1. Anasayfa
 2. Otomobil

Suzuki Grand Vitara

Suzuki Grand Vitara

Suzuki Grand Vitara, Suzuki Motor Corporation tarafından üretilen SUV modelidir. Suzuki Motor Corporation, Japonya’da faaliyet gösteren bir otomotiv üreticisidir. SUV, 1998 yılında üretilmeye başlanmış ve 2020 yılının sonlarına kadar üretimine devam edilmiştir. Grand Vitara, Suzuki Motor Corporation’un en popüler araçlarından biridir ve Japonya’da çok popülerdir.

Grand Vitara, dört tekerlekten çekiş veya iki tekerlekten çekiş imkanı sunan farklı motor seçenekleriyle piyasaya sürülmüştür. Üç silindirli, dört silindirli veya dizel motor seçenekleri sunulmuştur. Grand Vitara modelleri kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir ve kaliteli sürüş deneyimi sunmaktadır. Grand Vitara aynı zamanda çok geniş bir bagaja sahiptir ve standart otomobil konforuyla piyasaya sürülmüştür.

Suzuki Grand Vitara, ayrıca endüstri standartlarında yüksek güvenlik özelliklerine sahiptir. Güvenlik özellikleri arasında otomatik fren desteği, çarpışma kalkanı, çekme gücü kontrolü ve daha fazlası yer almaktadır. Grand Vitara ayrıca düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon oranlarıyla çevre dostudur.

Sonuç olarak, Suzuki Grand Vitara konforlu sürüş deneyimi, yüksek güvenlik özellikleri ve düşük yakıt tüketimiyle Japonya’da çok popüler bir SUV modelidir. Grand Vitara, otomobil tutkunları arasında çok saygı duyulan bir model olarak kabul edilmektedir.

suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara: Özellikleri ve Avantajları

Suzuki Grand Vitara, Japonya’da üretilen bir SUV (sport utility vehicle) olarak kabul edilir. SUV karoser çerçevesinde monte edilir ve kompakt bir aracın sağladığı sürüş keyfini zevkini arttıran çok yönlü bir araca dönüştürür. Genel olarak, SUV modelleri iyi bir süspansiyon ile birlikte dayanıklı ve güvenli bir sürüş sağlar. Suzuki Grand Vitara, taşımacılık ve yolculuk için kullanılabilecek tüm güçleri ve konforu sağlayan özelliklere sahiptir.

Suzuki Grand Vitara, 4X4 sürüş deneyiminin keyfini çıkarabileceğiniz bir aracı temsil eder. Suzuki Grand Vitara, off-road ve asfalt yollar için üstün kavrama yeteneğine sahiptir. Otomobil aynı zamanda iyi bir tork üretme yeteneğine sahiptir, bu da keskin virajları veya yüksek eğimli yollarda direksiyonu kontrol etmeyi kolaylaştırır. Suzuki Grand Vitara, aşırı koşullarda ve bazı sürüş durumlarında güvenlik konusunda üstün bir performans sunar.

Suzuki Grand Vitara, iki farklı motor seçeneğiyle mevcuttur. İlk olarak, yakıt enjeksiyonu ile çalışan 2.4 litrelik bir benzinli motor sunmaktadır. Bu motor, 163 HP gücünde ve 225 Nm torkunda çalışmaktadır. İkinci seçenek olarak, 1.9 litrelik dizel bir motor mevcuttur. Bu motor, 128 HP gücünde ve 300 Nm torkunda çalışmaktadır. Ayrıca, araç aynı zamanda manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle uyumludur.

Suzuki Grand Vitara, zengin donanım seçenekleri, modern teknolojiler ve konforlu sürüş sunan özellikleriyle sunduğu cömert iç mekan sayesinde sevdiği bir aracı sunmaktadır. Özellikle, aracın konforu için özellikle tasarlanmış koltuklar sunulmaktadır. Suzuki Grand Vitara, ayrıca, kullanıcıların daha rahat sürüş sağlayabilmesi için modern teknolojileri de içeren donanım seçenekleri içerir. Bu donanım seçenekleri arasında çoklu hava akış sistemi, sunroof, ısıtmalı koltuklar, arka görüş aynası ile kamerası, sıcak hava akışı ve GPS navigasyon var.

Suzuki Grand Vitara, SUV arasında oldukça uygun fiyatlı bir araç olarak kabul edilir. Türkiye’de, aracın fiyatı yaklaşık 70.000 – 90.000 TL arasında değişmektedir. Suzuki Grand Vitara, sağlam yapısı, zorlu sürüş koşullarında kullanılabilirliği ve üstün sürüş deneyimleri sağlayan özellikleriyle, yüksek kalite standartlarını taşıyan ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir SUV modelidir.

suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara: Performans İçin Tam Paket

Suzuki Grand Vitara, tam bir performans aracı olarak geçerliliğini korumaktadır. 20 yıldan fazla süredir Suzuki ailesinin bir parçası olan Grand Vitara, konforlu ve kompakt bir aracın yanında güçlü bir performans sunuyor. Durabildiği çok ağır yükler ve kötü hava koşullarındaki kararlılığıyla Grand Vitara, her yolcu için mükemmel bir seçenektir.

Grand Vitara, 4 silindirli 16 vitesli bir motora sahiptir. Motor, yaklaşık 160 beygir gücü üretir. Yakıt tüketimi ise yaklaşık 8 kilometrede bir litre petrol yakmaktadır. Motora ek olarak, Grand Vitara, 4 tekerlekten çekişli veya 6 tekerlekten çekişli bir şasiye sahiptir. Grand Vitara, kötü hava koşullarında, çamurlu yollarda ve yüksek arazide çok iyi bir performans sunmaktadır.

Ayrıca, Grand Vitara, daha sıkı bir dört tekerlekten çekişli vites kutusu ve farklı sürüş modlarıyla donatılmıştır. Grand Vitara, konforlu ve güvenli bir sürüş sunmak için birçok teknolojik özellik sunmaktadır. Bu özellikler arasında kriz yönetimi, dizel emisyon kontrol sistemi, safety shield sistemi ve sürücü destek sistemi bulunmaktadır.

Grand Vitara, ülkedeki en kaliteli SUV modellerinden biridir. Ürünün gotik ve ağır güvenlik özellikleriyle birlikte, yakıt tüketimi ve çok noktalı hava yastığı sistemiyle mükemmel bir performans sunmaktadır. Grand Vitarayı satın almak için, yaklaşık 25.000 TL’ye kadar ödeme yapabilirsiniz.

Son olarak, Suzuki Grand Vitara, performans için tam paket olarak, konforlu ve güvenli bir sürüş sunan ve kötü hava koşullarında bile güvenli bir sürüş sunan düşük yakıt tüketimli bir SUV’dur.

suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara: Yakıt Verimliliği

Suzuki Grand Vitara, yakıt verimliliği açısından etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu model, aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen güçlü bir SUV. Grand Vitara, yakıt tüketimi yanı sıra çevre dostu teknolojileriyle de dikkat çekiyor.

Grand Vitara’nın motor seçenekleri arasında 1.6 litrelik benzinli motor, 2.4 litrelik benzinli motor ve 1.9 litrelik dizel motor bulunuyor. Her üç motor seçeneği de düşük yakıt tüketimi sunuyor. 1.6 litrelik benzinli motor, 100 beygir güç ve 148 Nm tork üretirken, yakıt tüketimi yaklaşık 5 litredir. 2.4 litrelik benzinli motor ise 166 beygir güç ve 224 Nm tork üretirken, yakıt tüketimi 5.4 litredir. 1.9 litrelik dizel motor ise 126 beygir güç ve 300 Nm tork üretirken, yakıt tüketimi ise sadece 4.6 litredir.

Grand Vitara, sürücü ve yolcu için birçok konfor özelliği de sunuyor. Yakıt tasarrufu sağlamak için, otomatik şanzıman seçeneği, çift klima, arka park sensörleri, kumandalı kapı kilitleri, katlanır koltuklar ve çoklu hava yastıkları gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Suzuki Grand Vitara, yakıt verimliliği açısından etkileyici bir sürüş deneyimi sunarken, aynı zamanda yüksek performans ve konfor özellikleriyle de öne çıkıyor. Suzuki Grand Vitara, yakıt tüketimini düşürmek için modern teknolojileri kullanıyor ve her bütçeye uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara: Teknolojik Özellikler

Suzuki Grand Vitara, otomobiller arasında küçük bir araç olarak kabul edilir. Suzuki Grand Vitaranın genel karakteristikleri, VW Polo ve Hyundai i20 gibi kompakt bir aracın özelliklerinin bir karışımından oluşur. Suzuki Grand Vitara, üç çeşit motor seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Küçük 1.6 litrelik benzinli motor, 1.9 litrelik dizel motor ve 2.4 litrelik benzinli motor, tüm modele mevcuttur. Tüm motor seçenekleri standart olarak 5 ileri manuel şanzıman veya 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunulmaktadır.

Suzuki Grand Vitara aynı zamanda teknolojik özellikleriyle de öne çıkar. Teknolojik özelliklerin arasında iç mekanda klima, kol dayama, sürücü koltuğu ayarı, arka koltuklar arasında katlanabilir yatay kol dayama, arka koltukların katlanabilir ve yatay pozisyona gelebilmesi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve sekiz hoparlörlü ses sistemi bulunmaktadır. Grand Vitara aynı zamanda çoklu ortam sistemi ve kablosuz Bluetooth bağlantısı ile donatılmıştır.

Suzuki Grand Vitara’nın çeşitli teknolojik özellikleri, aracın konforunu arttırırken, kalitesini de artırmaktadır. Bu, aracın yakıt verimliliği, güvenlik ve performansını arttırır. Suzuki Grand Vitara fiyatları ise, 1.6 litrelik benzinli varyantın 95 bin TL’den 602 bin TL’ye kadar değişmektedir. 1.9 litrelik dizel varyantı ise, 100 bin TL’den 617 bin TL’ye kadar değişmektedir.

Suzuki Grand Vitara, düşük yakıt tüketimi, konfor ve teknolojik özellikleriyle öne çıkan kompakt bir aracın avantajlarını sunmaktadır. Farklı motor seçenekleri ve özellikleriyle Suzuki Grand Vitara, üst seviye kalite sağlamak için her müşterinin ihtiyacına hitap edebilecek şekilde tasarlanmıştır.

suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara: Güvenlik ve Güvenlik Özellikleri

Suzuki Grand Vitara, her ne kadar üretilmemesine rağmen güvenlik ve güvenlik özellikleri ile hala çok sayıda sürücünün tercihi arasında yer alıyor. Suzuki Grand Vitara, yüksek donanım seviyesinin yanı sıra, mükemmel güvenlik özellikleri ile de ünlü. Suzuki Grand Vitara, sürücü ve yolcuların koruması için geniş bir özellik yelpazesi sunuyor. Bu özellikler arasında sürücü ve yolcu hava yastıkları, kafa hava yastıkları, sürücü koltuğunda kafatası kalkanları ve sürücü ve yolcuların korunmasına yönelik kolluklar, bel ve sırt korumaları, hava yastıkları ve takozlar bulunuyor. Özellikle kafa hava yastıkları, sürücü ve yolcuların korunmasını sağlıyor.

Grand Vitara, aynı zamanda kilitlenme ve güvenlik sistemleri ile de sürücüleri koruyor. Çelik çerçeve, alüminyum çekmece ve bagaj çalışmaları, kilitlenme sistemi, alarm sistemi, elektronik kilit sistemi ve kapı kilit sistemi gibi teknolojiler sürücülerin arabalarını güvenli tutmalarını sağlıyor. Grand Vitara ayrıca sürücü ve yolcuların korunması için düşük hızda kazalara karşı direksiyon kutusu, ön bölme güvenlik direği, ön ve arka güvenlik direkleri, sürücü kol dayama, arka koltuk düğmeleri ve sürücü kapısının kilitlenmesi gibi özellikler içeriyor.

Suzuki Grand Vitara, ayrıca güvenli sürüş ve fren sistemleriyle de güvenli sürüş deneyimi sunuyor. Ön ve arka disk frenleri, ABS frenleriyle çalışan elektronik fren sistemi, direksiyon kontrol sistemi ile sürücü kontrolünü sağlıyor. Grand Vitara ayrıca sürüş konforu için otomatik vites, klima, elektrikli camlar ve yol tutuşu özellikleri sunuyor. Güvenlik ve güvenlik özellikleri açısından öne çıkan Suzuki Grand Vitara, uygun fiyata sunuluyor.

suzuki grand vitara

Suzuki Otomobil Güncel Fiyat Listesi

Suzuki Swift, Suzuki Suzuki Vitara ve Suzuki Jimny’nin güncel fiyat listesine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Git

suzuki grand vitara

Suzuki Vitara Hibrit, Suzuki Vitara SUV

Suzuki Vitara Hibrit, her yol koşulu için ideal olan çok yönlü bir SUV olarak karşınızda. 48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG Entegre Marş Alternatörü , 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DCDC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle .

Git

suzuki grand vitara

2023 Suzuki Vitara Modelleri, Fiyatları ve Kampanyaları

2023 model Suzuki Vitara Modellerini, Fiyatlarını, Özelliklerini, Donanım Paketlerini inceleyin, Elektrikli Suzuki Vitara için fiyat isteyin Suzuki VitaraKampanyaları ve Size Özel Fiyatlar için Ücretsiz Teklif Alın.

Git

suzuki grand vitara

CC

The Suzuki Vitara is a series of SUVs produced by Suzuki in five generations since 1988. The second, third-generation and 2022 models are known as the Suzuki Grand Vitara, with the fourth generation eschewing the .

Git

suzuki grand vitara

Suzuki Vitara

2014 model Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS JLX fiyatı, teknik özellikleri, donanımları, ortalama yakıt tüketimi ve nasıl bir araba olduğu hakkında yorumlar.

Git

2014 Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS JLX

4 adet Suzuki Grand Vitara 38.750 TL’den başlayan fiyatlarla. İkinci el sahibinden suzuki grand vitara için en iyi teklifleri bulun. Muayenesi̇ yeni̇ yapildi.Motor şanziman defransi̇yel sorunsuz.ön takim kusursuz.Baski balata, tri̇ger seti̇, fren balatalari yeni̇ deği̇şti̇.çalişmayan aksami yok. Sah.

Git

İkinci el sahibinden suzuki grand vitara

Suzuki Grand Vitara FT,GT 1997 – 2005 SUV Güç : 87 ila 158 bg | Boyutlar: 4215 x 1780 x 1740 mm: Suzuki Grand Vitara Cabrio: 1998 – 2005 Cabriolet, SUV Güç : 94 ila 128 bg | Boyutlar: 3865 x 1710 x 1690 mm: Suzuki Grand Vitara XL-7 HT 1998 – 2005 SUV.

Git

Suzuki Grand Vitara

The Suzuki Grand Vitara and Toyota Urban Cruiser Hyryder are subcompact crossover SUVs developed by Suzuki and produced by Toyota in India since 2022. The Urban Cruiser Hyryder was released in July 2022 in India ahead of the Grand Vitara. It is available with a range of mild and strong hybrid petrol powertrains. The Grand Vitara replaced the S-Cross in India, while the Urban Cruiser Hyryder .

Git

Suzuki Grand Vitara 2022

The Suzuki Grand Vitara comes standard with a 5 year 200 000 km promotional warranty plan and a 6 year 90 000 km service plan . For the best Suzuki experience, your Suzuki Grand Vitara must be serviced once every twelve months or every 15 000 km, whichever comes first. Promotional service plan available until 30 June 2023.

Git

Maruti Suzuki Grand Vitara 2022: Rule every road

2008 Suzuki Grand Vitara; 2007 Suzuki Grand Vitara; Mechanical. 2.4L DOHC 16-valve I4 engine. Zero-maintenance self-adjusting timing chain. 4-speed automatic transmission.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
aston martin suv

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.