almak için en uygun seçenek olabilir. Arabanızı sigortalamadan önce araştırma yapmak ve tüm seçenekleri göz önünde bulundurmak her zaman akıllıca olacaktır.

araba sigorta sorgulama

Arabanın Sigortalanmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde arabalardan herkesin faydalanması, çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak araba sahiplerinin, arabanın sigortalanmasının önemli olduğunu anlamaları gerekmektedir. Araba sigortalanması araba sahiplerinin aracının hasar görmesi durumunda aracın karşılanmasını sağlayacak bir önlem olarak kabul edilmektedir. Araba sigortalanmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Birincisi; aracın ne kadar sigortalanacağına karar vermek. İkinci olarak; sigorta bedelinin ne kadar olacağını belirlemek. Üçüncü olarak; sigortalama kapsamına ne gibi olayların dahil edileceğine karar vermek.

Araba sahipleri, aracın sigortalanmasında öncelikle aracın modelini, yılını, yakıt türünü ve çalışma kilometrelerini göz önünde bulundurmalıdır. Buna ek olarak, aracın fiyatı ve kullanım amacı da önemlidir. Sigorta kapsamının ne olacağına da karar verilmelidir. Bazı sigorta kapsamları kazalar, çarpma, toz, duman, sel ve kuraklık gibi doğal afetleri de kapsayabilir. Diğer kapsamlar ise çalıntı olayları, yangın, hırsızlık veya dolaylı hasarları kapsayabilir. Sigorta kapsamının ne olduğunu, aracı sigortalayan şirkete başvurularak öğrenmek mümkündür.

Araba sahipleri, aracın sigortalanmasının gerektiğini kabul etmelidir; çünkü arabanın hasar görmesi durumunda sigorta şirketinin aracı karşılaması yardımıyla aracın tamir edilmesi ve tamire ihtiyaç duyulmaması durumunda sigorta şirketinin aracın tamir masraflarını karşılaması mümkün olur. Ayrıca, arabanın sigortalanması, araba sahiplerinin arabayı arzuladıkları şekilde kullanmalarını sağlar.

Arabanın sigortalanması, araba sahiplerinin arabayı kullanırken güven altında olmalarını sağlamaktadır. Araba sahiplerinin, aracın sigortalanmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları açıkça anlamaları gerekmektedir. Sigorta şirketleri, arabanın fiyatı, modeli, kullanım amacı ve kapsamı gibi birçok kriteri de göz önünde bulundurarak aracın sigortalanmasına karar verir. Bu nedenle, araba sahiplerinin aracın sigortalanması konusunda doğru kararlar vermesi gerekmektedir. Arabanın sigortalanması, araba sahiplerinin aracın hasar görmesi durumunda aracın karşılanmasını sağlayacak önlem olarak kabul edilmektedir.

araba sigorta sorgulama

Arabanın Sigorta Sorgulama Süreci

Herhangi bir arabanın sigorta sorgulama süreci, aracın sigortasının kapsamını anlamanın en iyi yoludur. Bu süreç, araba sahibi ile sigorta şirketi arasındaki iletişimi kolaylaştırıp, her iki tarafın da sorgulama sürecinin sonunda tatmin edici bir sonuç almasını sağlar. Araba sigortası, aracın fiziksel hasar veya çalınma olasılığına karşı korunmasını sağlar. Arabanın sigortası, kaza, yangın, çalınma, sorunsuz çalışma gibi kapsamlı senaryolara kapsamlı bir koruma sağlar.

Arabanın sigorta sorgulama süreci, aracın sigorta kapsamını göstermek için çok önemlidir. Sigortalanan arabanın kaza geçirdiğinde, karşı tarafla hesaplaşma esnasında araba sigortası şirketinin ne kadarını ödeyeceğini bilmeniz gerekir. Ayrıca, aracın sahibi olarak sigorta ekipleriyle doğru bilgileri paylaşmanız gerekir. Söz konusu bilgiler, sigorta şirketi tarafından aracın sigorta kapsamının belirlenmesi için kullanılır.

Arabanın sigorta sorgulama sürecinin tamamlanması için öncelikle aracın sahibinin sigorta ekipleriyle haberleşmesi gereklidir. Bu haberleşme, arabanın sigorta kapsamının belirlenmesi için aracın modelini, ruhsat numarasını ve üretim yılını gösteren gerekli bilgilerin alınmasını gerektirir. Sigorta ekipleri, arabanın sigorta kapsamını doğrulamak için arabanın sahibine geri dönüş yapar ve aracın sigorta kapsamının son durumunu rapor eder.

Araba sigortası çok çeşitli kapsamlarda mevcuttur. Ancak, aracın sahibi sigortalanmasının gerektiğini düşündüğü her kapsamın sigorta kapsamının dahil edilmediğini göz önünde bulundurmalıdır. Bu sebeple, arabanın sahibi aracın sigorta kapsamının ne olduğunu en ince ayrıntısına kadar anlamalıdır.

Arabanın sigorta sorgulama süreci, aracın sigorta kapsamını anlamak için önemlidir. Arabanın sigortasının ne kadar kapsadığını anlamanın en iyi yolu, sigorta şirketi ile aracın sahibi arasındaki iletişimdir. İletişim, sigorta şirketi tarafından aracın sigorta kapsamının belirlenmesi için gerekli bilgilerin sağlanmasını sağlar. Bu nedenle, aracın sahibi arabanın sigorta kapsamını öğrenmeden önce, sigorta ekipleriyle haberleşmek için gerekli bilgileri tedarik etmelidir.

araba sigorta sorgulama

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama ÖNERİLEN HİZMETLER Yeşil Kart Poliçe Sorgulama Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt Kara Nakil Araçları için Lojistik Sefer Görev Emri Sorgulama Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Henüz kimliğinizi doğrulamadınız.

Git

araba sigorta sorgulama

Trafik ve Kasko Sigortası Sorgulama

Sigorta sorguluma aracımızdan kasko sigortanızın bitiş tarihini ve sigorta şirketinizi sadece TCKN ve plakanız ile sorgulayabilirsiniz. Bu sayede kasko poliçesi yanınızda olmasa bile hangi sigorta şirketinden kasko sigortanızın olduğunu ve bitiş tarihini anında öğrenebilirsiniz.

Git

araba sigorta sorgulama

Sigorta Sorgulama İle Hemen Teklif Al, Güvencen Başlasın

Sigortam‘in sunduğu araç kasko, trafik sigortası ve sağlık sigortası branşlarındaki sorgulama hizmeti ile 22 sigorta şirketine ait sigorta tekliflerini karşılaştırarak ihtiyaçlarına özel, en uygun fiyatlı poliçeyi alabilirsin. Sigorta Sorgulamanın Sigortam ile Farkı Ne?.

Git

araba sigorta sorgulama

Zorunlu Araç Trafik Sigortası Fiyatları için Teklif Alın

Trafik Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? Sigortam internet sitesinden trafik sigorta sorgulamasını tek bir ekranda yapabilir, sigorta şirketlerinin araç sigorta fiyat ve teminatlarını karşılaştırabilirsin.

Git

araba sigorta sorgulama

Araç Sigortası Fiyatını Hesapla

Generali Sigorta AŞ tarafından yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı, kutlama ve temenniler başta olmak üzere, tarafıma ticari içerikli elektronik ileti gönderilmesi amacıyla Generali Sigorta ile paylaşmış olduğum veya ilerleyen adımlarda paylaşacağım telefon ve e-mail aracılığı ile şahsımla iletişime geçilmesine, bu bilgilerin Generali tarafından, generali .

Git

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

ARAÇ BAŞI Maddi zararlar 120.000 TL Sağlık Giderleri 1.200.000 TL Sakatlanma ve Ölüm 1.200.000 TL KAZA BAŞI Maddi zararlar 240.000 TL Sağlık Giderleri 6.000.000 TL Sakatlanma ve Ölüm 6.000.000 TL KAMYONET, KAMYON veya ÇEKİCİ MİNİBÜS Ek Hizmetler Asistans Çekici Hasar Sürecini Yönetmek Çok Kolay! 0850 888 09 09 numaramızdan ihbarda bulunun.

Git

Trafik Sigortası Hesaplama

En avantajlı trafik sigortası için hemen trafik sigortası sorgulaması yaparak teklif alın! TRAFİK SİGORTASI HESAPLAMA En uygun trafik sigortasını bulun Zorunlu trafik sigortası hesaplama ve sorgulama; en uygun fiyatlı trafik sigortasını birçok sigorta şirketi ürününü karşılaştırarak kolayca bulabilirsiniz. Zorunlu Trafik Sigortası Veren Şirketler.

Git

Anasayfa

SBM, sigorta sektörü verilerinin tek merkezde toplanarak verileri güvenlikli bir şekilde saklamak, sektörün sağlıklı fiyatlama yapabilmesi için güvenilir, anlamlı bilgi ve istatistik sunmak, suistimallerin önlenerek sigorta sistemine olan güveni artırmak ve kamu gözetim-denetiminin etkinleştirilmesine yardımcı olmak için kurulmuştur.

Git

Ana Sayfa

Ana Sayfa – Türkiye Sigorta.

Git

Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

Bu hizmet ile adınıza kayıtlı bir araca ait plaka numarasını girerek, aracınızın kasko poliçe bilgileri hakkında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemlerinde kayıtlı . ÖNERİLEN HİZMETLERPoliçe Sorgulama Araç Yetki Belgesi Sorgulama Polis Bölgesi İçin Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama Mesleki .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.