1. Anasayfa
 2. Yemek

Omü Yemek Bursu

Omü Yemek Bursu

Günümüzde bir çok üniversitede öğrencilerin günlük hayatını karşılamak için çeşitli ödenekler sağlanmaktadır. Üniversite öğrencilerinin daha kaliteli üniversite hayatı geçirmeleri için özellikle yaşam, araştırma ve kültürel etkinliklerin karşılanması için öğrencilere ödenekler sağlanır. Bu ödeneklerden en önemlisi olan, omü yemek bursudur.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından öğrencilere sağlanan omü yemek bursu, öğrencilerin çeşitli yemek seçeneklerinden faydalanmalarını sağlar. Yemek bursuyla öğrenciler, üniversitenin kampüsündeki restoranlarda öğünlerini ücretsiz veya indirimli alabilir. Böylece öğrenciler, üniversitenin kampüsünden dışarı çıkmadan günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Omü yemek bursu, üniversitenin kampüsündeki restoranlarda geçerlidir. Burs, öğrencilerin öğün veya ürün seçerek kullanabilecekleri bir kart olup, yemek restoranları da bu kartı kabul etmektedir. Öğrenciler kartlarındaki düzenli bakiye süreleri boyunca bursu kullanabilirler. Bursu kullanan öğrenciler, üniversitenin kampüsündeki yemek restoranlarında öğünlerini %50 veya tamamen ücretsiz alabilirler.

Öğrenciler, bursu kullanmak için öncelikle üniversite web sitesindeki Öğrenci Ödemeleri sayfasını ziyaret etmelidir. Buradan öğrenciler, kart taleplerini yapabilir ve onaylandıktan sonra kartlarını almalıdırlar. Kartlar, öğrencilerin üniversite müdürlüğü tarafından sağlanan kampüsün en güvenli yerinden alınmalıdır. Böylece öğrenciler, omü yemek bursu kartlarını alıp veya kullanmaya başlayabilirler.

Omü yemek bursu, öğrencilere günlük yemeklerini daha esnek ve ekonomik bir şekilde karşılamalarını sağlar. Böylece öğrenciler, üniversite öğrenimleri sırasında yemek ihtiyaçlarını karşılamak için üniversitenin kampüsündeki restoranlardan yararlanabilirler. Bu burs, üniversite hayatının ödeneklerinden yararlanarak daha kolay ve konforlu hale getirilmesini sağlar.

omü yemek bursu

Omü Yemek Bursu Nedir?

Omü Yemek Bursu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenmesi amacıyla kurulmuş bir yemek kartı sistemidir. Etüt harcamalarının karşılanmasına olanak sağlayan bu sistem, üniversitenin kantinlerinde ve çevresindeki belirli restoran ve marketlerde geçerlidir. Omü Yemek Bursu, öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin sağlıklı beslenmelerini teşvik etmek için çeşitli programlar da düzenler.

Omü Yemek Bursu, sadece öğrencilere değil, üniversitenin tüm personeline de açıktır. Omü Yemek Bursu’na kayıt olmak için istekli kişilerin, üniversite tarafından verilen belgelere dayanarak zorunlu bir ödeme yapmaları gerekir. Öğrencilerin kartlarının dolumu, üniversite tarafından her ay güncellenmektedir. Kişiler, öğrenci nüfus kaydı sırasında kendi kartlarının dolumlarını belirlemelidir.

Omü Yemek Bursu kullanıcıları, kartlarının mevcut dolumlarını gözlemlemeleri için mevcut kullanım durumu ile ilgili bilgileri çeşitli kanallardan erişebilir. Bunlar arasında, üniversitenin öğrenci merkezi sayfasından, öğrencilerin kullandıkları uygulamalardan ve ayrıca üniversitenin kantinlerinden de gelen dijital bildirimler vardır.

Omü Yemek Bursu ile öğrencilerin, üniversitenin kantinlerinde ve çevresindeki belirli restoran ve marketlerde düşük fiyatlı beslenmelerinin sağlanmasının yanı sıra, kartlarının kullanımı sayesinde öğrenciler ayrıca çeşitli özel teklifler, indirimler ve ürünlerden de yararlanabilir. Bununla birlikte, kartlar aynı zamanda öğrencilerin üniversite bölgesinde yapmış olduğu alışverişlerin kontrolünü sağlamak için de kullanılabilir.

Omü Yemek Bursu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenmesini teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Sistem, üniversitenin kantinlerinde ve çevresindeki belirli restoran ve marketlerde geçerlidir. Kartlar, düşük fiyatlı yemekler, özel teklifler, indirimler ve diğer avantajların yanı sıra, öğrencilerin üniversite bölgesinde yapmış olduğu alışverişlerin de kontrolünü sağlamaktadır.

omü yemek bursu

Kimler Omü Yemek Bursundan Faydalanabilir?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yemek Bursu, öğrencilerine öğünler için burs sağlamaya yardımcı olan bir programdır. Yemek Bursu, belirli kriterleri sağlayan öğrencilere ücretsiz yemek vermek amacıyla kurulmuştur. OMÜ Yemek Bursu, ücretleri düşük olan ve öğrencilerin öğünlerini ücretleri düşük olan restoranlarda, tatlıcılarda ve ıskandinav, yerel ve uluslararası öğünlerde almalarını sağlamaktadır.

OMÜ Yemek Bursu’ndan faydalanmak için belirli kriterleri sağlamak gerekir. Öğrencilerin burs alabilmesi için, öğrencinin ödeme yapamayacağını ve bu durumda belirli kriterleri sağladığını kanıtlaması gerekecektir. Öğrenciler, burs talebinde bulunduklarında, OMÜ Yemek Bursu komitesi tarafından değerlendirilecek ve uygun gören bazı kriterlerin sağlanması gerekecektir. Bunlar arasında, öğrencinin aktif üniversite öğrencisi olması, öğrencinin ailesinin aylık gelirinin belirli bir seviyenin altında olması ve öğrencinin kapsamlı bir eğitim alması gibi durumlar bulunmaktadır. Burs almak için başka bir koşul daha bulunmaktadır. Öğrenciler, tüm kriterleri sağladıktan sonra, bursun kullanım sınırlarını kabul etmelidir.

OMÜ Yemek Bursu, öğrencilere öğünlerin ücretlerini karşılamada ve öğrencilerin eğitimlerine odaklanmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda, burs alan öğrenciler, belirli yerlerde ücretsiz yemek alma hakkına sahiptir. Bunlar arasında; restoranlar, tatlıcılar ve ıskandinav, yerel ve uluslararası öğünler bulunmaktadır. Burs süresince, öğrenciler, her öğün için belirli bir ücreti ödemek zorunda kalmaz. Bu da öğrencilerin diğer bütçelerden para kazanmalarını sağlayacaktır. Burs süresince, öğrenciler her öğün için en fazla iki kişiye ücretsiz yemek alma hakkına sahip olacaklardır.

En son olarak, OMÜ Yemek Bursu öğrencilerin eğitimlerinin devamını sağlamada kilit bir role sahiptir. Çünkü, burs alan öğrencilerin öğünlerinin ücretleri karşılanır ve onların diğer masrafları ödemek için daha fazla para kazanmalarına izin verilir. Böylece, öğrenciler kendilerine daha fazla zaman ayırıp eğitimlerine devam edebilirler.

omü yemek bursu

Omü Yemek Bursu Başvuru Süreci

Omü Yemek Bursu, Ordu Üniversitesi’nin kendisi ve öğrencileri için önemli bir sosyal sorumluluk projesidir. Öğrencilerin üniversite eğitimlerinde başarılı olabilecekleri ve daha iyi gelecekleri için yemek bursu sağlamasının amacı, onlara destek olmaktır. Bu burs, öğrencilerin üniversite derslerinde başarılı olmalarını sağlamak için gereken ekonomik desteği vermektedir. Omü Yemek Bursu başvuruları, her yıl Eylül ayının ilk haftasında başlayarak Kasım ayının son haftasına kadar devam eder. Yemek bursu başvuruları için, öğrencilerin üniversite tarafından sağlanan online formu doldurmaları gerekmektedir. Bu form, öğrencilerin kişisel bilgileri, öğrenim durumu, geçmiş başarıları, burs durumu ve diğer bilgiler ile doldurulmalıdır. Form doldurma sürecinden sonra öğrenciler burs başvurularının kabul edileceğini, reddedileceğini veya başvurunun değerlendirme sürecine alınacağını öğrenebilirler.

Omü Yemek Bursu başvurusu, başvuruların değerlendirmesi sonucunda kabul edilen öğrencilere burs imkanı sunan özel bir süreçtir. Burs alma hakkı kazanan öğrencilerin burslarını, üniversitenin belirlediği tarihler arasında almaları gerekir. Öğrenciler, bursu alma hakkı kazandıktan sonra, belirlenen tarih aralığında tüm ücretlerini ödemelidirler. Ücretlerin ödenmesinden sonra, öğrenciler, bursu almaya hak kazanmış olurlar ve üniversite tarafından belirlenen tarihler arasında yemek bursu kullanma hakkına sahiptirler.

Omü Yemek Bursu için başvuru yapan öğrencilerin dikkat etmesi gereken diğer noktalar arasında, aşağıdaki noktalar yer almaktadır:

 • Öğrenci, yemek bursu başvurusu için belirlenen tarihler arasında burs başvurusunda bulunmalıdır.
 • Başvuruda bulunan öğrencilerin tüm ücretleri ödemeleri gerekmektedir.
 • Yemek bursu kullanım süresi, üniversite tarafından belirlenen tarihler arasındadır.
 • Her öğrenci sadece bir kez yemek bursu başvurusunda bulunabilir.
 • Yemek bursu başvuruları, başvurudan sonra bireysel olarak değerlendirilmektedir.

Omü Yemek Bursu başvuru süreci, başarıyla tamamlandığında öğrencilerin eğitimlerinde önemli bir destek oluşturmaya yardımcı olur. Bu burs ile öğrencilerin üniversite eğitimlerini kolayca tamamlamalarını sağlamak, onların hayallerini geleceğe taşımalarına yardımcı olmak, çalışmalarını desteklemek ve başarılarını arttırmak için önemlidir. Öğrenciler, yemek bursu için başvuru yaptıktan sonra, üniversite tarafından sağlanan özel desteklerinden faydalanabileceklerdir.

omü yemek bursu

Omü Yemek Bursu İçin Gerekli Belgeler

Özyeğin Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler, Omü Yemek Bursu aracılığıyla ücretsiz yemek alabilmektedir. Omü Yemek Bursu, öğrenciye başvurma ve ödemelerinin yapılmasını sağlamak için üniversite tarafından belirlenen belgeleri gerektirmektedir. Omü Yemek Bursu başvurusu başarıyla tamamlanması için, öğrencinin üniversite tarafından belirlenen resmi belgeleri sağlaması gerekmektedir.

Omü Yemek Bursu için öğrencilerin sağlaması gereken belgeler, üniversite tarafından belirlenmiş ve antetli kağıt üzerinde aşağıdaki şekilde sunulmuştur:

 • Lisans veya Yüksek Lisans öğrencileri için üniversite tarafından sağlanan kimlik belgesi.
 • Öğrencinin kendi imzalı, son 2 ay içerisinde alınan ve üniversite tarafından onaylanmış gelir sertifikası.
 • Öğrencinin kendi imzalı, son 2 ay içerisinde alınan ve üniversite tarafından onaylanmış nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Öğretim görevlileri tarafından doldurulup imzalanmış yemek bursu başvuru formu.

Bu belgeler, Omü Yemek Bursu’na başvurmak için öğrencinin üniversite tarafından belirlenen zamanda ve yerde sunması gereken belgelerdir. Öğrenci bu belgeleri teslim etmeden önce açıkça kontrol etmeli ve taraflar arasında uyumsuzluk bulunmayacak şekilde doldurmalıdır. Öğrencinin doğru belgeleri teslim etmesi, üniversite tarafından onaylanması için gereken süreyi kısaltacak ve ödemelerin düzenli olarak yapılmasını sağlayacaktır.

Omü Yemek Bursu başvurusu başarılı bir şekilde tamamlandığında, öğrenci üniversite tarafından sağlanan ve öğrencinin ödemelerini içeren bir sözleşmeyle yemek bursunun alacağını belgeler arasında yer alacaktır. Omü Yemek Bursu, öğrencinin, üniversite tarafından belirlenen kurallara ve koşullara uygun olarak ödemeler yapması gereken bir yemek bursudur.

Omü Yemek Bursu başvurusu başarılı bir şekilde tamamlanırsa, öğrenciler üniversite tarafından belirlenen dönemler arasında ücretsiz yemek alabilirler. Omü Yemek Bursu, öğrencilerin eğitim süreçleri sırasında ekonomik kaynaklarına başvurmasını sağlayan önemli bir kaynaktır.

omü yemek bursu

Omü Yemek Bursu Sonuçları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, kendi öğrencilerine yemek bursu vermektedir. Öğrenciler, öğrenme deneyimlerini desteklemek için özel programlar aracılığıyla yemek bursu alabilirler. Bu burs, öğrencilerin üniversite yemeklerine katılımını sağlamak için tasarlanmıştır. Üniversite, her yıl çok sayıda öğrenciyi yemek bursu almak için başvuruda bulunmasına izin vermektedir.

Omü Yemek Bursu başvuruları, her yıl Ocak ayında verilen başvuru formu aracılığıyla başlatılmaktadır. Öğrenciler, gerekli formu doldurarak başvuru yapmak için gerekli belgeleri sağlamak zorundadır. Başvuran öğrencilere, kararın verilmesi için gerekli bilgiler e-posta ile gönderilir. Her yıl başvuran öğrencilerin sayısı oldukça fazla olduğundan, başvuruların analiz edilmesi ve karar verilmesi biraz zaman almaktadır.

Omü Yemek Bursu Sonuçları, başvuran öğrencilere e-posta aracılığıyla gönderilir. Sonuçlar, öğrencilerin düzenli olarak kontrol etmeleri gereken resmi web sitesinde yayınlanmaya devam edecektir. Sonuçların duyurulmasından sonra, öğrenciler, ödeneklerin kendilerine ödeme için gerekli işlemleri yerine getirerek ödemeyi alabilirler. Başvurular, kabul edilen öğrencilerin listesinde yer almazsa, başvuran öğrenciler, başvuruda bulunurken gönderdikleri belgeleri kullanarak başvuruda bulunmaya devam edebilirler.

Omü Yemek Bursu Sonuçları, öğrencinin kimliğine ve durumuna göre değişebilir. Öğrencilere, aşağıdaki durumlarda yemek bursu verilebilir: a) öğrenci, üniversite yemeklerine devam ediyor ve öğrenci, ekonomik durumdan dolayı üniversite yemeklerine katılamıyor; b) öğrencinin ekonomik durumu, üniversite yemeklerine devam etmesine izin vermiyor; c) öğrenci, üniversite yemeklerine devam ediyor ve üniversite yemekleri öğrencilerin ekonomik durumunu desteklemek için gerekli olan bursu vermiyor.

Omü Yemek Bursu Sonuçları her yıl duyurulur. Öğrenciler, başvurularının sonuçlarının duyurulmasından sonra, ekonomik durumları sebebiyle üniversite yemeklerine katılmaları için gerekli olan bursu alabilirler. Öğrenciler, verilen sonuçlara karşı talepte bulunabilir ve kabul edilirlerse, ödeme işlemleri için gerekli işlemleri başlatabilirler.

omü yemek bursu

Burslar

7-Yemek bursu işlemleri ‘‘OMÜ Öğrenci Yemek Bursu Yönergesi’’ ne uygun olarak yapılacaktır. Yemek Bursu Her akademik yılın başında, geçmiş yıllardaki uygulamalar, gözlenen ihtiyaçlar ve elde edilen performanslar ile bütçe imkânları dikkate alınarak, başarılı ve gelir düzeyi düşük kaç öğrenciye yemek bursu .

Git

omü yemek bursu

OMÜ Yemek Bursu

OMÜ Yemek Bursu. Yazar: burak.arslan1 | Tarih: 6 Ekim 2021. Öğrenciler; yemek bursu başvurularını 04 Ekim – 15 Ekim 2021 tarihleri arasında “ portal.omu.tr ” adresinden Kullanıcı adı: [email protected] ve Parola: Öğrenci bilgi sistemi ubs.omu.tr giriş parolası ile yapacaktır. Yemek Bursu başvuru formlarını .

Git

omü yemek bursu

Burs ve Yardımlar

Yemek Bursu. Her akademik yılın başında, geçmiş yıllardaki uygulamalar, gözlenen ihtiyaçlar ve elde edilen performanslar ile bütçe imkânları dikkate alınarak, başarılı ve gelir düzeyi düşük kaç öğrenciye yemek bursu verileceği, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının önerisi üzerine Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Git

omü yemek bursu

Yemek Bursu Başvuruları ve Değerlendirmeleri

6 Yemek bursu almaya hak kazanan öğrencilerin listesi Ekim 2021 ayının son haftasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının web sayfasında ilan edilecektir. 7 Yemek bursu işlemleri “OMÜ Öğrenci Yemek Bursu Yönergesi”ne uygun olarak yapılacaktır.

Git

omü yemek bursu

Yemek Bursu ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Yemek bursu başvuruları her birimde oluşturulan Burs Komisyonları tarafından değerlendirilip, öncelik sırasına göre sıralanarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bildirilir ve kontenjanlar dikkate alınarak ilan edilir OMÜ Kurupelit Yerleşke Haritası YENİ ÇALIŞMA.

Git

OMÜ ÖĞRENCİ YEMEK BURSU

OMÜ ÖĞRENCİ YEMEK BURSU. Yazar: eemmuhendislik.web | Tarih: 1 Ekim 2021. Amaç: Öğrencilerin öğle veya akşam yemeği ihtiyaçlarının ücretsiz karşılanması. Başvuru tarihi: 04 Ekim-15 Ekim 2021. Başvuru çevrim içionline web adresi: portal.omu.tr [Kullanıcı adı: [email protected] Parola: Öğrenci bilgi sistemi .

Git

OMÜ Yemek Bursu

Yazar: termemyo | Tarih: 28 Eylül 2021. Öğrenciler yemek bursu başvurularını 04 Ekim-15 Ekim 2021 tarihleri arasında “portal.omu.tr” adresinden yapacaktır. Yemek Bursu başvuru formlarını eksik, yanlış veya yanıltıcı bilgilerle dolduran öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecek ve geçersiz sayılacaktır.

Git

2022

2022-2023 OMÜ Yemek Bursu Başvuruları . Tarih: 7 Ekim 2022. 2022-2023 Eğitim öğretim yılı yemek bursu başvuruları 04 Ekim-14 Ekim 2022 tarihleri arasında .

Git

Yemek Bursu

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi . -Sosyal Sağlık Kültür ve Spor İşleri Dairesi Uygulama Yönetmeliği” ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrenci Yemek Bursu Yönergesinin 5′ inci maddesi hükümleri kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim yılında gelir düzeyi düşük Üniversitemiz öğrencilerine yemek bursu verilmesi .

Git

Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma ve Yemek Bursu Başvuruları Açıldı

7-Yemek bursu işlemleri ‘‘OMÜ Öğrenci Yemek Bursu Yönergesi’’ ne uygun olarak yapılacaktır. Yemek Bursu Her akademik yılın başında, geçmiş yıllardaki uygulamalar, gözlenen ihtiyaçlar ve elde edilen performanslar ile bütçe imkânları dikkate alınarak, başarılı ve gelir düzeyi düşük kaç öğrenciye yemek bursu .

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
akşam yemek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.