1. Anasayfa
 2. Otomobil

Discovery Araba

Discovery Araba

Gelişen teknoloji ile birlikte araba üreticileri artık daha fazla dikkat gösteriyor. Özellikle arabaların kullanımı sırasında daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamak için çok sayıda yeni özellikler geliştiriyorlar. Bir arabanın sürücüleri ve yolcuları için en önemli özelliği muhakkak ki güvenliktir. Güvenlik özellikleri geliştirildikçe arabalardaki sürüş keyfi artıyor ve kullanışlılık da artıyor.

Bu noktada çok sayıda araba üreticisi çeşitli teknolojileri araştırıp, keşfediyor, geliştiriyor ve arabalarına uyguluyorlar. Özellikle araba sektöründe son dönemlerde ortaya çıkan ve üreticiler tarafından yoğun olarak kullanılan bu teknolojiler keşif arabası olarak adlandırılıyor. Bu teknolojinin temel amacı otomatik olarak bir arabanın etrafında neler olduğunu tespit etmek ve bunu sürücüye önermektir.

Keşif arabası teknolojisi, araba sürücüsüne çevrede olup biten ne olursa olsun hakkında bilgi sunar. Araç çevresine uygun tehlikeli durumları tespit edebilir. Arabanın çevresinde konumlandırılan bir dizi kamera ve sensör yardımıyla araba sürücüsünün çevresindeki tehlikeleri algılamasına yardımcı olur. Bu teknoloji mükemmel bir şekilde sürücüleri uyarmaya yardımcı oluyor ve güvenli bir sürüş sağlamasını sağlıyor.

Araba üreticileri bu teknolojiyi kullanmaya başladıkça arabalar kullanışlılık ve konfor açısından da önemli ölçüde gelişti. Özellikle gece sürüşlerinde bu teknoloji ve özellikler çok büyük ölçüde yardım sağlıyor. Aynı zamanda özellikler arasında yol tespiti, park etme asistanı ve uyarı sistemleri de bulunuyor. Keşif arabası teknolojisi, araba kullanıcılarının daha güvenli ve konforlu bir sürüş sürebilmesini sağlayan önemli bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

discovery araba

Discovery Arabanın Tarihçesi

Discovery araba, geleneksel tasarımın modern bir yorumu olan bir otomobil çeşididir. İngiltere’de Discovery adını alan bu araba, Land Rover markasının ürünleri arasında yer alır. Discovery araba, 1987 yılından bu yana sürekli olarak düzenli olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Discovery araba, her yıl güncellenmekte olan özellikleri ile farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Discovery arabalar, standart bir SUV olarak üretilen diğer otomobillerden farklı olarak geniş ve yüksek konforlu bir yolculuk için özel olarak tasarlanmıştır. Discovery arabalar, düşük yakıt tüketimi, kolay manevra kabiliyeti ve çevikliğiyle ayırt edilir.

Discovery arabaların çoğu, 2.0 litrelik bir motora sahiptir. Discovery arabalar, benzin ve diesel seçenekleriyle de mevcuttur. Motor seçenekleri arasında, 3.9 litrelik V8, 4.0 litrelik V8 ve 4.4 litrelik V8 motorlar da bulunmaktadır. Aracın tasarımı, güvenlik seviyesi ve içerikleri arasında büyük farklılıklar gözlemlenmektedir. Discovery arabaların tümü, kolay manevra kabiliyeti ve teknoloji dolu özellikleriyle hizmet vermektedir.

Tüm Discovery arabaları, çoklu araç kontrolü ve çoklu hava yastık sistemi gibi yenilikçi teknolojileri kullanmaktadır. Discovery arabaların üstün tasarımı ve gelişmiş güvenlik özellikleri, bu arabaları sürücü ve yolcuların güvenliğini korumayı sağlamaktadır. Discovery arabalar, tam donanımlı alçaklık, alçak ve geniş kapı girişi ile aile araçları arasında özellikle popülerdir.

Discovery araba ailesi, günümüzde SUV sektörünün bir parçası olarak kendi markasını yaratmıştır. Discovery arabalar, Land Rover’un sürücülere sunduğu çoklu özellik ve teknolojiyle dikkat çekmektedir. Discovery arabalar, sürücülere dayanıklılık, konfor ve güvenlik faktörlerini bir araya getiren eşsiz arabalar arasındadır. Discovery Arabalar, sürücülerin her türlü gereksinimini karşılamak için en son teknoloji ile donatılmıştır.

discovery araba

Discovery Arabanın Özellikleri

Discovery Araba, Land Rover’ın SUV ailesinin en son üyesi olanıdır. Discovery Araba, her zaman olduğu gibi, tüm Land Rover aile üyelerinin arasında en büyük araba olma özelliğini taşımaktadır. Land Rover Discovery araba için, fabrika tarafından birçok özellik sağlanmıştır. Bu özellikler arasında, yüksek seviyede konfor, en son teknoloji özellikleri, düşük yakıt tüketimi ve üst düzeyde performans sayılabilir. Discovery Araba, hem şehir içi hem de off-road performans için tasarlanmıştır.

Discovery Araba, özellikle konfor için tasarlanan benzersiz bir arabadır. Aracın konforlu sürüş aracılığıyla, güvenlik ve konfor düzeylerinin her zaman en üst seviyede tutulması sağlanır. Discovery Araba, üst düzeyde konfor sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir süspansiyon sistemine sahiptir. Discovery Araba, aynı zamanda, optimum düzeyde off-road performansı sağlamak için gösterişli tasarımı ve dayanıklı yapısının yanı sıra, eşsiz manevra kabiliyetiyle de tanınır. Discovery Araba, off-road performansını artırmak için, ön kısımda ve arka kısımda bulunan arttırılmış yakıt tanklarıyla birlikte gelmektedir.

Discovery Araba, her Land Rover ailesi arasında en büyük arabadır. Aracın, her türlü off-road koşulda, özellikle düz arazide, kolay kullanım ve olağanüstü konfor sağlamasından dolayı öne çıkan özellikler arasında yer almaktadır. Aracın konforlu sürüş aracılığıyla, güvenlik ve konfor düzeylerinin her zaman en üst seviyede tutulması sağlanır. Discovery Araba, sürücülerin her zaman güvenli bir şekilde kullanımı için özel olarak tasarlanmış bir süspansiyon sistemine sahiptir.

Discovery Araba, Land Rover tarafından çok sayıda özellik sağlanmıştır. Bu özellikler arasında, yüksek performans, düşük yakıt tüketimi, gösterişli tasarım, konfor ve dayanıklı yapı sayılabilir. Discovery Araba, aynı zamanda, Land Rover tarafından sağlanan özel servis paketleri ile de satılmaktadır. Discovery Araba’nın fiyatı, modele ve opsiyonlara göre değişmektedir. Örneğin, Discovery Araba’nın, standart konfigürasyonu, yaklaşık 170.000 TL’den başlamaktadır.

Discovery Araba, konfor ve performans için tasarlanan, son teknoloji özelliklere sahip, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı bir araba olma özelliğini taşımaktadır. Bu araba, tüm off-road koşullarında mükemmel bir şekilde performans gösterebilir. Discovery Araba, Land Rover tarafından sağlanan teknolojinin kombinasyonuyla, sürücüye mükemmel bir deneyim ve konfor sağlamaktadır.

discovery araba

Discovery Arabanın Fiyatı

Discovery Araba modelleri birçok araba tutkununun kalbini çalmaya yeterince güçlüdür. Discovery Arabalar kaliteli, güvenilir ve kullanım kolaylığı sağlayan arabalardır. Discovery modelleri arasında, Discovery Sport, Discovery 2, Discovery 3 ve Discovery 4 modellerinde mevcuttur. Discovery Arabaların fiyatları arasında büyük farklılıklar görülmektedir. Discovery Sport araba modelinin fiyatı yaklaşık 40.000 TL ile 80.000 TL arasındadır. Discovery 2 araba modeli fiyatı yaklaşık 80.000 TL ile 130.000 TL arasındadır. Discovery 3 modelinin fiyatı yaklaşık 130.000 TL ile 210.000 TL arasındadır. Discovery 4 modelinin fiyatı ise yaklaşık 210.000 TL ile 280.000 TL arasındadır.

Discovery arabaların hepsi üst düzey donanımlar ve mükemmel yol tutuş gücü sunmaktadır. Yüksek teknoloji donanımlı ve konforlu Discovery arabaların yakıt tüketimleri de oldukça düşüktür. Discovery Sport modeli, çift kameralı park sensörü, kollu havalandırma kontrolü, keyless go sistemi, arka park sensörü, güvenlik paketi ve koltuk sıcaklık kontrolü gibi özellikleriyle oldukça ilgi çekicidir.

Discovery 2 modeli, 2.0 litrelik bir motor ile beraber geri görüş kamerası, çift kameralı park sensörü, keyless go sistemi, arka park sensörü, demir perde, 8 inç dokunmatik ekran, sürücü bölgesinde kolay kullanım gibi özellikler sunmaktadır. Discovery 3 ve Discovery 4 modelleri ise çok daha gelişmiş özellikler barındırmaktadır.

Discovery Arabaların fiyatları aralığında her bir modelin kendi özelliklerine göre değişmektedir. Discovery Arabalar, arayan her araba tutkununun kolaylıkla satın alabileceği orta düzeyde fiyat seviyesindedir. Discovery Arabaların uygun fiyatlarına karşın kaliteleri, ekstra özellikleri ve konforlu sürüş özellikleri ile kullanıcıların tercih etme nedenlerinden biridir.

discovery araba

Discovery Arabanın Ömrü

Discovery arabası, kaliteyi ve lüksü bir arada sunan harika bir SUV’dır. Discovery, hafif ve mühendislik olarak güçlü bir araçtır. Discovery arabalarının ömürleri, aynı model üreticilerin diğer SUV’ları için de geçerlidir. Şirket tarafından belirlenen ömür süresi 5 ila 7 yıl arasında değişebilir. Bunun nedeni, arabanın nasıl kullanıldığı ve bakımının düzenli olarak yapılıp yapılmadığıdır. Discovery arabalarının bakımı, aracın ömrünü uzatmak için doğru işlemlerin uygulanmasını sağlar.

Discovery arabaları, sürücülerin beklentilerini karşılayan üstün performans sunar. Discovery arabaları su ve toz geçirmez özelliğe sahiptir, bu da arabanın hava koşullarına veya kirlilik koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Discovery arabalarının diğer avantajları arasında çift motorlu çekiş sistemi, güçlü çekiş kabiliyeti, önden çekiş kabiliyeti ve modern güvenlik özellikleri bulunur. Discovery arabalarının güvenlik özellikleri arasında hava yastıkları, park sensörleri, ABS fren sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve hız sabitleyici ve sürücü destek sistemleri vardır.

Discovery arabalarının fiyatları her modelde değişiklik gösterir. Discovery arabalarının fiyatları, aracı satın almak isteyen kişi için çok önemlidir. Discovery arabalarının fiyatlarını etkileyen pek çok faktörden biri, aracın özellikleri ve donanım seviyesi olabilir. Diğer etkenler arasında arabanın üreticisi, modeli, donanım seviyesi, çıkış yılı ve aracın özellikleri de olabilir. Discovery arabaları arasından arzu edilen bir modeli seçerek, aracın ömrünün ne kadar süreceğini de öğrenebilirsiniz.

Discovery arabaları arasından seçim yaparken, arabanın modeli, çıkış yılı ve özellikleriyle ilgili bilgilere de dikkat edilmelidir. Bu bilgiler, arabanın ömrünün ne kadar süreceğini ölçmek için kullanılabilir. Discovery arabanın ömrü, aracı satın almak isteyen kişilerin beklentilerinden etkilenebilir. Ancak arabanın ömrünün ne kadar süreceği, arabanın üreticisi tarafından belirlenen ömür süresine göre değişebilir.

discovery araba

Discovery Arabanın Performansı

Discovery araba, kaliteli ve çağdaş tasarımıyla yüksek performans sağlayan bir araba modelidir. Lüks bir iç tasarımı ve esnek motor seçenekleri ile Discovery, sağlam bir konfor deneyimi sunar. Güçlü ve kaliteli bir motoru ve torklu bir çekişi vardır. Discovery, güncel teknolojiler sunan çoklu sürüş destekleri ve sürüş konforu ile aile arabası arayanlar için ideal bir seçenektir.

Discovery, aradığınız konforu ve çeşitliliği sunmak için 2.0 litrelik bir diesel ve benzin motoru ile sunulmaktadır. Arabanın benzinli motoru 220 beygir gücünde olup kompakt bir tasarıma sahiptir. Diesel motoru ise 190 beygir güce sahiptir ve daha köklü bir tasarıma sahiptir. Bu motorların her ikisi de 8 ileri düz kutu şanzıman ile donatılmıştır.

Discovery’un çoklu sürüş destekleri, yüksek performans ve konfor sağlamak için tasarlanmıştır. Discovery, önden koşullara göre ayarlanan amortisörler, şasi denge ve seyir kontrolü, yüksek mukavemetli çelik yapısı ile sürücüye konforlu bir sürüş deneyimi sunar. Diğer cazip özellikler arasında, hız sabitleyicisi, ters yönden park sistemi, arka kamera, adaptif hız kontrolü, sürücü uyarı sistemi ve geniş ekran gösterge büyük bir tablet ekranı bulunmaktadır.

Discovery arabanın, fiyatının da kalitesine uygun olduğu söylenebilir. Discovery, ortalama bir araba fiyatına satılmaktadır. Özellikleri ve güvenilirliği açısından Discovery, benzersiz bir araba deneyimi sunmak için etkileyici bir seçenektir.

Sonuç olarak, Discovery araba, sağlam bir sürüş deneyimi sunmak için kaliteli özellikler sunar. Güvenilirliği, yüksek performansı ve konforu ile Discovery, aile arabası arayanlar için ideal bir seçenektir.

discovery araba

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

discovery araba

Araç Kiralama Türkiye’de

Türkiye’de Araç Kiralama 626 ₺’dan başlayan günlük fiyatlarla – ÜCRETSİZ iptal | Discover Cars Araç Kiralama Türkiye’de Gizli ücretler yok 724 Destek Ücretsiz iptal Teslim alma noktası Aynı yerde bırakmak istiyorum Alış tarihi 11:00 am Bırakış tarihi 11:00 am Sürücünün yaşadığı ülke Amerika Birleşik Devletleri ve yaşı 30-65 Sonuçları göster.

Git

discovery araba

Fiyat Listesi

DISCOVERY SPORT Maceracı, çok yönlü ve kompakt bir SUV. FİYAT LİSTESİ KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN ONLINE REZERVE EDİN Hayalinizdeki Land Rover’ı Online Rezervasyon Platformu’nda inceleyin CANLI DESTEK İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Canlı Destek üzerinden sorabilirsiniz MODELLER.

Git

discovery araba

Discovery Channel

Discovery Channel Türkiye resmi web sitesi. Discovery programları, belgeseller ve daha fazlasını keşfet Milyon Dolarlık Arabalar 23. 45. Büyük Beyaz Muharebesi 24. 36. Sokak Çılgınları: New Orleans 01. 27. Altın Peşinde 02. 18. Nasıl Yapılmış? .

Git

discovery araba

Discovery

İLHAM KAYNAĞI Tasarımcılarımız tarafından uzmanlıkla bir araya getirilen detaylar, kapasite ve konforun mükemmel dengesini gösterir. KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN SİZİ ARAYALIM DISCOVERY’İ KEŞFEDİN BENZERSİZ ÇOK YÖNLÜLÜK Kalabalık aileler için tasarlandı. GERÇEK BİR DISCOVERY Amaca uygun tasarımı ve çok yönlülüğü ile keşfetmek için tasarlandı.

Git

Discovery Araba

Araba keşfedilmesi, insanlık tarihinde önemli bir milattır. Bu milat, büyük icatları ve toplumsal gelişimi daha önce hiç olmadık bir seviyeye ulaştıran büyük adımları insanlığın özgürlük alanına getirdi. Keşfedilen araba, insanların düşüncelerini, hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamıştır. Günümüzde, araba keşfedilmesi, insanlık .

Git

Land Rover Discovery Fiyatları ve Donanımları

2015 Land Rover Discovery Sport 2.0 SE 150 HP Satış Dışı. 2014 Land Rover Discovery 4 3.0 SD V6 HSE Satış Dışı. 2014 Land Rover Discovery 4 3.0 SD V6 SE Satış Dışı. 2014 Land Rover Discovery 4 3.0 SD V6 XXV Limited Edition Satış Dışı. 2013 Land Rover Discovery 4 3.0 SD V6 HSE Satış Dışı.

Git

Land Rover Discovery Yedek Parça

LAND ROVER DISCOVERY SC705 Polen Filtresi Yedek Parça. Marka: SARDES Yan Sanayi Stok Kodu: SC705. Parça Türü: Muadil Yedek Parça. Tedarikçi Açıklaması: POLEN FILTRESI LAND ROVER DISCOVERY III LR3, RANGE ROVER SPORT. %8. STOKTA. 72,00₺. 66, 00 ₺.

Git

REX Discovery Serisi Arduino Araba Kiti

REX Discovery Serisi Arduino Araba Kiti – Bluetooth Robot Araç – 2WD en uygun fiyatla Robotistan’da! Aynı gün kargo, kapıda ödeme ve taksit avantajlarıyla hemen sipariş verin!.

Git

Land Rover Discovery

İlgili sürümlerini görüntülemek için aşağıdaki listeden bir Land Rover Discovery nesli seçin. Diğer teknik özellikleri motor gücü, boyutlar, ağırlık, yakıt tüketimi vb. kontrol etmek için lütfen sürümlerden birini seçin.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.