1. Anasayfa
 2. Otomobil

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Ford Mondeo, Ford Motor Company’nin gelişmiş teknolojilerle donatılmış bir orta sınıf otomobili. 1992’den beri Ford’un başlıca modellerinden biri, Mondeo’nun ilk üç nesli 1991, 2000 ve 2007 yılları arasında üretildi. Son üçüncü nesil üretilmeye devam ediyor.

Mondeo’nun birçok donanım seçeneği ve motor seçeneği var. Araçta mevcut olan en büyük motor 2.2 litrelik dört silindirli bir motor, ancak 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik motorlar da mevcuttur. Motorların tümü Euro 6 emisyon standardını karşılamaktadır. Tüm modeller 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte gelecektir.

Ford Mondeo, yüksek konfor ve ekonomik güvenlik düzeyleri, uyumlu aracın herhangi bir yola ayak uydurma yeteneği ve çok çeşitli özellikleri nedeniyle müşterilerin sevdiği bir araba. Yüksek güvenlik performansı konusunda, Mondeo aracı Euro NCAP tarafından test edildi ve mükemmel sonuçlar alındı. Mondeo aynı zamanda çok yönlülük ve konfor nedeniyle de övülmüştür.

Ford Mondeo, her türlü sürüş ve koşulda mükemmel bir performans sergileyen bir araç. Ford Mondeo, otomobil sektöründe son teknoloji ile donatılmış ve birçok yetenekle donatılmış kullanıcı dostu bir araba olma özelliğine sahiptir. Kaliteli malzemelerin kullanılması, aracın ekonomik performansını arttırmakta ve aracın güvenliğini sağlamaktadır.

Ford Mondeo, üst sınıf donanımları, mükemmel performansı ve tasarımı ile müşterilerin beğenisini kazanmıştır. Yüksek konfor, aracın herhangi bir yola ayak uydurma yeteneği ve ekonomik güvenlik düzeyleri, Mondeo’nun avantajları arasındadır. Son olarak, Mondeo, son teknoloji ile donatılmış ve her türlü sürüş ve koşulda mükemmel bir performans sergileyen bir araba olması nedeniyle de çok çok beğenilmektedir.

ford mondeo

Ford Mondeo’nun Tarihi

Ford Mondeo, dört kapılı otomobil segmentinde kendini kanıtlamış bir araçtır. Tarihi 1992’de başlar ve bu güne kadar çeşitli modifikasyonlarla güçlenmiştir. Ford Mondeo, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ford Contour olarak da bilinir. Ford Mondeo, öncelikli olarak Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika pazarlarında satılmaktadır. Ford Mondeo aynı zamanda, sıfır emisyonlu hibrit ve dizel versiyonları ile de satılıyor.

Ford Mondeo, sınıfın en iyi teknolojilerinden yararlanan otomobillerden biridir. Ford Mondeo, dört çekerli tork kontrolü, güçlü araç yönetim sistemleri, dörtlü süspansiyon, dörtlü arkaya yürür motor, elektronik kontrol oranı ve sürücü uyarı sistemleri gibi özellikleriyle satılıyor. Çoklu kameralı geri görüş sistemi, çekim sistemi ve 360 derece görüntü gibi teknolojik iyileştirmeler de Ford Mondeo’ya eklenmiştir.

Ford Mondeo’nun iç mekanı da oldukça rahat. Yüksek kalitede koltuklar ve havalandırmalı koltuklar, sürücü ve yolcular için rahat bir seyahat sağlıyor. Daha da önemlisi, yolcularda rahatlık sağlayan Ford Mondeo’nun geniş bagajı, tatil veya seyahat için gereken tüm eşyaların taşınmasını kolaylaştırıyor.

Ford Mondeo, aynı zamanda oldukça güvenli bir araçtır. Aktif güvenlik yapıları, sürücü ve yolcuların tüm olası kaza durumlarında korunmasını sağlar. Ford Mondeo, sürücülere yardımcı olmak için gelişmiş kontrol sistemleri de sunar. Güvenlik özellikleri arasında, kör nokta uyarı sistemi, elektronik sürüş kontrol sistemi, sürücü uyarı sistemi, sürücü ayarı bellek sistemi, fren desteği ve otomatik fren desteği yer alıyor.

Ford Mondeo, aynı zamanda kullanıcıların yüksek performans beklentilerini karşılamaya çalışan bir otomobildir. Güçlü motorlar, üstün sürüş kontrol yetenekleri ve çoklu çekilme sistemi, Ford Mondeo’ya sürücülerin kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar. Ford Mondeo, dört silindirli bensinli ve dizel motor seçenekleri ile satılmaktadır. Dizel motorlardan bazıları, üstün sürüş yeteneği sunan yüksek torklu çift turbo motorlar ve sıfır emisyonlu hibrit motorlardır.

Ford Mondeo, fiyatına kıyasla sağladığı performans, teknoloji ve güvenlik ile benzersiz bir otomobildir. Son modeller, üstün teknolojik iyileştirmeler ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile benzer segmentteki diğer otomobillere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Ford Mondeo’nun sürücüye sunmuş olduğu güvenlik, konfor ve performans, segmentinin en iyi araçlarındandır.

ford mondeo

Ford Mondeo’nun Avantajları

Ford, dünya çapında tanınan ve satılan üreticilerden biridir. Üreticinin son modeli olan Ford Mondeo, modern tasarımları ve çevreci teknolojisiyle büyük beğeni toplayan bir otomobildir. Ford Mondeo, kullanıcılar için en iyi çözümler sunan özellikler barındırmaktadır. Ford Mondeo’da mevcut olan avantajları inceleyelim.

Ford Mondeo, üstün iç mekan ve konfor seviyesi sunmaktadır. Otomobil, kullanıcıları için sessiz bir sürüş sağlayan özellikleri dahil olmak üzere çok sayıda konfor özelliğine sahiptir. Yüksek kaliteli kumaşlarla döşenmiş olan içerisi, konforlu sürüşler için en iyi ortamı sunmaktadır. Arabaya konforlu sürüş ortamının yanı sıra, geniş çevresel görünümü sayesinde de büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ford Mondeo, güçlü ve çevreci motor performansına sahiptir. Otomobil, yakıt tasarruflu 1.5 litrelik EcoBoost motoruyla donatılmıştır. Bu motor, en iyi çevreci motor performansının yanı sıra, güçlü performans ve düşük yakıt tüketimi sağlamaktadır. Arabanın diğer çevreci teknolojileri arasında, STOP-START sistemi, güçlü fren sistemi ve daha fazlası sayılabilir.

Ford Mondeo, güvenlik özellikleri ile de büyük bir avantaja sahiptir. Otomobil, her bir sürücü ve yolcu için üst düzey güvenlik özelliklerine sahiptir. Otomobil, çarpışma anında sürücü ve yolcuları korumak için özel ekipmanlarla donatılmıştır. Ekipmanlar arasında, güvenlik paspası, çarpışma anında enerji yutucu direksiyon tüpü, güvenlik cezalandırıcıları, tüm yolcu hava yastıkları ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ford Mondeo, teknolojisi ve diğer özellikleriyle kullanıcılar için en iyi seçenektir. Otomobil, yakıt tasarrufu, çevreci teknolojisi, güçlü motor performansı, yüksek konfor seviyesi, geniş iç mekanı ve üst düzey güvenlik özellikleriyle kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır.

ford mondeo

Ford Mondeo’nun Performansı

Ford Mondeo, Ford tarafından üretilen bir kompakt aracın konforu ve sürüş deneyimi ile mükemmel bir performansı ön plana çıkaran bir otomobildir. Ford Mondeo, 4 kapılı veya 5 kapılı olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktadır. Üç silindirli 1.0 litrelik EcoBoost motoru, 2.0 litrelik Duratorq TDCi motoru ile birleştirilmiştir. Her iki motorun da performansına dikkat edilmiştir. EcoBoost motoru tork performansını arttırmak için turbo şarj kullanır. Aynı zamanda, bu motor şehir içi sürüşler için daha düşük yakıt tüketimine sahiptir. 2.0 litrelik Duratorq TDCi motoru ise yakıt tüketimi ve güç üretimi arasındaki dengeyi sağlar.

Ford Mondeo, otomobil sürmeyi keyifli kılan teknolojiler yelpazesiyle donatılmıştır. Aynı zamanda, Ford’un SYNC 3 arayüzü, sezgisel arayüzü ve hareketli dokunmatik ekranı ile donatılmıştır. SYNC 3 arayüzü, gelişmiş çevrimiçi hizmetlerin yanı sıra gelişmiş sesli sürüş denetimleri ve bağlantıları sunar. Ayrıca, Ford Mondeo, önden çekiş ve 4WD sürüş modlarına sahiptir. Bu sürüş modu, asfalt koşullarının kötü olduğu durumlarda aracın otomatik olarak istenilen sürüş moduna geçmesini sağlar.

Ford Mondeo’nun teknik özellikleri arasında kendini koruma sistemi de vardır. Adaptif hız kontrolü, kademeli fren sistemi, koruma sistemi ve işitme algılama sistemi gibi önlemler de mevcuttur. Ford Mondeo, basit bir aracın konforu ve yakıt verimliliği ile mükemmel bir sürüş deneyimi sunar. Bu aracın fiyatı aralığı 18.000-40.000 TL arasındadır. Alıcılar, Ford Mondeo hakkında daha ayrıntılı bilgileri edinmek için Ford’un web sitesinden faydalanabilirler.

ford mondeo

Ford Mondeo’nun Teknolojisi

Ford Mondeo’nun teknolojisi ile ilgili olarak, araca önemli ölçüde teknik gelişmeler eklenmiştir. Automated Park Assist (APA) gibi özellikler, sürücüleri park etmeyi kolaylaştıran kolay kullanımlı özellikler içerir. Mobil cihazlarla sürekli iletişim halinde olan Ford SYNC 3 sürücü yönetim sistemi, güncellenen bir navigasyon sistemi, sesli komutlar ve dijital radyo sinyallerini destekler. Adaptif Işıklandırma, farların yönüne göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. ve çarpışma önleme yardımı, sürücülere arabanın sürüşü sırasında uyarı verir ve aracın dengesini ve hızını kontrol etmelerini sağlar.

Ford Mondeo’nun teknolojisi, hem sürücülerin hem de yolcuların rahat hissetmelerini sağlayan bir dizi özellik içerir. Elektrikli şarj sistemi, aracın mevcut hızda tam olarak hareket etmesini sağlar, bu da yakıt ekonomisini arttırır ve yakıt tüketimini düşürür. Otomatik olarak ısıtılan ön koltuklar, aracın iç sıcaklığını kolayca ayarlamaya izin verir. Ve arka gövde koruması gibi özellikler, aracın kullanım ömrünü arttırmak için çarpışmalardan maksimum koruma sağlar.

Ford Mondeo’nun teknolojisi, farklı sürüş modları sunan bir şasiye sahiptir. modlar arasında, Eco, Normal, Sport ve Comfort bulunur. Bu modlar, arabadaki sürüş deneyimini optimize etmek ve mümkün olduğunca fazla konfor ve kontrol sağlamak için düşünülmüştür. Aynı zamanda, aracın güvenlik özellikleri arasında yolcu havayastıkları, ABS, EBD, ESP ve HSA sistemleri bulunur. Bu özellikler, araca kazalardan maksimum koruma sağlar.

Ford Mondeo, ortalama yakıt tüketimine sahip bir araç olarak değerlendirilir. Hem benzinli hem de dizel olarak üretilen araçlar, yakıt ekonomisi için geliştirilmiştir. Genel olarak, aracın ortalama yakıt tüketimi, şehir içi sürüş için yaklaşık 5.3 litre/100 km, şehir dışı sürüş için ise yaklaşık 4.4 litre/100 km olarak hesaplanmıştır. Ford Mondeo, 6 ila 8 bin Euro arasında farklı fiyatlarla satılmaktadır.

Kısacası, Ford Mondeo, sürücülerin keyifli ve güvenli bir sürüş deneyimi sunması için geliştirilmiş teknolojisiyle öne çıkar. Araç teknolojisi, sürücülerin keyifli sürüş deneyimleri yaşamasını sağlamak için, yakıt ekonomisi, güvenlik sistemleri ve çarpışma önleyici özellikler gibi bir dizi özellikle donatılmıştır. Ford Mondeo’nun teknolojisi, aracın performansını arttırmak için geliştirilmiştir ve aracın fiyatı 6 ila 8 bin Euro arasında değişmektedir.

ford mondeo

Ford Mondeo’nun En İyi Fiyatlandırması

Ford Mondeo, güçlü bir motora sahip, konforlu bir araç arayanlar için kaliteli bir seçenek olmaktadır. Ford, Mondeo’yu, etkileyici bir sürüş deneyimi sağlamak için tasarlamıştır. Güvenlik açısından Mondeo, standart olarak çok sayıda özellik sunmaktadır. Ayrıca, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak özel donanımlara sahip modeller de mevcuttur.

Ford Mondeo’nun fiyatlandırması, aracın sunabileceği avantajların ölçüsünde değişmektedir. Dört kapılı model, arka koltukların katlanmasının yanı sıra diğer avantajları için fiyatlandırılmıştır. Aynı zamanda, aracın özellikleri, benzin ve dizel motor seçenekleri ve özel donanım seçeneklerinin de dikkate alındığı düşünülmektedir.

Ford Mondeo’nun özellikleri arasında yüksek performanslı motor seçenekleri yer almaktadır. Bunlar arasında yüksek torklu dizel ve 97 beygir gücündeki benzinli motorlar mevcuttur. Aynı zamanda, aracın ağırlık merkezi ön kapıda yer almaktadır. Bu da aracın daha dengeli ve rahat bir sürüş sağlamasını sağlamaktadır. Ayrıca, Mondeo, en son teknolojilerle donatılmış olan konfor ve güvenlik özelliklerine de sahiptir. Bu özellikler arasında ön ve arka hava yastıkları, sürüş destek sistemleri ve akıllı emniyet sistemleri bulunmaktadır.

Ford Mondeo’nun en iyi fiyatlandırmasının, aracın sunduğu avantajlara göre belirlendiği söylenebilir. Ford, aracın güvenliği ve konforu ile çok sayıda özellik sunan uygun fiyatlı modelleri sunuyor. Ayrıca, aracın konforlu ve etkileyici sürüş deneyimi için çeşitli motor seçenekleri de sunmaktadır.

ford mondeo

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

ford mondeo

Adana Ford Mondeo Fiyatları & Modelleri

Adana Satılık Ford Mondeo fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı sahibinden’da! Adana Ford Mondeo Fiyatları & Modelleri sahibinden mobil uygulamasının milyonlarca kullanıcısına sen de katıl !.

Git

ford mondeo

Ford Mondeo 2.0 Trend Fiyatları & Modelleri

Satılık Ford Mondeo 2.0 Trend fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı sahibinden’da! Ford Mondeo 2.0 Trend Fiyatları & Modelleri sahibinden mobil uygulamasının milyonlarca kullanıcısına sen de katıl !.

Git

ford mondeo

Hayalinizdeki Ford’a Sahip Olmanın Tam Zamanı

Her Yaşam Tarzı için Ford. Ford; çeşitli araç modelleri, yüksek performans, güvenlik ve konfor özellikleri, modern teknolojiler ve çevre dostu seçenekleriyle her yaşam tarzına uygun araçlar sunarak fark yaratır. Tüm Araçlar. Otomobiller.

Git

ford mondeo

2023 Model Ford Mondeo Fiyat Listesi ve Özellikleri

Ford Mondeo 2022 Modelleri. Fiyatlar. Ford Mondeo Sedan 4 Kapı Titanium 2.0L EcoBlue 190PS 8 İleri AT: 1.230.000 TL. Ford Mondeo Station Wagon Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik: 1.129.900 TL. Ford Mondeo Hatchback 5 Kapı Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik: 1.129.900 TL.

Git

Satılık İkinci El Ford Mondeo Fiyatları ve Modelleri

Ford Mondeo 1.5 Ecoboost Titanium 160HP. ₺ 747.500. ₺ 36.850 x 24 ay vade ile. Adana. 150.000 KM. 2015.

Git

2022 Ford Mondeo Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri

Ford Mondeo’nun Türkiye’ye gelen son versiyonu, oldukça kalıplı bir yapıya sahipti. Yenilenen Mondeo da bu tasarım çizgisi üzerinden gidiyor. Ancak 2022 model sedan, çok daha agresif bir yapıya sahip. Oldukça ince ve kaputun hemen altını boydan boya kaplayan far tasarımı ile birleşen ızgara, Mondeo’ya bambaşka bir hava .

Git

2022 Model Ford Mondeo Fiyatları ve Özellikleri

Ford Mondeo Station Wagon Titanium 1.5L EcoBoost Benzinli 165PS 6 İleri Otomatik: 1.129.900 TL: Ford Mondeo Sedan 4 Kapı Titanium 2.0L EcoBlue 190PS 8 İleri AT: 1.230.000 TL: Ford Mondeo 2022 özellikleri. Ford Mondeo’nun sunduğu benzinli motor 1.5 litre büyüklükte 4 silindirli ve turbo beslemelidir. EcoBoost 165 beygir güç ve .

Git

Ford Mondeo Fiyatları ve Donanımları

Ford Mondeo Fiyatları ve Donanımları. Ana Sayfa. Sıfır Araba Fiyatları. Ford Modelleri. Mondeo. 2020 Ford Mondeo 1.5 Style AT Satış Dışı. 2020 Ford Mondeo 1.5 Titanium AT Satış Dışı.

Git

Ford Mondeo İlanları ve Fiyatları

Ömer İleti̇şi̇m Den Ford Mondeo 2.0 Tdci Titanium 2015 Model Ankara . Ford Mondeo 2.0 Tdci Titanium. 850.000 TL. Çankaya, Ankara. Göktaşlar’dan 2020 Mondeo 1.5 Eco. Sw Full Hatasiz %18Kdv. Ford Mondeo 1.5 Ecoboost Titanium. 1.260.000 TL. Akyurt, Ankara.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.