1. Anasayfa
 2. Yemek

Hira Tatlısı Tarifi Nefis Yemek Tarifleri

Hira Tatlısı Tarifi Nefis Yemek Tarifleri

Hira Tatlısı, lezzetli bir tatlı çeşididir. Bir çoğumuzun sevdiği güzel bir tatlı lezzeti sunar. Özellikle çocuklar için favori olan bu tatlı, ev yapımı olarak da kolayca yapılabilir.

Hira tatlısının tarifi, çok basittir. Asıl malzemesi, beş çeşit özgün meyve suyu, şeker ve mısır unudur. Meyve sularının her birinin bir çay kaşığı kullanılması önerilir. Ayrıca, şeker ve mısır ununun her biri de bir çay kaşığı kadar olmalıdır.

Tüm malzemeleri bir stil kabında karıştırın ve karışımın kıvamını ayarlayın. Sonra karışımı silikon ya da fırın için uygun bir kalıba dökün. Kalıp içine biraz tereyağı sürün. En son, 180 derecede fırında yaklaşık 20 dakika pişirin ve soğumaya bırakın.

Hira tatlısının servis yapılışı da kolaydır. Tatlıyı fırından çıkartın ve soğumaya bırakın. Daha sonra, bir tabak ya da kaseye servis edilebilir. İsteyenler için, üzerine birkaç damla rendelenmiş çikolata ya da çilek sosu sürebilirsiniz.

Hira tatlısı, çok kişilik sofraların da favorisi. Birkaç kişiyle birlikte yapılması ve paylaşılması çok kolay. Kalori olarak az ve hafif bir tatlı olması özellikle kış aylarında tercih edilir. Aileler, arkadaşlar ya da sevgililer için çok uygun bir tatlıdır.

Hira tatlısı, ev yapımı olarak çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Malzemeleri toplamak çok kolay ve servis yapılışı da oldukça kolaydır. Bu lezzetli tatlı, çok kişiyle paylaşılabilecek bir tariftir. Unutulmamalıdır ki, ev yapımı tatlılar her zaman lezzet olarak ev yapımı tatlılardan daha iyidir.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Nefis Hira Tatlısı Tarifi

Nefis Hira Tatlısı; klasik Türk yemeklerinden biridir ve özellikle misafirleri ağırlamak için çok popülerdir. Hira tatlısının tarifi, özellikle de bu nefis tatlıyı elde etmek için gerekli malzemeleri bulmak kolaydır. Malzemeler için; 1 litre süt, 1,5 su bardağı kabartma tozu, 1,5 su bardağı ılık su, 1,5 su bardağı şeker, 1 çay kaşığı tuz ve 10 yemek kaşığı un ve yarım fincan sıvı yağ gerekmektedir.

Hira tatlısının tarifi çok kolaydır. Öncelikle, bir tencerede süt ile şeker ve tuzu karıştırın ve kaynatın. Köpük oluşmayı engellemek için, sık sık karıştırın. Süt kaynayınca, unu ilave edin ve karıştırın. Un karışımının pişmesi için yaklaşık 10 dakika kadar karıştırılıp kaynatılmalıdır. Un karışımı piştikten sonra, ocaktan alıp tencerenin içine kabartma tozu ilave ederek karıştırın. İlave ettiğiniz kabartma tozu ile tatlının koyulaşmasını sağlayın. Ayrıca, sıvı yağı tatlının içine ilave edin.

Bu nefis tatlı, özel günlerde, oda sıcaklığında servis edilerek servis edilebilir. Özel günlerde, krem şanti gibi şerbet soslarının üzerine sürerek servis edilebilir. Kullanılan malzemelerin miktarı isteğe göre değiştirilebilir.

Nefis Hira Tatlısı, misafirleri ağırlamak için en iyi tercih olan klasik Türk tatlısıdır. Bu nefis tatlı, her şey dahil malzemelerinin kolay bulunması, kısa sürede hazırlanması ve lezzeti ile ev halkının sevgisini kazanır.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısının Malzemeleri

Hira tatlısı, Arap mutfağından gelen lezzetli, hafif ve kolay bir tatlıdır. Bu tatlı, hamuru, peynir, şerbet ve çörek otu ile hazırlanır. Bu malzemelerin her biri, hira tatlısının muhteşem bir şekilde bir araya gelerek oluşmasını sağlar.

Hira tatlısı tarifi, herhangi bir karışımın hazırlanmasına gerek duymaz. Tüm malzemeler, bir katık kullanılarak kolayca karıştırılır. Hamur, havluya sarılıp bekletilir. Bu, hamurun derinliğini ve kıvamını ayarlamak için çok önemlidir.

Bu arada, peynir, küçük parçalara ayırılarak bir kapta karıştırılır. Bu, peynirin kolayca karışmasını ve tatlının kalınlığının ortaya çıkmasını sağlar. Son olarak, hamur, peynir ve çörek otu karışımının üzerine serpilerek şerbeti üzerinde kaynatılır.

Tabloda, hira tatlısının malzemeleri ve miktarları gösterilmiştir:

Malzeme Miktarı
Un 1 su bardağı
Çörek otu 2 yemek kaşığı
Tuz 1 çay kaşığı
Sıvı yağ 3 çorba kaşığı
Peynir 250 gr
Şerbet 2 su bardağı

Hira tatlısı, Arap mutfağının en önemli tariflerinden biridir. Hem lezzetli hem de hafif bir tatlı olarak kolayca hazırlanabilen bu tatlı, her yaştan kişi tarafından kolayca tüketilebilir. Böylelikle, hem düşük bir miktarda zaman hem de malzeme harcanarak lezzetli bir tatlı elde edilmiş olur.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısının Hazırlanışı

Hira tatlısı, klasik bir Türk tatlısıdır. Tatlı oldukça kolay ve pratik olarak hazırlanmaktadır. Ünlü olan bu tatlı, ziyafet masalarında da bir hayli tercih edilmektedir. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Hira tatlısı, birçok ev hanımı tarafından çok beğenilmektedir. Böyle bir tatlıyı evde yapmak, çok kısa süren kolay bir tariftir. Ancak lezzeti emsalsizdir. Hira tatlısının hazırlanışı için, ceviz içi, pudra şekeri, vanilya, yumurta akı, nişasta, hindistancevizi, süt, tereyağı, ceviz ve tuz gereklidir. Tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Oluşan kıvam, tavaya alınarak sürekli karıştırılarak köpüklü bir hal alana kadar pişirilir. Hazırlanan karışım, kalıptan alınıp soğumaya bırakılır. Tatlı son olarak pudra şekeri ve rendelenmiş ceviz ile süslenerek servise sunulur.

Hira tatlısının hazırlanışı oldukça kolaydır. Tatlıya eklenecek malzemeler karıştırılır ve köpüklü bir hal alana kadar pişirilir. Kalıpa dökülen ve pişen karışım soğumaya bırakılır. Son olarak pudra şekeri ve rendelenmiş ceviz ile süslenerek servise sunulur. Hira tatlısının lezzeti, pratik yapılışı ve malzemelerin fiyatı ile evlerde çok tercih edilen bir tatlıdır.

Evlerde yapılan Hira tatlısının seçiminde en önemli kriter, malzemelere dikkat etmektir. Malzemelerin kalitesi, tatlının lezzeti ve görünümü üzerinde büyük etkiye sahiptir. Tatlının en kritik malzemesi ceviz içidir, çok kaliteli iyi kıyılmış ceviz içi kullanılmalıdır. Kaliteli ceviz içi kullanmak, tatlının hem lezzetinde hem de kıvamında önemli bir fark yaratacaktır.

Hira tatlısı, ziyafet masalarındaki bir diğer lezzet ise ortalama 5 dakika içinde hazırlanabilecek kolay bir tatlıdır. Ev hanımları için oldukça pratik bir tariftir. Böyle bir tatlı hazırlamak için gereken malzemeler, evin her ev hanımının evinde bulunan malzemelerdir. Tatlının lezzeti ve kıvamının en önemli parçası ceviz içidir. Kaliteli ceviz içi kullanılması, tatlının lezzetini ve kıvamını arttıracaktır. Hira tatlısı, klasik bir Türk tatlısıdır ve ziyafet masalarında da bir hayli tercih edilmektedir.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısının Farklı Sunumları

Hira tatlısı, yumuşacık ve tatlı bir tatlıdır. Hira tatlısı, her sofrada mutlaka olması gereken bir tatlıdır. Hira tatlısı, her yerde, farklı sunumlarla servis edilebilir. Mesela, fırında ya da közlenmiş olarak, ya da farklı meyvelerle süslenip servis edilebilir. Hira tatlısının malzemeleri arasında un, toz şeker, margarin, kaymak ve yumurta bulunur. Bu malzemeler karıştırılıp, tepsiye alınıp, üzerine çeşitli soslar sürülüp, fırına verilir. Fırından çıktıktan sonra, hira tatlısının üzerine kıvamlı kaymak sürülerek servis edilir.

Hira tatlısının farklı sunumları birçok insanın beğenisine hitap etmektedir. Mesela, üzerine farklı meyveler sürerek, farklı bir görünüm oluşturulabilir. Böylece, hira tatlısının tadı da değişmektedir. Mesela, mandalinayı ince ince dilimleyip üzerine sürmek veya sütlü tatlıların süslemesi olarak da kullanılan siyah üzümü üzerine sürmek hira tatlısının farklı konseptlerini oluşturmaktadır. Ayrıca, hira tatlısının üzerine kremalı tatlıların süslemesi olarak kullanılan fındık veya badem ezmesi de hira tatlısının farklı sunumlarının oluşumunda etkili olmaktadır.

Hira tatlısının farklı sunumları, kültürler arası bir tatlı olarak, pek çok insanın beğenisine sunulmaktadır. Tatar, Çerkes, Boşnak, Arnavut veya Türk mutfağından herhangi bir tatlı olarak hira tatlısının farklı sunumları, her sofraya hitap eden özel bir tat oluşturmaktadır.

Hira tatlısının farklı sunumları, bol miktarda tatlı seçeneği sunmaktadır. Bu sebeple, hira tatlısının farklı sunumları, her sofraya hitap eden, herkesin beğeneceği bir tatlı olarak kabul edilmektedir. Hira tatlısının farklı sunumları, herkesin beğeneceği, kültürler arası bir tatlı olarak, pek çok merasim ve davetlere hitap etmektedir.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısının Lezzeti

Hira tatlısı, Türk mutfağının en meşhur tatlılarından biridir. Bu güzel tatlı, kolayca hazırlanan nefis bir tariftir. Hira tatlısının lezzeti, kabağın tatlılığı ve bademlerin kokusuyla birlikte daha da artar. Bu tatlıya ek olarak, şeker, sıcak su ve tarçın kullanılır. Tatlının üzerine isteğe bağlı olarak servis edebileceğiniz badem çizgisi eklenir.

Hira tatlısı, özellikle Ramazan ayında bayram günlerinde çok sevilen bir tatlıdır. Bu tatlı, Ramazan ayındaki sofralara farklı bir tad katmaya yardımcı olur. Özellikle fırınlanarak elde edilen bu tatlının lezzeti, daha da artar. Hazırlandığında, hem görsel hem de kokusuyla herkesin kalbini fetheden bu tatlıyı tadınca, tadını asla unutamayacaksınız.

Hira tatlısının yapımı da oldukça kolaydır. İlk olarak, ortalama bir kabak derin bir tencereye konur ve üzerine sıcak su ilave edilir. Kabak bu suyla haşlanır ve daha sonra dilimlenir. İkinci olarak, bir tavada bademler hafif kızartılır. Üçüncü olarak, bademler, tenceredeki kabak dilimleriyle bir karışım haline getirilir. Bu karışıma şeker, tarçın ve sıcak su eklenir. Son olarak, tatlı, pişirilir ve servise hazır hale getirilir.

Hira tatlısının lezzeti, nefis bir tatlı arayan herkesin dikkatini çeker. Bu tatlı, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından oldukça sevilir. Ayrıca bu tatlı, isteğe bağlı olarak farklı aromalarla değiştirilebilir. İsteğe bağlı olarak, bu tatlının üzerine sadece tarçın değil, kakaolu üzeri de kullanılabilir. Bu tatlının lezzetini artırmak için, tatlının üzerine servis edebileceğiniz badem çizgisi ekleyebilirsiniz.

Hira tatlısının lezzeti, özellikle kabak ve bademlerin lezzetlerinin karışımıyla oluşur. Bu tatlının bitmek bilmeyen bir lezzeti vardır. Bu tatlı, Ramazan ayındaki sofralara farklı bir tad katmaya yardımcı olur. Bu tatlının yapımı da oldukça kolaydır. Bu tatlıyı yapmak için gereken malzemeler oldukça kolay bulunabilir. Üzerine isteğe bağlı olarak servis edebileceğiniz badem çizgisi eklenerek, bu tatlının lezzeti daha da artacaktır.

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısı Tarifi

çok beğenildi çok beğendik, ben malzemeleri biraz artirdim. irmik ve un yarımşar bardak, yoğurt ve yağ 3 kaşık, şerbetin şekerini yarım bardaktan biraz fazla ve suyunu 3,5 bardak yaptım… bir fırın tepsisini tam doldurmuş oldu… hafif bir tatlı, misafirime ve komşularıma ikram ettim. tarif istenmiştir… tşkler nyt … Yanıtla 3 2 ay önce.

Git

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısı Kolay Tatlı

Takip Et 4-6 Kişilik 10dk Hazırlık, 30dk Pişirme Hira Tatlısı Kolay Tatlı Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 su bardağı irmik 1, 5 su bardağı un Yarım su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Üzeri için; İrmik Şerbeti için: 2 su bardağı su 2 su bardağı toz şeker Ben de Yaptım Deneyen Fotoğrafları.

Git

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısı Tarifi

Takip Et 12-14 Kişilik 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme Hira Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 2 yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt 2 su bardağı irmik 2 su bardağı un 2 kabartma tozu 1 vanilya Şerbeti; 4 su bardağı şeker 4 su bardağı su Bulamak için; İrmik Ben de Yaptım Deneyen Fotoğrafları 8 Deneyen Fotoğrafı Tümünü Gör.

Git

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısı

Hira Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? Not Ekle Tarifi Yazdır Geniş bir kaba yumurta kırılır. Yağ, yoğurt eklenip karıştırılır. İrmik, un, vanilya ve kabartma tozu da eklenip yoğurulur. Yumuşak ele yapışan bir hamur olacak. Sonra küçük parçalar yuvarlayıp irmiğe bulanır. Yağlanmış tepsiye dizilir. 180 derece fırında pembe olana kadar pişirilir.

Git

hira tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri

Hira Tatlısı

Takip Et 8-10 Kişilik 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme Hira Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler Kullandığım su bardağı ölçüsü 200 ml dir. Yarım su bardağı yoğurt 100 ml Yarım su bardağı sıvı yağ 100 ml 1 adet yumurta 1 su bardağı irmik 1 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu İsteğe bağlı portakal kabuğu rendesi ben kullanıyorum .

Git

Hira Tatlısı Tam Kıvamında

Hira Tatlısı Tam Kıvamında Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 su bardağı irmik 1, 5 su bardağı un Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı yoğurt 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Bulamak İçin ; 1 kase irmik Şerbeti İçin ; 2 su bardağı su 2 su bardağı şeker Bardak ölçüsü 200 ml’dir. Ben de Yaptım.

Git

Hira Tatlısı Tarifi Şerbeti kaynatmadan yapılan videolu tarif

Hira Tatlısı Tarifi Şerbeti kaynatmadan yapılan tarif İçin Malzemeler Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı yoğurt 1 adet yumurta 1 su bardağı irmik 1,5 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Bulamak için: İrmik Şerbeti için; 2 su bardağı su 2 su bardağı toz şeker Ben de Yaptım Deneyen Fotoğrafları.

Git

Hira Tatlısı

Hira Tatlısı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı 5 milyon’dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz. 15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda.

Git

Hira Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

25 dakika olan pişirme süresi fırınınıza göre +5 , -5 oynayabilir. Hira Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? İlk olarak uygun bir tencereye su ve şekeri alın. Şeker eriyene kadar karıştırın. Kaynamaya başlamadan altını kapatın ve soğumaya bırakın. Yoğurma kabına hamur için gerekli tüm malzemeleri ekleyin. Bir spatula yardımıyla güzelce karıştırın.

Git

Lezzeti Dillere Destan İbiza Tatlısı videolu

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin. Lezzeti Dillere Destan İbiza . Hira Tatlısı Tarifi 4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme. Elif Atalar 34bin 179. Limonlu Kedi Dili Pasta 8-10 kişilik, 20dk. Hazırlık, Pişirme .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.