1. Anasayfa
 2. Otomobil

Lamborghini Veneno

Lamborghini Veneno

Lamborghini Veneno, 2013 yılında yayınlanan, otomobil üreticisi Lamborghini tarafından üretilen bir kültürel ikon oldu. Lamborghini Veneno, 9 bin 500 ABD dolarının üzerinde bir fiyata sahip bir süper araba. Aynı zamanda, bu süper arabanın üretim miktarının sınırlı olması nedeniyle, dünyanın her yerinde pahalı bir araba olarak kabul edilir. Lamborghini Veneno, özel tasarımı ve yüksek performansıyla diğer arabalardan ayrılıyor.

Lamborghini Veneno, 6.5 litrelik 12 silindirli motor, 740 beygir gücüne sahip ve torku 509 lb-ft olarak belirtildi. Veneno, maksimum hızının 354 km/s’e çıkması ile diğer süper arabalar arasında sıyrılıyor. Kırmızı, beyaz ve siyah renklerinin harmanlandığı arabanın bir özelliği de arka taraftaki keskin bir tasarımı vardır.

Lamborghini Veneno, özel tasarımıyla süper arabalar arasında öne çıkan diğer bir özelliği de, üst performanslı süspansiyon sistemleriyle donatılmış olmasıdır. Veneno’nun öndeki ve arka kısmındaki süspansiyon sistemleri, araç geliştirme konusunda Lamborghini’nin öncü olduğunu göstermektedir. Ayrıca, Veneno’nun üstün performansının arkasında gizli olan özel lastikleri ve yüksek kaliteli frenleri de vardır.

Lamborghini Veneno’nun dünyanın her yerinde zirvedeki süper arabalar arasında bulunmasına rağmen, yalnızca dört adet Veneno üretildi ve bunlardan ikisi araba yetkililerine gönderildi. Veneno’ya, havacılık sanayisinden mühendislik uygulamalarından ilham alan bir tasarım ile gelişmiş motor performansının sağlandığı özel bir aerodinamik özellik sunuyor.

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno’nun Geliştirme Sürecindeki Detaylar

Lamborghini Veneno, Sant’Agata Bolognese’deki Lamborghini araştırma ve geliştirme laboratuvarında geliştirilmiş, yüksek performanslı bir super arabadır. Lamborghini Veneno, 2013 yılında, 50. Yılınını kutlamak için, üretim sınırlaması bulunan yalnızca 9 adet üretilmiştir. Bu arabaların her biri, köşeli, aerodinamik görünümü ve üç renk seçeneğiyle, Lamborghini’nin zirvesinde yer almaktadır. Ayrıca, araba herhangi bir otomobilin sahip olabileceği çok sayıda inovatif özelliklerde geliştirilmiştir.

Lamborghini Veneno, son derece yüksek güçlü, 6.5 litrelik, 12 silindirli V12 motoru ile donatılmıştır ve 740 HP’ye kadar çıkabilmektedir. Aracın yakıt tüketimi yaklaşık olarak 10.8 lt/100 km’dir. Motor hızlanması 0-100 km/s hıza 4 saniyede alınmaktadır ve maksimum hızı ise 355 km/s’dir. Ayrıca, aracın silindirleri, alüminyum pistonlarla donatılmış, 4.0 litrelik bir DOHC motor yardımıyla üretilmiştir.

Lamborghini Veneno, yakıt deposu kapasitesi 75 litredir ve yakıt verimliliği çok yüksektir. Aynı zamanda aracın torku, 509 Nm ile aşılmaktadır ve son derece kullanışlıdır. Lamborghini Veneno, diğer arabaların küçük bir versiyonu olan 7 ileri E-Gear şanzımanını kullanmaktadır. Aracın fren sistemi ise, Ön disk fren sistemi ile donatılmıştır ve aracın güvenliğini sağlar.

Lamborghini Veneno, çok özel bir şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda karbon fiberden üretilmiştir. Bu, aracın yüksek sürüş performansının yanı sıra, ağırlığının da etkilenmesini sağlamaktadır. Ayrıca, arabanın dış görünümü, yuvarlak köşeleri ve sert çizgileriyle, benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Aracın diğer özellikleri arasında karbon fiber jantlar ile donatılmış dört çekerli süspansiyon, tamamen LED farlar, 20 inç arka tekerlekler ve arka cam ön taraftan itilebilen camdır. Aracın fiyatı ise, yaklaşık olarak 3.3 milyon dolardır.

Lamborghini Veneno, Lamborghini arabaları arasındaki en çılgın model olduğu için, aracın geliştirilmesiyle ilgili çok sayıda detaylar bulunmaktadır. Özellikle aracın motoru, fren sistemi, torku, yakıt tüketimi, jantları, çekerli süspansiyonu ve dış görünümü gibi özellikler, aracın geliştirme sürecinde kararlar verilmesi gereken detaylardır. Her bir ayrıntı, aracın karşılaşacağı zorlu koşullara dayanmasını sağlamak için özenle seçilmiştir. Bu detaylar, aracın son derece yüksek performansa sahip olmasını ve mükemmel bir araba olan Lamborghini Veneno ile karşımıza çıkmasını sağlamıştır.

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno’nun Tasarım Özellikleri

Lamborghini Veneno, 2013 yılında, İtalya’nın Santa’Agata Bolognese fabrikasında üretilen ultra lüks, karbon fiber malzemelerden oluşan bir araçtır. Tüm dünyaya üç adet üretilen bu araç, daha sonra 9 adet daha üretildi. Veneno’nun bir özelliği, 945 beygirlik V12 motorudur.

Lamborghini Veneno, açık hava ve kapalı pistlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Motoru, şasi ve direksiyon sistemi, teknolojik olarak gelişmiş lüks bir araç oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Motor, 525 kilovat güç üreten 6.5 litrelik bir V12 motor. Motor, 0’dan 100 kilometreye kadar 2.8 saniyede ulaşabilen, mevcut en hızlı seri üretilen otomobildir.

Lamborghini Veneno aynı zamanda karmaşık tasarım detaylarla donatılmış bir spor arabadır. Çizgilere sahip bir ön taraf ve gövde, ızgaralı arka gövde, LED farlar ve ön camın arka tarafa kaymıştır. Ayrıca, yüksek rakımlı hatlara ve çizgilerine sahip karbon fiber yan panelları bulunmaktadır. İç mekana baktığımızda, sürücüye karbon fiber ve deri koltuklarla lüks bir iç mekan sağlanmıştır. Pano, karbon fiber ve deri malzemelerden oluşmuştur.

Lamborghini Veneno, diğer otomobillere göre çok daha pahalı bir arabadır. Ortalama bir Lamborghini Veneno, yaklaşık 4.5 milyon ABD doları fiyat etiketiyle satılmaktadır. Veneno, diğer Lamborghini modellerine göre çok daha pahalıdır ve sınırlı olarak üretilmiştir. Bu yüzden Lamborghini Veneno, otomobil topluluğu için çok arzulanan bir arabadır.

Lamborghini Veneno, otomobil topluluğunda çok arzulanan, ultra lüks bir arabadır. Muhteşem gücü, tasarımı ve fiyatı nedeniyle, Veneno, en çok arzulanan otomobildir. Teknolojik olarak gelişmiş olan bu aracın, tasarımı, motoru ve diğer özellikleri, arabanın pahalı olmasının nedenidir.

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno’nun Performansı

Lamborghini Veneno, araba sektöründe harikalar yaratmış olan Lamborghini firmasının 2013 yılında tanıttığı bir super araba modelidir. Lamborghini Veneno, kısa bir süre içinde dünyanın en pahalı araçları arasında yerini almıştır. Lamborghini Veneno, 750 beygirlik motor gücüne sahip çarpıcı bir görünüme sahiptir. 12,5 saniyede 100 km hıza ulaşan Veneno, aracanın gücünü tamamen kontrol altında tutmak için 7 ileri manuel şanzımanına sahiptir. Yüksek hızda ön ve arka kayan akslarıyla güvenli bir sürüş sağlar. Lamborghini Veneno, sonsuz bir performans sunmak için tasarlandı. Özellikle arka asfalta hızlanmak, viraj almak ve fren etmek için tasarlanan Lamborghini Veneno’da, motorsporlarının en iyi teknolojisi kullanılmıştır.

Lamborghini Veneno’nun olağanüstü tasarımı, çarpıcı bir göze sahiptir. Lamborghini Veneno’nun ön tarafında, daha iyi aerodinamik performansı elde etmek için alüminyum ön spoiler ve ön kaput bulunur. Ayrıca, arka tarafa yönlendirilmiş olan arka spoiler, araca daha güçlü bir tasarım kazandırır. Avantajlarından biri de, arkadaki cıvatalar sayesinde arka kısımların tavanının gerilebilmesidir. Bununla birlikte, dört tekerleğin hepsi konik tekerleklerle donatılmıştır.

Lamborghini Veneno’nun performans özellikleri arasında, İtalyan otomobil devi tarafından üretilen 6.5 litrelik V12 motoru bulunur. Motor, 750 beygir gücü ve 690 Nm tork üretir. Ayrıca, arabanın maksimum hızı, 354 km / saattir. Lamborghini Veneno’nun ağırlığı, 1450 kg’ye eşittir ve arabanın yakıt efektifliği, 14.2 km / litredir.

Lamborghini Veneno, 4.5 milyon dolar gibi müthiş bir fiyata satılmaktadır. Bunun yanı sıra, yalnızca 4 adet üretilmiştir. Bu araba, bugün sadece müzelerde ve koleksiyoncuların arabalarında bulunmaktadır.

Lamborghini Veneno, güçlü motoru, tasarımı ve performansı ile, dünyanın en çarpıcı arabalarından biridir. Güvenli bir sürüş keyfi yaşatmak için, Veneno’ya her konuda özel bir özen gösterilmiştir.

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno’nun Yüksek Teknoloji Donanımı

Lamborghini Veneno, lüks otomobillerin dünyasında kendini ispatlamış olan bir marka olması dolayısıyla, yüksek teknoloji donanımı ile öne çıkıyor. Lamborghini Veneno, dört çeker, 12 silindirli 6.5 litrelik V12 motora sahip, üstün bir performans sunmak için tasarlandı. Bu aracın maksimum gücü 750 beygir gücüne ulaşmakta ve bu da 0-100 km/saat hızlanmasını sadece 2.8 saniyede gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Yüksek performans, sürüş kontrolünü sağlamak için birçok teknolojik özelliğe sahiptir. Örneğin, bu aracın ABS ve EBD sistemleri, düşük sürtünme oranını sağlamak için karbon-keramiği fren diskiyle donatılmıştır. Ayrıca daha iyi kontrol ve konfor için stabilite ve çekiş kontrol sistemleri ile donatılmıştır.

Veneno ayrıca birçok teknolojik güvenlik özelliğine de sahiptir. Örneğin, aracın ön kısmında çeşitli hava yastıkları bulunmaktadır. Ayrıca, bir güvenlik kayışı, direksiyon kilitleyici ve arka koltukların altında çocuk koltuğu bağlantıları da mevcuttur.

Lamborghini Veneno, aynı zamanda yüksek performansı güçlendirmek için çok sayıda tasarım özelliklerine sahiptir. Örneğin, aracın yüzeyi çok sayıda aerodinamik özellikler ile kaplıdır; bunlar arasında, ön kısmındaki yamuk çizgiler ve arka kısmındaki hava kanalları bulunmaktadır. Ayrıca, aracın aerodinamik seviyesini arttırmak için özel çamurluklar da mevcuttur.

Lamborghini Veneno, son olarak, yüksek teknolojik donanımı ile fiyat olarak da çok pahalı bir aracın etiketi taşımaktadır. Bu aracın fiyatı yaklaşık 4 milyon dolardır ve sadece dünyada 14 adet üretilmiştir.

Lamborghini Veneno, üstün teknoloji donanımı ile lüks otomobillerin dünyasında kendini ispatlamış olan bir marka olması dolayısıyla, üstün performans, güvenlik ve tasarım özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bununla birlikte, fiyatı nedeniyle sınırlı sayıda üretilen bu aracın özellikleri ve gücü hakkında herhangi bir şüpheye yer olmadığı söylenebilir.

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno’nun Kökeni ve Tarihçesi

Lamborghini Veneno, 2003 itibarıyla, dünyanın en pahalı arabalarından biri olarak kabul edilmektedir. Yüksek performansa sahip bu aracın, aralarında Ferruccio Lamborghini’nin katkısının da bulunduğu bir grup mühendisin tarafından üretilmesi, araba tutkunlarının heyecanının giderek artmasına neden olmuştur.

Lamborghini Veneno, adını İtalya’da karşımıza çıkan bir taarruz veya saldırganlık anlamına gelen Veneno kelimesinden almaktadır. Ayrıca bu aracın üretiminde, Lamborghini fikri olarak da Ferruccio Lamborghini’nin katkısı büyüktür. Çünkü Ferruccio, arabanın üretiminde kullanılan motoru 1990 yılında tasarlayarak, arabaya bir tür kimlik ve kişilik kazandırmıştır.

Lamborghini Veneno, 6.5 litrelik V12 motorun kullanılmasının yanı sıra, hızlanmaya ve çevresel dostu olmaya odaklanan tasarımıyla da bilinmektedir. Bu aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 2.8 saniyedir, bu da aracın oldukça hızlı bir araç olduğunu göstermektedir. Veneno, top speed olarak 356 km/s hıza ulaşabilmektedir. Ayrıca bu aracın yakıt tüketimi de, ortalama 100 km yol yaparken 17.2 litre yakıt tüketimine sahiptir.

Lamborghini Veneno, aynı zamanda mükemmel bir güvenlik özelliğine de sahiptir. Bu aracın özellikleri arasında; ABS fren sistemi, çarpışma emniyeti, çoklu hava yastıkları, tespit edilmiş bir otomatik fren desteği, kapı kilitleme sistemi, otomatik park yardımcısı ve zorlu hava koşullarında kullanıma uygunluk gibi birçok özellik bulunmaktadır.

Lamborghini Veneno, 2014 itibarıyla, satışa sunulmuştur. Üretim yapılması için belli bir miktar sipariş alındı. Bu aracın fiyatı, 3.3 milyon dolar ile 4.5 milyon dolar arasında değişmektedir. Ancak aracın kullanılabileceği ülkelerin sayısı sınırlıdır.

Günümüzde, Lamborghini Veneno, araba sektörünün en özgün ve prestijli tasarımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Yüksek performansın yanı sıra, lüks, güvenlik ve tasarımı ile Lamborghini Veneno, araba tutkunlarının en iyi araba arayanların listesinin tepesinde yer almaktadır.

lamborghini veneno

CC

The Lamborghini Veneno Spanish pronunciation: [beˈneno] is a limited production high performance sports car manufactured by Italian automobile manufacturer Lamborghini. Based on the Lamborghini Aventador, the Veneno was developed to celebrate Lamborghini’s 50th anniversary. It was introduced at the 2013 Geneva Motor Show.

Git

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno

Less weight, more driving fun. The Lamborghini Veneno is consistently focused on optimum aerodynamics and cornerning stability, giving the vehicle the authentic, dynamic experience of a racing prototype, yet it is fully certified for the road. The lightweight design of the carbon fiber frame is not only visibly evident, it also proves itself on .

Git

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno

Here are the technical specifications of the new Veneno: with a 6.5 liter aspirated V12 engine and a top speed of 355 kmh, this Lamborghini concept car represents state-of-the-art design inspired by aeronautics, capable of giving you the indescribable feeling of flying on the road. Faithful to the Lamborghini lines, the Veneno is characterized .

Git

lamborghini veneno

Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Fiyatları & Modelleri. .

Git

lamborghini veneno

Lamborghini Veneno Fiyatları & Modelleri sahibinden’da

4,3 milyon dolarlık fiyatıyla Cenevre Otomobil Fuarı’nın yıldızı olan Lamborghini Veneno şimdi de roadster üstü açık modeli ile karşımızda. Veneno modelinde olduğu gibi Roadster modeli de 750 beygir güç üreten 6,5 litrelik V12 motordan güç alıyor. 0-100 kilometre hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayan bu süper otomobilin maksimum sürati ise saatte 355 .

Git

5,3 milyon dolarlık Lamborghini Veneno Roadster’dan sadece 9

La Lamborghini Veneno presenta un’ aerodinamica e una stabilità in curva mai viste prima, dando alla vettura l’esperienza reale di un esclusivo prototipo da corsa omologato per strada. Il design leggero del telaio in fibra di carbonio, non è solo visibile, ma è evidente anche sulla bilancia: con un rapporto peso-potenza di 1,93 Kghp 4 .

Git

Lamborghini Veneno

The Veneno is a high performance supercar built by Lamborghini. A limited production car, the Veneno was created to celebrate the company’s 50th anniversary. Featuring a 750hp 6.5L V12 engine, and aggressive aerodynamics, the Veneno is an incredibly capable driving machine. Just 14 examples were built, of those, 5 were coupes, and the remaining .

Git

Lamborghini Veneno Market

Menos peso, más placer de conducción. El Lamborghini Veneno presenta una aerodinámica y una estabilidad en curva nunca vistas hasta ahora, de manera que el automóvil ofrece la experiencia real de un exclusivo prototipo de carreras homologado para la carretera. El diseño ligero del bastidor en fibra de carbono no solo está a la vista, es .

Git

Lamborghini Veneno

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

Lamborghini Veneno En Ucuz Fiyatlar ve Özellikleri

Check out Lamborghini Veneno Coupe review: BuzzScore Rating, price details, trims, interior and exterior design, MPG and gas tank capacity, dimensions. Pros and Cons of Lamborghini Veneno: photos .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
tesla model y

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.