1. Anasayfa
 2. Otomobil

Mazda Lantis

Mazda Lantis

Mazda Lantis, Japon otomobil üreticisi Mazda’dan üretilen farklı bir sedan modelidir. 1993 yılında ilk kez üretildiğinden beri çeşitli ülkelerde satışa sunulmuştur. Mazda Lantis, Mazda’sının ailesi olan Familia’nın bir üyesidir ve aynı zamanda Mazda 323’ün bir türevidir.

Mazda Lantis, 1.5, 1.6 ve 2.0 litrelik benzinli motorlar ile üretilmiştir. Standart olarak, bir manuel şanzıman ile donatılmıştır, ancak otomatik bir şanzıman seçeneği de vardır. Motor seçenekleri arasında 16 saniyede hızlanma, 5 koltuklu oturma alanı, klima, ABS fren sistemi ve kol dayama arasındaki seçenekler arasından seçim yapmak mümkündür.

Mazda Lantis, tasarım olarak Mazda 323’den biraz daha büyük ve daha lüks bir aracı temsil etmektedir. İç mekan, mükemmel bir şekilde düzenlenmiş ve konforu sağlamak için düşünülmüştür. İçeride dokulu kumaş koltuklar ve geleneksel Mazda döşemeler vardır.

Mazda Lantis, düşük yakıt tüketimi ile bilinir. Bu, özellikle uzun mesafe seyahatleri için iyi bir seçenektir. Diğer bir avantajı, düşük bakım maliyetleridir. Öte yandan, bu modelin çok hızlı değil olduğu söylenir.

Mazda Lantis, yüksek kaliteli bir aracın fiyatını sunmak için harika bir seçim. Ucuz maliyetleri, konforlu ortamı ve düşük yakıt tüketimi ile oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca, tasarım olarak da modern bir aracı temsil eder. Bu yüzden, Mazda Lantis, ucuz fiyatıyla kaliteli bir sedan olarak kabul edilebilir.

mazda lantis

Mazda Lantis: Güçlü Tasarım ve Teknoloji

Mazda Lantis, Mazda Motor Corporation tarafından üretilen bir orta sınıf otomobil modelidir. 1992 yılında piyasaya sürülen Mazda Lantis, 4-kapı bir sedan olarak tasarlanmıştır. Güçlü tasarımı ve bilimsel teknolojisi ile Mazda Lantis, geçmişten günümüze kadar araçların değişim sürecinde önemli bir yere sahiptir. Zengin ve yoğun renk seçenekleri arasından seçim yapılabilecek olan Mazda Lantis, popüler kültürün önemli bir parçası haline gelmiştir.

Mazda Lantis, Mazda Motor Corporation tarafından geliştirilen güçlü teknolojileri ile donatılmıştır. Otomobilin en önemli özelliği, benzinli ve dizel motor seçeneklerinin bir arada bulunmasıdır. Mazda Lantis, 1.6-2.0 litrelik benzinli motorlar, 1.8 – 2.0 litrelik dizel motorlar ve 2.0 litrelik turbo dizel motorlar ile donatılmıştır. İster bir kapılı isterse de 4 kapılı olarak tasarlanmış olan Mazda Lantis, konforlu ve özgür dizaynı ile dikkatleri çekmeyi başarmaktadır.

Mazda Lantis, dikkat çekici tasarımı ile beraber güvenlik özellikleri ile de kendini kanıtlamıştır. Otomobilin ön ve arka kısımlarında yer alan hava yastıkları kullanıcıların hayatını korumak için tasarlanmıştır. Otomobilin ön tarafında da ABS fren sistemi mevcuttur. Güvenlik konusunda güvenli bir araç olarak karşımıza çıkan Mazda Lantis, bu özellikleri ile beraber dikkat çeken bir araç modelidir.

Mazda Lantis, aynı zamanda sürüş konforu açısından da yüksek performansı ile dikkat çekmektedir. Otomobilin direksiyon simidi, konforlu ve iyi bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Otomobilin sürüş konforu ile beraber yakıt performansı da üst seviyededir. Mazda Lantis, her tarzda arazinin zorlu koşullarında bile konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamaktadır.

Son olarak, Mazda Lantis’in güçlü tasarımının ve teknolojisinin yanı sıra, fiyat konusunda da faydalı bir araç olduğunu belirtmek gerekir. Müşteriler, Mazda Lantis’in fiyatına göre yararlanabilecekleri birçok özellik ve teknolojiden yararlanmaktadır. Mazda Lantis, 4-kapı sedan olarak tasarlanmış olmasına rağmen, orta sınıf araçlar arasında oldukça uygun fiyatlı bir araç olarak sunulmaktadır.

mazda lantis

Mazda Lantis: Zengin Ekipman ve Teknik Özellikler

Mazda Lantis, Mazda tarafından, Japon pazarı için üretilen otomobildir. 1995 yılında piyasaya sürüldü ve 1998 yılına kadar satışlarına devam etti. Mazda Lantis, piyasadaki benzer otomobillere oranla, çok daha zengin ekipman ve teknik özelliklere sahip.

Mazda Lantis, zarif ve gösterişli bir aracın yanı sıra, güçlü bir performansa sahip. Motoru, 1.8 litre 4 silindirli ve SOHC 16 zamandır. Gücü 115 beygir gücünde ve yakıt tüketimi, ortalama 5.3L / 100Km’dir. İç mekân ise, konfor ve konforlu bir sürüş deneyimi için tasarlanmıştır. Otomobilin koltukları, orta sınıf arabalar için standart olan parlak kumaş ve deri seçenekleri ile donatılmıştır.

Mazda Lantis, 1.8 litrelik motoruyla benzersiz bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Otomobil, benzersiz manevra kabiliyeti ve sürüş konforu ile dikkat çekiyor. Çoğu özelliği, araç içi teknolojileri ve dış görünüşü ile aracın özellikleri arasında yer alıyor. Örneğin, arka koltuk başlıkları, koltuk yüksekliği ayarı, geri vites, klima, kontrol sistemleri, camlar, farlar ve daha fazlası.

Mazda Lantis, 1998 yılına kadar Japonya ve neredeyse tüm Asya pazarlarında satıldı. Japonya’daki satış fiyatı aralığı, o zamanki Japon para birimi olan yen cinsinden, 145.000 ile 165.000 arasındaydı. Bu arada, aracın ekipmanları ve donanımı göz önüne alındığında, aracın fiyatı, diğer otomobillere oranla çok uygun görünüyor.

Mazda Lantis, konforu ve performansının yanı sıra, güvenli bir sürüş deneyimi sunan bir aracı sunar. Otomobil, çok sayıda emniyet özelliğine sahiptir. Örneğin, aracın ön tarafında bir emniyet kemeri, arka tarafında 4 emniyet kemeri, pilota bağlı fren sistemi ve direksiyon sistemi gibi özellikler bulunmaktadır.

Mazda Lantis, zengin ekipman ve teknik özellikleri ile tasarlanmış bir otomobildir. Bu otomobil, sürüş konforu ve konforu, emniyet özellikleri ve ekipmanları ile güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Mazda Lantis, Japon ve Asya pazarlarında, 1995 yılından 1998 yılına kadar satışa sunulmuştur.

mazda lantis

Mazda Lantis: Enerji Verimli Performans

Mazda Lantis, Mazda tarafından üretilen ve enerji verimliliği yüksek bir performans sunan bir araca sahiptir. Bu aracın en önemli özellikleri, aerodinamik tasarımı ve modern teknolojisi ile benzersiz kalitesine sahip olmasıdır. Aerodinamik tasarım, aracın hızını arttırırken, yakıt tüketimini azaltır. Mazda Lantis, 2.0 litre dizel motor ve 1.8 litre benzinli motor seçeneklerinden oluşmaktadır. Her iki motor da su soğutmalı ve kendiliğinden şanzıman destekli olarak tasarlanmıştır. Aracın yakıt tüketimi, benzinli motor seçeneğinde 5.3 litre / 100 km ile 6.2 litre / 100 km arasında, dizel motor seçeneğinde ise 4.6 litre / 100 km ile 5.5 litre / 100 km arasında değişmektedir. Mazda Lantis, ayrıca çok düşük emisyon seviyeleri sunan en son teknolojiye sahiptir.

Mazda Lantis, benzinli motor seçeneğinde, 109 beygir gücü ile 5.6 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşırken, dizel motor seçeneğinde, 106 beygir gücü ile 8.2 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşıyor. Bu aracın maksimum hızı ise benzinli motor seçeneğinde 180 km/s, dizel motor seçeneğinde ise 170 km/s dir. Aracın fren sistemi, 4 kesintisiz kanal fren sistemi ile tasarlanmıştır.

Mazda Lantis, konforlu bir sürüş sunmak için geliştirilmiş çok özel bir aracın tadını verecek. Özellikle zengin donanım ve konfor açısından araca, çok üstün bir tecrübe sunan özellikler eklenmiştir. Aracın içerisinde, klima kontrol paneli, deri direksiyon simidi, CD çalar, geri vites algılayıcı, sürücü pozisyon kontrolü, arka sürücü koltuğu havalandırma, otomatik farlar veya kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlar bulunmaktadır. Aracın dış görünümü ise modern ve aerodinamik tasarımı ile öne çıkar.

Mazda Lantis, arayanlar tarafından beğenilecek bir aracın fiyatını sunmaktadır. Aracın fiyatı, 35.000 ile 43.000 TL arasında değişebilmektedir. Mazda Lantis, belirli özelliklere göre çok yüksek performans sunan, geleneksel tasarımı, modern teknolojisi ve üstün yakıt ekonomisi ile dikkat çeken bir araca sahiptir.

Motor Güç (Beygir) 0-100 km/s (Saniye) Maks. Hız (km/s) Yakıt Tüketimi (litre/100km)
Benzinli 109 5.6 180 5.3 – 6.2
Dizel 106 8.2 170 4.6 – 5.5

mazda lantis

Mazda Lantis: Toplam Kalite ve Güvenlik

Mazda Lantis, Mazda’nın özellikle Japonya’da popüler olan orta sınıf aracıdır. Japonya’da Mazda Lantis, yüksek kalite ve güvenlik standartlarının sağlandığı bir aile aracı olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca, Mazda Lantis’in tasarımı da diğer Mazda modellerine benzemektedir.

Mazda Lantis’in çeşitli güvenlik özellikleri vardır. Örneğin, aracın ön kısmında havasız fren sistemi vardır. Ayrıca, arka kısmında frenleri sabitleme sistemi bulunmaktadır. Bunu, aracın çarpışma anında etkili kontrolünü sağlamak için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem aracın kazaya girmesini önleyecek şekilde otomatik olarak devreye girer.

Mazda Lantis, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunulmaktadır. Dizel motorlu versiyon manuel veya otomatik vites seçenekleri ile sunulurken, benzinli motor ise sadece manuel vites seçeneği ile sunulmaktadır. Ayrıca, aracın konfor ve performans özellikleri de çok iyidir. Mazda Lantis, konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için özel tasarımlı direksiyon sistemi, yüksek kaliteli koltuklar ve zengin iç mekan aydınlatmasıyla donatılmıştır.

Mazda Lantis’in fiyatı, aracın modeline ve seçtiğiniz özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Fiyat aralığı 18.000 – 25.000 Japon Yeni arasında değişmektedir ve aracın özelliklerinden bahsedildiğinde, aracın kalitesi ve güvenliğinden çok memnun kalınacağı söylenebilir.

Mazda Lantis, kaliteli malzemeler, yüksek performans ve güvenlik özellikleri ile öne çıkan bir aile aracıdır. Bu aracın tasarımı da diğer Mazda modellerinden ayrılmamaktadır. Güvenlik özellikleri ve fiyatı açısından değerlendirildiğinde, Mazda Lantis’in Japonya’da popüler bir aile aracı olarak tasarlanmış olduğu söylenebilir.

mazda lantis

Mazda Lantis: Uygun Fiyat ve Kalite Anlaşması

Mazda Lantis, çok uygun bir fiyat ve kalite anlaşmasıyla Mazda tarafından geliştirilen bir aracın adıdır. Bu otomobil, Mazda’nın 1995’te piyasaya sürdüğü bir otomobildir. Mazda Lantis, kompakt bir sedandır. Otomobilin gövdesi, kabin ve kaputunda alüminyum/titanyum alaşımları kullanılarak üretilmiştir. Otomobilin performansı, sabit bir hızla kullanılıyorsa yakıt ekonomisine katkıda bulunmak için değişken vitesli şanzıman ile desteklenmektedir. Mazda Lantis, özellikle zorlu ve dar yollara uyum sağlayarak, sürüş konforu sağlamak için tasarlanmıştır. Mazda Lantis, çok uygun fiyatlarla sunulur. Otomobilin fiyatı varışına göre değişmektedir. Çoğu durumda, Mazda Lantis, 80.000-100.000 TL arasında bir fiyatla satılır ve yakıt maliyetleri de düşüktür.

Mazda Lantis aracı, birçok özelliğe sahiptir. Otomobil, koltuklarının ergonomik tasarımı ile sürücü ve yolcular için rahat bir sürüş sağlar. Arabaya eklenen otomatik klimalar, sürücü ve yolcuların konforunu önemli ölçüde arttırır. Otomobil, benzin veya dizel motor seçenekleri ile temin edilebilir. Otomobilin benzin motor seçeneği, 1.6 litrelik bir motora sahiptir ve otomobilin dizel motor seçeneği ise 1.7 litrelik bir motora sahiptir. Bu motorlar, üstün performans ve verimlilik sunmak için tasarlanmıştır. Otomobil, ayrıca birçok güvenlik donanımı ile donatılmıştır. ABS, disk fren sistemi, hava yastıkları ve direksiyon kontrol sistemi gibi donanımlar, Mazda Lantis aracının daha güvenli bir sürüş sağlamasını sağlar.

Mazda Lantis, çok kaliteli bir araca kıyasla uygun fiyatlıdır. Otomobil, Mazda tarafından üretilen bir otomobil olduğundan, aracın kalitesi de kesinlikle güvenilirdir. Mazda Lantis, özellikleri, güvenlik donanımları ve uygun fiyatıyla, aradığınız kalitede bir otomobil arayanlar için iyi bir seçimdir.

mazda lantis

Sahibinden Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri

Sahibinden Satılık Mazda Lantis fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı sahibinden’da! Sahibinden Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri sahibinden mobil uygulamasının milyonlarca kullanıcısına sen de katıl !.

Git

mazda lantis

Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri sahibinden’da

Satılık Mazda Lantis fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı sahibinden’da! Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri sahibinden mobil uygulamasının milyonlarca kullanıcısına sen de katıl !.

Git

mazda lantis

Ankara Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri

Ankara Satılık Mazda Lantis fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı sahibinden’da! Ankara Mazda Lantis Fiyatları & Modelleri sahibinden mobil uygulamasının milyonlarca kullanıcısına sen de katıl !.

Git

mazda lantis

CC

The Mazda Lantis is a series of two cars sold in Japan from 1993 to 1998. In the rest of the world it was also known as 323F, Astina, Allegro Hatchback or Artis Hatchback. The Mazda Lantis used Mazda’s CB platform, which means close relations to the Eunos 500Xedos 6 and the 1994-1997 Mazda Capella.

Git

mazda lantis

Mazda Lantis

Mazda Lantis nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Mazda Lantis kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. Mazda tüm dünyada sorunsuz otomobiller üretmesiyle bilinen bir markadır. Lantis, 1993 yılında üretilmesine rağmen Türkiye’de 1996 yılında satılmaya başlamıştır. 1998 yılında tüm dünya ile .

Git

Mazda Lantis Nasıl Araba? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Mazda Lantis. Gelen yeni e-posta mesajlarınız için yeni ilanlar alınız. 28 araba ilanı bulundu. 6 resimler. Sahibinden Mazda Lantis 1.8 1997 Model İ̇zmir 324.000 Km. 190.000 TL Toplam fiyat. 1997. 324.000 kms. Benzin.

Git

Mazda Lantis

Mazda. 11 araba ilanı bulundu. 12 resimler. Sahibinden Mazda Lantis 1.8 1996 Model Tekirdağ 345.000 Km Yeşil. 160.000 TL Toplam fiyat. 1996. 345.000 kms. Tekirdağ, Tekirdağ. Mazda lantis 1.8 doch motor tutulan paket benzin lpg sıralı sistem aracın muayenesi 2024.4 aya kadar motor daha yeni yapıldı yürüyeninde herhangi.

Git

Mazda Lantis

Mazda Lantis was launched in 1993 as a sporty compact. Introduced to the same segment as the Mazda Familia, the Lantis was given an athletic, unique form and ample cabin space with excellent chassis and safety performance. Mazda’s Lantis TV commercial showing the Lantis in a crash test to emphasize safety was much talked about back then.

Git

MAZDA 100TH ANNIVERSARY

Diğer Mazda’mıza bakan servis öyle söyledi. Fakat aradığım gerçek kullanıcı yorumları. Lantisi çocukluğumdan beri bir farklı görürüm. Çıtasız kapıları olsun duruşu olsun ama bazı şeyler uzaktan güzel olup sonradan baş ağrıtabiliyor. O yüzden bilgi edinmek istiyorum.

Git

Mazda Lantis nasıldır?

mazda lantis. şükela: tümü | bugün. 2 ». mazda 323 hatchback’in yerini alan, açılır kapanır farlı versiyondan sonra, ince ve uzun sabit farlarıyla pek beğenilmemiş, halbuki gayet sağlam ve kullanışlı bir otomobildir. 1,8 lt 16v 115 hp’lik versiyonu iyi kaçar, gaz pedalı pek hassastır. sedan versiyonu, mazda familia ‘dır.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.