1. Anasayfa
 2. Otomobil

Icradan Araba Almak

Icradan Araba Almak

Günümüzde araba satın almak oldukça nüfuzlu olsa da, çeşitli nedenlerden dolayı herkes için bir karar yoktur. Araç alımı için öncelikle hangi araba modelinin size en uygun olduğuna karar vermek önemlidir. Sonra bir araba satın almak için ne kadar para harcayabileceğinize, nereden alacağınıza ve aracın bakımının nasıl yapılacağına karar vermelisiniz.

Satın alınan arabanın sağlamlığına dikkat etmek, satın almak istediğiniz arabanın güvenilirliğini sağlamak için oldukça önemlidir. Bu nedenle, öncelikle kullanılan arabaların güvenilirliği hakkında araştırma yapmak önemlidir. Bunun için ikinci el araba satan web sitelerini veya araba satan galerileri ziyaret etmek önerilir.

Bir araba satın almak için, satın almak istediğiniz arabayı incelemek ve aracı test etmek önemlidir. Test sürüşü ile arabanın ne kadar sessiz çalıştığını, frenlerin ne kadar iyi çalıştığını ve araçta mevcut olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Arabanın sağlamlığını ve güvenilirliğini test etmek için arabayı kullanmak en iyisidir.

Yeni araba satın almak için, aracı satın almak istediğiniz satıcıya yakın araba galerilerini ziyaret ederek araba fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Satış temsilcisi ile konuşarak aracı satın almak istediğinizi ve arabanın ne kadar bakım yapılacağı veya aracın ne kadar yakıt ile çalışacağı gibi konular hakkında konuşabilirsiniz.

Son olarak, araba satın alırken kredi veya ödeme planlarından da yararlanılabilir. Kredi ödemelerinin yanı sıra, sigorta, kasko ve bakım gibi araba için gereken ihtiyaçlar için ek ödemeler yapmak gerekebilir. Bu nedenle, araba satın almadan önce tüm ödeme seçenekleriyle ilgili ayrıntılı araştırma yapmak önemlidir.

icradan araba almak

Araba Satın Almak İçin Gerekli Önlemler

Araba satın almak, birçok faktöre bağlıdır. Satın almak istediğiniz araba modeli, arabanın durumu, arabanın fiyatı ve arabanın yaşı gibi önemli noktaları bilmek arabanızı satın alırken size yol gösterecektir. İcra takibi yoluyla araba satın almak oldukça zorlu bir süreçtir. Burada araba satın almak için gerekli olan önlemleri anlatacağız.

İlk olarak, arabanın tamamen özgür olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. İcra takibinde olan arabalar, ödenmemiş borçlar nedeniyle başkasına ait olduğu için satın alınamazlar. Bu arabaların satın alınmasının yasal olmadığını unutmayın. Eğer aracın özgür olduğunu doğrulayabiliyorsanız, satın alma sürecine devam edebilirsiniz.

İkinci olarak arabanın durumunu kontrol etmek çok önemlidir. Mağdur olan kişi arabanın durumu hakkında sizden dürüst ve doğru bilgiler isteyecek. Eğer arabanın durumuyla ilgili olarak çok fazla şüphe varsa satın almaktan vazgeçin. İcra takibi yoluyla araba satın alırken, arabanın geçmiş bakımı, servis geçmişi, aracın arıza durumu ve arabanın özelliklerini öğrenmeye çalışın.

Son olarak, arabanın fiyatını kontrol etmek gerekir. Arabanın fiyatı, icra takibi yoluyla satın alınabilecek arabalar için önemli bir kriterdir. İcra takibi arabaların fiyatları normal arabalardan daha düşük olabilir. Fiyatlar, her arabanın durumuna ve özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, icra takibi arabalar için satın alım sürecinde birkaç ek ücret de ödenebilir.

Sonuç olarak, icra takibi yoluyla araba satın almak, araba satın alma sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları da içerir. Özgür olup olmadığını, durumunu ve fiyatını kontrol etmek son derece önemlidir. Ayrıca, arabanın geçmiş bakım, servis geçmişi, arıza durumu ve özellikleri gibi özellikleri öğrenmek de önemlidir. Eğer tüm bu önlemleri göz önünde bulundurursanız, icra takibi yoluyla araba satın alma sürecinde bir sorunla karşılaşmazsınız.

icradan araba almak

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İcra satışı aracılığıyla araba almak, alıcıya büyük fırsatlar sunabilir. Ancak aracın kalitesini ve güvenirliliğini test etmek için dikkatli olmak gerekir. Aşağıdaki adımları izleyerek araba alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

1. Kişisel araba aramaya başlayın: İcra satışı aracılığıyla araba almak için, aradığınız arabayı bulmak için kişisel arama yapmanız önemlidir. Arama motorlarını veya araba satış web sitelerini kullanarak, aradığınız arabayı bulabilirsiniz. Eğer aradığınız araba özellikleriyle bir aracı bulamazsanız, yakınlarınızdan veya arkadaşlarınızdan tavsiye alabilirsiniz.

2. Aracı ve satıcıyı kontrol edin: İcra satışı aracılığıyla araba alırken, aracın kalitesini ve güvenirliliğini kontrol etmek önemlidir. Bunun için aracın arıza tarihçesini ve aracın durumunu kontrol etmelisiniz. Ayrıca, aracı satan satıcıyı da araştırmak önemlidir. Satıcı hakkında ne tür bir geçmişi var? Ayrıca, satıcı hakkında olumlu veya olumsuz incelemeleri okuyabilirsiniz.

3. Arabanın Teknik Özelliklerini Kontrol Edin: Arabanın teknik özelliklerini kontrol etmek, araba alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda çok önemlidir. Arabanın kaporta, lastikler, motor, direksiyon ve diğer bileşenlerinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için, aracı bir test sürüşüne götürebilirsiniz.

4. Fiyat ve Satın Alma Terimlerini Kontrol Edin: Satın alma terimlerini ve fiyatları kontrol etmek, araba alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda çok önemlidir. Fiyat ve satın alma terimleri, satıcının söylemek istediği şekilde olmalıdır. Satıcının sunduğu tüm teklifleri ve koşulları kontrol etmeniz gerekir. İcra satışı aracılığıyla araba alırken, aracın kalitesini ve güvenirliliğini test etmek için dikkatli olmak çok önemlidir.

icradan araba almak

Satıcıyla Yapılan Pazarlıklar

Satıcı ile yapılan pazarlıklar, çoğu zaman bir araba alımının en zor adımlarından biridir. Satıcılar genellikle fiyatların düşürülmesi için pazarlık yapmazlar. İcra takibinden alınan arabalarda, satıcıların fiyatları düşürmek için pazarlık yapma olasılığı daha da düşüktür. Satıcının karşı çıkması durumunda pazarlıklar başarısız olabilir. Ancak, iyi bir pazarlıkçı olarak satıcıları ikna etmek için aracın özellikleri, markası ve çevresindeki araba fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak, satıcıları ikna etmek için gereklidir.

Pazarlamanın ilk adımı, satıcının aracın ne kadar satmaya olduğunu öğrenmektir. Satıcılar, marka ve modelin özellikleri hakkında yardımcı olmak için arabayı inceleyebilirler. İkinci adım, aracın kullanım özellikleri hakkında bilgi edinmektir. Arabanın yakıt tüketimi, kullanımı, bakımı, performansı, güvenliği gibi özellikleri hakkında satıcıdan detaylı bilgi alınmalıdır. Son olarak, satıcı ile pazarlık yapılırken, aracın fiyatı, satın alma koşulları, takas seçenekleri ve diğer teklifler hakkında konuşulmalıdır.

Ayrıca, arabanın son kullanıcıya satışındaki fiyatının satıcının teklif ettiğinden daha düşük bir fiyata satılacağını da dikkate almalısınız. Bu durumda, satıcının arabayı alıcıya daha uygun bir fiyatta satmasını sağlamak için, kendi nakitlerinden taksit veya diğer anlaşmalı satış teklifleri üzerinde anlaşmaya varmak için, pazarlık yapmak daha olasıdır.

Satın alınan aracın kısa vadede çalışma veya performans problemleri olmaması için, arabanın bozulmadan önce satıcı tarafından sağlanan garanti süreleri hakkında bilgi sahibi olmak da çok önemlidir. Satıcı garantiyi teklif etmiyorsa, arabanın satın alınmasına karar vermeden önce, arabanın bozulma olasılığının ne kadar düşük olduğu hakkında da bir tahmin yürütmek gerekir.

Satıcıyla yapılan pazarlıklarda başarı sağlamanın son önemli noktası, satıcının arabayı satın alacak kişilerin detaylarını göz önünde bulundurarak satın alma koşullarını geri alma hakkına sahip olmalarını sağlamaktır. Satın alma sürecinde, satıcının satın alma koşullarının yasal olup olmadığını ve arabanın satın alındıktan sonra arabayı satıcıdan geri alma hakkının olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bu hak, arabanın satın alındıktan sonra aracın iyi bir durumda olmaması durumunda satıcı tarafından geri alınmasını sağlayacaktır.

Satıcılarla yapılan pazarlıklar, araba alımının zor adımlarından biridir. Satıcılar, arabanın özellikleri, markası ve çevresindeki araba fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak, satıcıları ikna etmek için gereklidir. Ayrıca, arabanın satın alındıktan sonra satıcıdan geri alma hakkı da sağlanmalıdır. Satıcıyla yapılan pazarlıklar, araba alımı sürecini kolaylaştırmak ve pahalı arabalardan para tasarrufu sağlamak için şarttır.

icradan araba almak

Araba Alımı Sırasında Yapılması Gerekenler

Arabanın alınması niyetinde olanlar çeşitli seçenekler arasından en uygun olanını seçmek için çok dikkatli olmalıdır. İcra takiplerinden kurtulmak ve araba almak için en doğru tercihi yapmak isteyenler bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmalıdır. İcradan araba almak, rahat ve güvenli bir araba sahibi olmak için gerekli olan önemli adımlardan biridir.

Bir araba satın alırken, mümkün olduğu kadar çok şeyi göz önünde bulundurmak önemlidir. İlk olarak, arabanın teknik özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemelidir. Bunlar, araba modeli, yakıt türü, motor gücü, silindir sayısı, güvenlik özellikleri ve daha fazlasıdır. Aynı zamanda, arabanın kullanım ömrünü ve garanti süresini öğrenmek de önemlidir. Her araba modeli için, kullanıma uygunluk, bakım maliyetleri ve sigorta maliyetleri de öğrenilmelidir. Arabanın önceden sahibinin icradan araba alım süreciyle ilgili özelliklerini de araştırmalıdır.

Araştırma yaparken, karşılaşılan ortalama fiyatların üzerindeki fiyatlara dikkat edilmelidir. Arabayı satın alma kararı vermeden önce, aracın fiyatıyla ilgili tüm seçenekleri göz önünde bulundurmak çok önemlidir. İlk başta gözüken fiyatlar, kredi ödemeleri veya ödeme planları ile değişebilir. Böyle bir durumda, arabanın içindeki özellikleri alım için önemli etkenlerdir.

Arabanın satın alınmasının ardından, arabanın bakımının ne kadar maliyetli olacağının da araştırılması gerekir. Bakım maliyetleri, aracın modeli, yakıt türü, arabanın bakımıyla ilgili garanti süresi ve bakım için gereken arıza parçalarının fiyatının görülmesiyle belirlenir. Bakım maliyeti düşürmek için, arabanın ömrünün uzun sürmesi için, özel olarak tasarlanmış araba parçalarının satın alınması, aracınızın bakımının profesyonel bir şekilde yürütülmesi ve aracın iyi bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Güvenlik özellikleri aracın satın alınmasından önce ve sonra araştırılmalıdır. Güvenlik standartlarına uygun araba almak, aracın uzun vadede kullanımının güvenli ve güvenli olmasını sağlayacaktır. Arabanın arıza veya kaza durumlarında yakıt ve zaman tasarrufu sağlaması, sigortalanması ve kaza durumlarında koruma sağlaması için özel özelliklere sahip olması da önemlidir.

Son olarak, araba alımı sırasında alınan arabanın garantisi veya arızalı çıkma olasılığının önüne geçilmesi için gerekli olan gerekli önlemlerin alınması da önemlidir. Garanti, arabanın arızalanma olasılığının ortadan kaldırılmasına, aracın kullanım ömrünün uzamasına ve sigorta maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olacaktır.

İcra takiplerinden kurtulmak ve araba almak için en doğru tercihi yapmak isteyenlerin, araba alımı sırasında göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterleri araştırmak ve uygulamak gereklidir. Arabanın alımı sırasında, arabanın güvenlik özellikleri, teknik özellikleri, yakıt türü, garanti koşulları, bakım maliyetleri ve arıza durumunda gerekli olan arıza parçalarının fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca arabanın bakımının düşük maliyetli olmasını sağlayacak özel özellikleri seçmek için gerekli olan önlemler de alınmalıdır.

icradan araba almak

Araba Alımı Sonrası Bakım ve Onarım

Araba alımı sonrasında, aracınızın performansını korumak ve verimliliğini artırmak için periyodik olarak bakım ve onarım yapılması gerekmektedir. Bakım ve onarım işlemleri araca ait özellik ve ihtiyacınıza göre değişebilmektedir. Sizin müdahaleniz gerekmeyebilir veya aracınızın güvenilirliğini korumak için sürekli aksiyon gerektirebilir. Aşağıda araba alımı sonrası bakım ve onarım yapılması önerileri verilmiştir.

1. Yakıt Filtresi: Yakıt filtresi, aracınızın motoru tarafından kullanılan yakıtın kirlilikten arındırılmasını sağlar. Yakıt filtresi, aracınızın sık sık bakımlarından biri olarak kontrol edilmelidir. Eğer filtre kirli ise, yakıt verimliliği azalacak ve aracınız daha fazla yakıt tüketecek.

2. Akü Kontrolü: Arabanızın aküsü, aracınızın çalışmasını sağlayan temel bir parçadır. Akü, aracınızın tüm parçalarının çalışmasını sağlayan bir güç kaynağıdır. Akünüzden üretilen akımın, aracınızın parçalarını çalıştırmak için yeterli olup olmadığını kontrol etmek, aracınızın verimliliğini ve güvenliğini korumak için önemlidir.

3. Fren Diski ve Fren Seviyesi: Fren diskleri ve seviye kontrolleri arabanızın durması gereken anda mümkün olan en yüksek durma kapasitesini sağlamak için önemlidir. Çoğu arabanın, aracın hareket halindeyken frenleme durumunda fren disklerinin ve fren seviyesinin aşırı ısınmasından dolayı bozulabileceği uyarısı vardır. Bu nedenle arabanızın fren disklerinin ve fren seviyelerinin sık sık kontrol edilmesi önerilmektedir.

4. Süspansiyon Kontrolü: Arabanızın süspansiyonu aracınızın konforu, hareket kabiliyeti ve güvenliği açısından önemlidir. Süspansiyon kontrolleri, aracınızın süspansiyon sisteminin güvenilir bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yapılır. Süspansiyon kontrolü, aracınızın daha fazla sarsıntı veya zeminden yüksek düzeyde titreşim almamasını sağlayacaktır.

5. Lastik Basınç Kontrolü: Aracınızın lastiklerinin basınç kontrolleri, aracınızın performansını ve verimliliğini korumak için önemlidir. Lastiklerinizin basıncı, aracınızın konforunu, hareket kabiliyetini ve güvenliğini sağlamak için kontrol edilmelidir. Lastiklerinizin basınçları aracınızın sürüş performansını ve verimliliğini etkileyebilmektedir.

6. Jant ve Lastik Kontrolü: Arabanızın jant ve lastikleri, aracınızın performansı ve güvenliği açısından önemlidir. Jant ve lastiklerin kontrol edilmesi, aracınızın sürekli güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için gereklidir. Lastiklerinizin ve jantlarınızın durumunu kontrol edin ve aracınızın güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlayın.

Araba alımı sonrası bakım ve onarım önemli bir konudur. Yukarıdaki öneriler aracınızın performansını ve güvenliğini korumak için önemlidir. Aracınızın özelliklerine ve ihtiyaçlarınıza göre, aracınızın sık sık bakımlarının yapılması gerekebilir. Arabanızın bakım ve onarım gerektiren parçalarının kontrollü bir şekilde kontrol edilmesi, aracınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

icradan araba almak

İcradan araba nasıl alınır? 2022 Tüm Detayları Anlattık

“ İcradan araba almak istiyorum ” diyorsanız tek yapmanız gereken esatis.uyap.tr adresine giriş yapmanız. Burada icralık otomobil, kamyon, tır, otobüs, minibüs, motosiklet, dorse, traktör, kamyonet gibi birçok aracın ihalesi gerçekleştirilmektedir.

Git

icradan araba almak

İcralık Arabalar Burada. % 50 fiyatından satışa çıkıyor.

İcradan satılan araçların listesi burada. En çok icra ilanı bu sitede yayınlanmaktadır. Türkiye’nin en büyük icra sitesi icraburada – Hacizli araba satış-araba icra ihaleleri-icralık ucuz araba fiyatları-satılık hacizli arabalar-icra araba satış-hacizli araba ihaleleri-araba ihale sitesi-hacizli araba fiyatları-icralık arabalar-araba icra ihaleleri-icradan satılık .

Git

icradan araba almak

İcradan Araba Nasıl Alınır? İhale Süreci ve Şartlar : 2022

icradan araba almak İcradan araba nasıl alınır; İcradan araba isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bu yazımızında konu alacağız. Haciz yoluyla kişi veya kurumlardan borçlarından dolayı alınmış araçlar ihaleye çıkartılarak satılmaktadır.

Git

icradan araba almak

TEB Cetelem

İcra Satışındaki Araçlar İcra Satışındaki Araçlar İhaleye Nasıl Katılabilirim? İHALE TARİHİ MODEL TESCİL BİRİMİ İCRA DAİRESİ – DOSYA NO TEMİNAT TUTARI BAŞLANGIÇ FİYATI İLETİŞİM BİLGİSİ 27.09.2022 48TY606 DACIA 1.5 DCI LAUREATE 4X2 GRİ BODRUM İCRA DAİRESİ 27.750 TL 93.000 TL 0 216 912 26 80 12.09.2022 01AFC167 RIO GRİ ADANA.

Git

icradan araba almak

icradan araba nasıl satın alınır

Gelin, hep birlikte icradan araç almanın önemli noktalarına bakalım. İcralık Araç İhalelerine Katılım Nasıl Yapılıyor? İcralık arabalar ın ihalelerine sadece nüfus cüzdanınız ve ihale katılım bedelinin ’si ile katılabilirsiniz. İsteyenler, ihale ye nakit para yerine bankalardan alabilecekleri teminat mektubu ile de katılabilirler.

Git

İcradan Ev Araba Nasıl Alınır? İcralık Mal Alım İşlemleri

Yazımızda icradan ev araba nasıl alınır? Bankadan hacizli araçlar gibi konuları ele aldık. 24 Ağustos 2022 – 12:34 Görüntülenme: 6776 Paylaş PAYLAŞ Satılık Hacizli Araçlar Nasıl Satın Alınır? İcradan taşınmaz satın almak isteyenlerin öncelikle e-devlet şifresi ile UYAP e-satış portalına üye olunması gerekmektedir.

Git

İcradan araç nasıl alınır ?

İcradan araba almak için gereken bazı işlemler mevcuttur. Öncelikle icradan araba satın almak için esatis.uyap.tr sitesine giriş yapılır. Uyap icradan araç almak ve teklif verebilmek için sisteme e-devlet ile giriş yapılması gereklidir. Sitenin hemen sağ üst köşesinde ki giriş seçenekleri butonuna tıklanır ve şifreniz ile sisteme bağlanılır.

Git

İcradan Araba Almak, Başvuru ve Şartlar

İcradan araba satın almak yani ihaleye katılabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. İcradan ihale ile satılan araçları alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalısınız, Yabancı uyruklu kişiler ihaleye katılamamaktadır.

Git

İcradan Araba Nasıl Alınır 2023 İcralık Araba Almak İçin Ne Gerekli

İcradan araba nasıl alınır, icradan araba almak için ne gerekli tüm yönleriyle bilmeniz her şey bu sayfamızda. İcralık ihaleler tamamen devletin kontrolü ve güvencesi kapsamında gerçekleştirilmektedir icralık araç almanın önemli noktalarının bilinmesi gerekir. İcralık Araba İhalelerine Katılım Nasıl Yapılır? İcralık araçların ihalelerine yalnızca nüfusu .

Git

İcralık Arabalar Nasıl Alınır? İhaleye Nasıl Girilir? Şartlar

İcradan herhangi birisi de araç satın alabilir. Alım aşamaları ihale usulü olduğu için tek şart ihaleye girebilmektir. İşin Dini Boyutu: İcradan Mal Almak Günah mı? Teminat Yatırıp İhaleye Girin İcradan alınacak arabalar ihale ile olduğu için başında araca göre değişkenlik gösteren bir miktar icra müdürlüğüne para yatırmak zorunludur.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.