1. Anasayfa
 2. Otomobil

Suzuki Hayabusa

Suzuki Hayabusa

Suzuki Hayabusa, özellikle streetfighter ve superbike sürücüleri tarafından çok sevilen bir motosiklettir. Güçlü motoru ve sportif şasi yapısı ile dikkat çeken Suzuki Hayabusa, su anda üretilen en hızlı motosikletlerden biri olarak kabul ediliyor.

Suzuki Hayabusa, 1999 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, üretiminin şu anda devam etmesi ve çok hızlı olması nedeniyle hala çok popüler. Güçlü motoru, üst düzey performansı ve dayanıklılığı ile öne çıkan bu motosiklet, 1999 yılında ilk kez piyasaya sürüldükten bu yana büyük beğeni topluyor.

Suzuki Hayabusa, toplam 1340 cc silindir hacmi ile çok güçlü bir motora sahip. Silindir hacmi, motorun gücünü ve hızını arttırır ve yüksek seviyede performans göstermesini sağlar. Ayrıca, karbon fiber kısmi kaput, üst düzey şasi ve aerodinamik tasarım, bu motora ek olarak hızı artırır.

Suzuki Hayabusa, daha da önemlisi hayatınızı tehlikeye atmadan sizi en hızlı süratle seyahat etmeye teşvik ediyor. Geçmişte, bu motosiklet üzerindeki yüksek hızlar nedeniyle sürücülere ciddi cezalar uygulandı. Ancak, yüksek hızlara ulaşmak için güvenli bir alan bulmanız gerektiği için, Hayabusa ile güvenli bir şekilde yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.

Suzuki Hayabusa, sürücüsüne mükemmel bir kontrol ve konfor sağlayan zengin özelliklere sahiptir. Bu motosiklet, düşük konfor seviyelerine rağmen, yüksek güç ve performansa sahiptir. Özellikle, aerodinamik tasarımının yanı sıra karbon fiber kısmi kaputu, zengin özellikleri, bu motosikleti benzersiz bir araç haline getiriyor.

Son olarak, Suzuki Hayabusa, küresel çapta seyahat etmek isteyenler için son derece ideal bir motosiklettir. Otomobilinizin bir kısmını taşımak için veya süratli hızlarda seyahat etmek için, Hayabusa tamamen kullanışlı ve güvenli bir seçenektir.

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa’nın Tarihçesi

Suzuki Hayabusa, 1999’dan beri üretilen bir Japon bisikletidir. 1999 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, Suzuki Hayabusa, performans ve güvenilirliğinin yanı sıra klasik bir stil sunan bir Japon bisikleti olma konusunda öne çıkmıştır. Birçok Japon bisikleti karşılaştırıldığında, Suzuki Hayabusa, daha güçlü motoru ve daha uzun ömürlü lastikleriyle, diğer Japon bisikletlerinden daha fazla tercih edilmektedir.

Suzuki Hayabusa, 1.299 cc hacminde, 4 silindirli bir motora sahiptir. 650 gr / dakikadaki torkuyla, bisiklet sürücülerinin isteklerini karşılamasını sağlamaktadır. 8,4 litrelik bir yakıt deposu, Suzuki Hayabusa’nın yaklaşık 350 km’lik bir menzil sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Suzuki Hayabusa’nın kendi kendine konuşlanabilen 6 vitesli bir şanzımana sahip. Bisiklet sürücülerinin, yakıt verimliliği konusunda bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için, yüksek ve düşük devir modu seçenekleri mevcuttur. Bisikletin kendisine özgü bir süspansiyon sistemi, sürücülerin herhangi bir yola denk gelen karayolu performansını geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Suzuki Hayabusa’nın birçok özelliği, diğer Japon bisikletlerinden daha iyi bir performans sunmak için tasarlanmıştır. 130 bg’den fazla güç üreten motoru, bisiklet sürücülerinin her şeyi yapabilecekleri menzil konusunda güven vermektedir. Suzuki Hayabusa, bisiklet sürücülerinin hızlı ve güvenli bir sürüş deneyimi için mükemmel bir seçenektir.

Suzuki Hayabusa, bisiklet tutkunlarının sürüş deneyimlerini artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış bir bisiklet olma konusunda öne çıkmaktadır. Suzuki Hayabusa, yüksek performans özellikleri, güvenilirliği ve konforlu sürüşe olanak sağlayan kendine özgü süspansiyon sistemi ile dikkat çekicidir.

Özellik Değer
Motor Hacmi 1.299 cc
Güç 130 bg’den fazla
Şanzıman 6 vitesli, kendine konuşlanabilen
Yakıt Deposu 8,4 litrelik
Menzil Yaklaşık 350 km

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa’nın Teknik Özellikleri

Suzuki Hayabusa, Japonya’nın lider motosiklet üreticisi Suzuki tarafından tasarlanan ve üretilen bir tur motosikletidir. 1999 yılından beri üretilen bu küçük yıldız, üst sınıf motosikletler arasında öne çıkmaktadır. Suzuki Hayabusa, karşılaştırıldığında, yüksek performans ve verimliliği ile dikkat çeker.

Suzuki Hayabusa, 1.299 cc’lik 4 silindirli DOHC 16 Vavlı motora sahiptir. Motor, 200 bg gücü ve 155 Nm / 6.200 devir torku üretir. Motor, otomatik sıkma oranını ayarlayan elektronik gaz kontrol sistemi ile birlikte sunulmaktadır. Motosiklet, 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile donatılmıştır.

Suzuki Hayabusa, kompakt tasarımı ve yüksek manevra kabiliyeti ile dikkat çeker. Önde, 43 mm çapında dengeli KYB firması tarafından üretilen süspansiyon bulunmaktadır. Arka, 135 mm aralıkta link süspansiyonla donatılmıştır. Dört fren diski, motosikleti zamana karşı yarışacak kadar hızlı durmak için gerekli olan doğru yakıt verimliliğine sahiptir.

Suzuki Hayabusa, ağırlığı 256 kg olan çok başarılı bir hareket yapma kabiliyetine sahiptir. Motosiklet, yüksek hız limitini sağlamak için çok yakıt tasarruflu bir yakıt enjeksiyonu sistemine sahiptir. Özellikle, özel ekipmanların kullanımıyla maksimum hızının 270 km / saat ve daha yüksek olması mümkündür.

Suzuki Hayabusa, diğer lüks motosikletlerin aksine, çok uygun fiyatlara sunulmaktadır. Karşılaştırıldığında, bu motosiklet, diğer üst sınıf motosikletler ile rekabet edebilir bir fiyata satılmaktadır.

Suzuki Hayabusa, bir tür motosiklet olarak sürücülerin gözdesi oldu. Performans, verimlilik ve uygun fiyata sahip olması, motosikletin öne çıkmasını sağlamaktadır. Hayabusa’nın çok iyi bir hareket yapma kabiliyeti ve kompakt tasarımı, bu motosikleti diğer üst sınıf motosikletlerden ayırmaktadır.

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa’nın Gücü ve Performansı

Suzuki Hayabusa, Suzuki’nin ünlü güçlü ve performans arabasıdır. Suzuki Hayabusa, 1999’da piyasaya sürülen ikonik bir modüldür ve Hayabusa’nın performansı neredeyse 20 yıldır değişmemiştir. Suzuki Hayabusa, 1,299cc motoruyla büyüleyici bir güce ve çevikliğe sahiptir. Araba, maksimum gücü 191 bg’yi yaklaşık 13,000 devir / dakikada üretebilmektedir. Hayabusa’nın maksimum torku, mükemmel bir düzeneğe sahip olan çok çekirdekli bir motora sahiptir ve yaklaşık 115 ft-lbs’yi yaklaşık 11,000 devir / dakikada üretebilmektedir. Suzuki Hayabusa, mürettebatın ürettiği 78 mil / saat hıza yaklaşık 12 saniyede ulaşabilmektedir ve araba 40 mil / saat hıza yaklaşık 5 saniyede ulaşabilmektedir.

Suzuki Hayabusa, performansıyla devamlı bir şekilde en iyi sıralamaya sahiptir. Araba, sürücüye konforlu bir sürüş deneyimi sunmak için çoklu amortisörler, üç modlu ABS fren sistemi ve parlak bir akıllı kontrol sistemi ile donatılmıştır. Araba, yolcu için daha fazla konfor sağlamak için arka arka koltuklar ve arka bagaj sahip bir tasarıma sahiptir. Suzuki Hayabusa, herhangi bir zorlu sürüş koşullarında mükemmel kontrol dengesi sağlayan 17 inç alaşımlı çelik jantlara sahiptir.

Suzuki Hayabusa, farklı modeller ve seçenekleriyle satılmaktadır. Suzuki Hayabusa, standart bir fiyat etiketiyle satılmaktadır. Özellikle farklı modelleri arasında standart model, ABS modeli, LE modeli ve klasik model bulunmaktadır. Suzuki Hayabusa ayrıca, çeşitli seçenekleri kapsayan komple özelleştirme paketleriyle de satılmaktadır. Suzuki Hayabusa, kullanıcıların kendi özel arabalarını oluşturmasına izin veren çok sayıda özelleştirme seçeneği sunmaktadır.

Suzuki Hayabusa, gücü ve performansıyla motor sektöründe önemli bir marka olarak sayılmaktadır. Hayabusa’nın kusursuz bir dengeye sahip tasarımı ve konforlu sürüş deneyimi, sürücülerin her yola farklı bir şekilde girmesini sağlamaktadır. Suzuki Hayabusa, farklı seçenekleri ve özelleştirme paketleriyle, motor tutkunlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözümdür.

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa’daki Tasarım ve Estetik

Suzuki Hayabusa, sportif bir motorik, her zaman benzersiz estetik özellikleriyle öne çıkan bir Suzuki motoru olmuştur. Bu motosiklet, uzun süredir, her zaman benzersiz bir tarz sunmaktadır. Suzuki Hayabusa, her seferinde daha iyi geliştirilmiş ve güncellenmiş bir tasarıma sahiptir.

Suzuki Hayabusa, mevcut versiyonunda, aerodinamik tasarımla donatılmış sağlam bir gövdeye sahiptir. Gövde, elektronik kontrollü mühendislik ve üstün teknoloji kullanılarak inşa edilmiştir. Suzuki Hayabusa, aynı zamanda, en son teknolojiyi kullanan çok konforlu bir sürüş sunmaktadır. Koltuk, üstün konfor sunmakta ve sürücüye daha rahat bir sürüş deneyimi sağlamaktadır.

Suzuki Hayabusa, her türlü şartta mükemmel bir performans sunmaktadır. Çok sayıda teknolojik özellikleri ve ikonik tasarımıyla, bu motorik, zirvede tutulmaktadır. Suzuki Hayabusa, dört silindirli, 1699 cc’lik bir motora sahiptir. Özel bir teknolojisi olan Suzuki Hayabusa, maksimum gücü olarak 197 beygir gücü ve maksimum tork değeri olarak 155 Nm sunmaktadır.

Suzuki Hayabusa, aynı zamanda, kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu motorik, tam otomatik vites, çift diski fren sistemi, tüm tekerlerin kilitlenmesi, kilitlenebilir üçüncü teker ve akıllı anahtarlı giriş sistemi ile donatılmıştır.

Kısacası, Suzuki Hayabusa, çok özel bir estetik sunmaktadır. Aerodinamik tasarımla konforlu bir sürüş, üstün teknoloji kullanılarak yüksek performans sunmaktadır. 197 beygir gücünün keyfini çıkarmak için, Suzuki Hayabusa, benzersiz bir tarzla pazarda en iyi motorlardan biri olarak karakterize edilmektedir.

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa’da Bulunan Güvenlik Özellikleri

Suzuki Hayabusa, üst sınıf hız performansı ile ünlü bir motoşiklet markası olan Suzuki’nin üretmiş olduğu en ünlü ve popüler modellerinden biridir. 1790 cc silindir hacmine sahip 4 silindirli motoruyla mükemmel performans göstermektedir. 200 km/s hıza çıkabildiği için, yüksek hız performansı veren Hayabusa, güvenlik özellikleriyle de denendi ve doğrulandı.

Suzuki Hayabusa, kaliteli malzemelerden üretilmiş ve kaliteli üretim standartları ile üretildiği için oldukça güvenli bir motosiklet. Öncelikli güvenlik özelliği, Hayabusa’da bulunan ABS sistemi. ABS sistemi, motosikletin fren sisteminde bir arıza oluşması durumunda motosikletin arkasının kaymasını engelleyerek kontrolünün kullanıcıya devredilmesini sağlar. Ayrıca ABS sistemi sayesinde Hayabusa, frenleme esnasında yakıt tasarrufu sağlayarak daha güvenli bir şekilde durmasını sağlar.

Hayabusa için diğer güvenlik özelliği olarak, kontrolünün kullanıcıya devredilmesini sağlayan Traction Control System (TCS) mevcuttur. TCS özelliği, kaygan zeminlerde aracın kontrolünün kullanıcıya devredilmesini ve aracın kaymasını önleyerek aracın daha kontrollü şekilde kullanılmasını sağlar. Hayabusa ayrıca, darbe emişi süspansiyonu ile konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Suzuki Hayabusa standart olarak araya giren tip IIIimmobilyatör ve Suzuki’nin kendi geliştirdiği kilit sistemi mevcuttur. İmmobilyatör sistemi, motosikletin anahtarsız olarak çalınmasını önlemek için motosikletin çalınmasını önler. Suzuki kilit sistemi, motosikletin kilit sistemi tarafından kilitlenmesini sağlayarak motosikletin çalınmasını önler.

Suzuki Hayabusa, güvenlik açısından oldukça gelişmiş bir motosiklet olarak karşımıza çıkmaktadır. ABS sistemi, TCS sistemi, immobilyatör sistemi ve Suzuki kilit sistemi ile Hayabusa’nın güvenli bir şekilde sürülmesini sağlayan bu özellikler, Hayabusa’nın güvenli bir motosiklet olduğunu kanıtlamaktadır.

suzuki hayabusa

Suzuki Hayabusa, Racing, Supersport

Anti-Lift Kontrol Sistemi 10 mod + OFF Motor Freni Kontrol Sistemi 3 mod + OFF Yeni Hayabusa; Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi ile birinci nesilden aldığı ikonik dizaynı, yeni teknoloji güvenlik özellikleriyle birleştirerek tekrar yola çıkıyor. Aktif Hız Sınırlayıcı, Hız Sabitleme Sistemi. Harekete Duyarlı Fren Sistemi.

Git

suzuki hayabusa

Suzuki Motosiklet Güncel Fiyat Listesi

Suzuki GSX, Suzuki V-Strom, Suzuki Burgman ve Suzuki Hayabusa’nın güncel fiyat listesine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Git

suzuki hayabusa

V

V-Strom ile maceracı, Burgman ile konfor ve GSX ile de adrenalin dolu bir Suzuki deneyimi yaşamak sizin elinizde Hayabusa. HEMEN İNCELE. Street. GSX-S125. HEMEN İNCELE. GSX-8S. HEMEN İNCELE. GSX-S1000. HEMEN İNCELE. GSX-S1000GT. HEMEN İNCELE. Sport Adventure Tourer. V-Strom 650 XT.

Git

suzuki hayabusa

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

suzuki hayabusa

2021 Suzuki Hayabusa; efsane üçüncü nesliyle Türkiye’de

2021 Suzuki Hayabusa teknik özellikleri. Yeni GSX-R 1300 Hayabusa, 22 yıl önce dünyaya sunulan ilk nesilden bu yana yapılan geliştirmelerle olduğu gibi yine keskin hatlarıyla diğer tüm motosikletlerden ayrışıyor. Alçak, uzun ve geniş duruşuyla güç ve performans vurgusu yapan yeni Hayabusa, adının Türkçe karşılığı olan .

Git

CC

The Suzuki GSX1300R Hayabusa is a sports motorcycle made by Suzuki since 1999. It immediately won acclaim as the world’s fastest production motorcycle, with a top speed of 303 to 312 kmh 188 to 194 mph .

Git

Suzuki Hayabusa

The 2022 Suzuki Hayabusa reaffirms its status as motorcycling’s Ultimate Sportbike. This new generation of Suzuki’s flagship sportbike is propelled by a muscular, refined inline four-cylinder engine housed in a proven and thoroughly updated chassis with incomparable manners, managed by an unequaled suite of electronic rider aids within stunning aerodynamic bodywork that is distinctly Hayabusa.

Git

Suzuki Cycles

2021 Suzuki Hayabusa will be even better for tuning. First published on May 6, 2021 by Ben Purvis. When a new version of long-running model is released the expectation is that power will rise .

Git

Suzuki Hayabusa 2021

The Suzuki Hayabusa has firmly established its status as motorcycling’s Ultimate Sportbike. The 2023 version of Suzuki’s flagship sportbike is propelled by a muscular, refined inline four-cylinder engine housed in a proven and thoroughly updated chassis with incomparable manners, managed by an unequaled suite of electronic rider aids within stunning aerodynamic bodywork that is distinctly .

Git

Suzuki Cycles

2021 Suzuki Hayabusa’nın önümüzdeki aydan itibaren İngiltere’de satışa sunulacağı belirtiliyor. Satış fiyatı ise 16.499 pound 160 bin TL olarak açıklandı. Yeni nesil Suzuki Hayabusa, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle nisan ayında stoklarla sınırlı olarak Türkiye’de tanıtıma özel 299 bin TL’den satışa sunulacak.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
ihale araba

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.