1. Anasayfa
 2. Otomobil

Tesla Model 3

Tesla Model 3

Tesla Model 3, küresel araç sektörünün çarpıcı bir değişim geçirdiği günümüze kadar gelen en çarpıcı arabalardan biri olarak kabul ediliyor. Tesla’nın üçüncü nesil elektrikli otomobil modeli, geleneksel yakıtla çalışan araçların arasındaki farkın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Tesla Model 3, tüm diğer Tesla modellerinde olduğu gibi, kullanıcıların cüzdanlarının derinliklerinden daha fazla tasarruf etmelerini sağlamak için üstün teknolojinin bir sentezinden oluşan şeffaf bir şarj sistemi kullanılıyor. Model 3, düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı için mükemmel bir seçim.

Model 3, kullanım kolaylığı ve sürüş keyfi açısından da oldukça kullanışlı. Sürücüsüne özelleştirilmiş bir çevre oluşturmak için daha fazla dayanıklı kumaş ve alüminyum alaşımlar kullanılıyor. Bu araç, kullanıcıların konforlu bir sürüş gerçekleştirmelerini sağlarken, düşük karbon salınımı ve az yakıt tüketimi yapmalarını sağlıyor.

Tesla Model 3, sürüş deneyimlerini en üst seviyeye taşımak için modern teknolojiler kullanıyor. Otomobil, kazaları önlemek için güvenli sürüş desteği sağlayan otomatik sürüş özelliğine sahip. Ayrıca, bu aracın çevre korumaya ve hava kalitesinin korunmasına katkıda bulunmasını sağlayan çevre koruma özellikleri de mevcut.

Tesla Model 3, otomobil sektörünün öncüsü olarak görülüyor. Endüstriye her zaman yakından ilgili olan Tesla, sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü ve esnek sürüş özelliklerine sahip motor seçenekleri sunuyor. Tesla, kullanıcılarının güvenli, ekonomik ve sürdürülebilir bir şekilde sürüş yapmalarına yardımcı olmak için hassas bir sürüş tecrübesi sunuyor.

tesla model 3

Tesla Model 3’ün Özellikleri

Tesla Model 3, ABD merkezli bir şirket olan Tesla tarafından geçtiğimiz yıl tanıtılan ve özellikleriyle göz kamaştıran bir hibrit araba modelidir. Tüm dünyada hayranlıkla karşılanan bu araba, kullanıcılarının özellikleri konusunda büyük bir heyecana sahiptir. Tesla’nın diğer modeleleri gibi, bu araba da her şeyden önce enerji verimliliğiyle öne çıkmaktadır. Geniş bir arkadaşı olan bu araba, kompakt bir arabanın dayanıklılığıyla birlikte geliyor. Tesla Model 3, aynı zamanda oldukça yüksek bir performans göstermektedir.

Tesla Model 3 aynı zamanda otomobilde çok önemli bir konu olan şarj altyapısıyla da geliyor. Tesla’nın kendi şarj istasyonlarının yanı sıra, şehir içi veya şehirler arası seyahatler için üçüncü taraf şirketlerin şarj istasyonlarını da kullanmanıza izin veriyor. Model 3’ün sahip olduğu şarj altyapısı, aracın uzun mesafeleri kat etmesine ve kullanıcıların daha uzun süreler boyunca aracı kullanmasına olanak sağlıyor.

Tesla Model 3, aynı zamanda oldukça zengin ve modern bir araba olarak geliyor. Yüksek kaliteli, konforlu koltuklar, keyifli sürüş deneyimi için, arka koltukların çift yönlü ayarlanması, kol dayama, koltuk sıcaklığı ayarı, klima kontrol sistemi gibi özellikler sunuyor. Tesla Model 3 ayrıca akıllı telefonlar arasında Bluetooth bağlantı desteği de sunuyor. Tesla Model 3 tam bir konfor ve keyif aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Tesla Model 3’ün fiyatı, farklı ülkelerde ve bölgelerde farklı seviyelerde değişebilir. Ancak, ortalama olarak ortalama 37.000 USD ile 53.000 USD arasında değişmektedir. Tesla Model 3, araba kullanıcılarının ekonomik ve güvenli bir şekilde araba kullanmalarını sağlayan kapsamlı ve özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çekiyor. Tesla Model 3, yüksek performans, enerji verimliliği ve modern özellikleriyle araba kullanıcılarının arzularını karşılamaya hazır.

Tesla Model 3’ün özellikleri arasında:

 • Yüksek performans
 • Yüksek enerji verimliliği
 • Konforlu koltuklar
 • Çift yönlü koltuk ayarı
 • Kol dayama
 • Koltuk ısı ayarı
 • Klima kontrol sistemi
 • Bluetooth bağlantı desteği
 • Akıllı şarj altyapısı

tesla model 3

Tesla Model 3’ün Performansı

Tesla Model 3, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili olma özelliği taşıyor. Tesla, Model 3’ü 2016 yılında piyasaya sürdü ve dünya çapında büyük ilgi topladı. Tesla, Model 3’ün performansını arttırmak için her zaman bir adım önde hareket ediyor.

Tesla, Model 3’ün gücünü arttırmak için yeni bir motor teknolojisi kullanıyor. Model 3, sıfırdan sıfıra istikrarlı bir hızla 0-62 mph’ye 3.5 saniyede varabiliyor. Model 3’ün 50 mph’den 0 mph’ye anında frenleme yeteneği de mevcut. Tesla, Model 3’ün tork performansını arttırmak için kendine özgü bir çift motor konfigürasyonu kullanıyor. Model 3, arka akslar üzerinden aracın ağırlığının neredeyse tamamının tork çıkışına aktarılmasını sağlıyor.

Model 3, jeneratör performansını arttırmak için de yeni teknolojiler kullanıyor. Tesla, Model 3’de kullandığı yeni teknolojiyi, araca kabiliyetli bir şarj özelliği kazandırarak gösteriyor. Tesla, Model 3’ün üzerinde bulunan watt gücünün, normalde otomobillerde kullanılan watt gücünün yaklaşık iki misli olduğunu söylüyor. Bu, otomobilin şarj edilmesinde daha kısa sürede tamamlanmasını sağlıyor.

Tesla, Model 3’ün güvenlik performansını arttırmak için mühendislik ve üretim alanında çok sayıda yeni geliştirmeye gitti. Tesla, Model 3’de kullandığı özel yapılanmış çelik parçaların aracın hasar alması durumunda kullanıcıyı koruma yeteneğini arttırdığını iddia ediyor. Model 3, ayrıca küresel olarak en iyi olanakları veren uyarı sistemleri de içeriyor.

Tesla, Model 3’ün uygun fiyatlı bir otomobil olmasını sağlamak için de dünya çapındaki kullanıcıları düşünüyor. Tesla, Model 3’ün bir standart versiyonu olan Standard Range Plus, ortalama 74.000 dolar civarındadır. Standard Range Plus’ın daha güçlü bir aracı olan Long Range versiyonu ise ortalama 84.000 dolar civarındadır. Tesla, Model 3’ün bir diğer versiyonu olan Performance versiyonunun da ortalama 91.000 dolar civarında fiyat etiketi taşıdığını söylüyor.

Tesla, Model 3’ün performansını arttırmak için birçok gelişmeye gitti. Model 3, sürücülerin daha iyi bir kullanım deneyimine sahip olabilmeleri için çeşitli teknolojileri ve özellikleri içeriyor. Model 3, üstün hız ve hareketli frenleme, yüksek güvenlik seviyeleri, en son teknolojileri ve düşük maliyetleri sunuyor.

tesla model 3

Tesla Model 3’ün Teknolojisi

Tesla Model 3, Tesla Motors tarafından sunulan son otomobil modeli. Serinin ilk üyesi 2016 yılında kullanıma sunuldu. Tesla Model 3 çok sayıda üstün teknolojiye sahip. Yüksek seviyeli teknolojileri sayesinde sürücüler, daha güvenli ve kolay bir sürüş deneyimi yaşıyorlar.

Tesla Model 3, çok sayıda özellikle donatılmış. Otomobilin içerisinde gelişmiş bir sürüş yardımcı sistemi mevcut. Sürüş yardımcı sistem, sürücünün aracı kontrol etmesine yardımcı oluyor. Bu sistem, sürücülerin aracını daha kolay kontrol etmelerine ve aracını daha güvenli bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor. Sürüş yardımcı sistemi aracın sürücüsüz özellikleri ile birlikte sunuluyor.

Tesla Model 3, dünyanın en hızlı üretilen otomobili. Aracın hızı, sürücünün sürüş güvenliğini arttırıyor. Otomobilde, 8 ileri sürekli değişimli otomatik şanzıman mevcut. Tesla Model 3’ün motoru, birçok benzinli aracınkine göre daha kompakt ve daha verimlidir. 200 hp gücündeki aracın, 0-100 km hıza yaklaşık 5.6 saniyede erişilebiliyor.

Tesla Model 3’ün kullanıcı dostu arayüzü ile birlikte entegre edilmiş bir akıllı telefon uygulaması da sunuluyor. Akıllı telefon uygulaması, Tesla Model 3’ün tüm özelliklerini kullanmaya izin veren özel bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, aracın akıllı güvenlik özelliklerini, kamera görüntülerini ve hız ölçümünü kontrol edebiliyor.

Tesla Model 3, üstün teknolojisine rağmen, çok uygun bir fiyata sunuluyor. Tesla Model 3’ün fiyatı yaklaşık 49.000 ABD Doları’dan başlıyor. Tesla Model 3, benzinli araçlara göre daha verimli, daha güvenli ve daha kolay kullanımlı. Günümüzün otomobilleri arasında, Tesla Model 3’ün teknolojisi kesinlikle diğerlerinden ayrılıyor.

tesla model 3

Tesla Model 3’ün Fiyatlandırması

Tesla Model 3, Tesla Motors tarafından geliştirilen ikinci orta seviye elektrikli otomobil olarak üretilmektedir. Elektrikli araba pazarında Tesla, Model 3 ile çok daha uygun bir fiyatlandırma ile ortaya çıkmaya başlamıştır. Tesla Model 3, yeni nesil otomobil teknolojisine sahip sürücü merkezli bir otomobildir. Tesla Model 3, mükemmel bir yakıt verimliliği sağlayan bir elektrik arabaya sahiptir. Tesla Model 3, direksiyon simidindeki dört çekirdekli işlemci denilen üst düzey bir işlemci ile donatılmıştır. Tesla Model 3’ün Ekim 2019’da başlayan fiyatlandırması, aracın standart sürümünün 35.000 $’dan başlamasıyla başlamıştır. Diğer özellikler, donanımlar ve fiyatlara aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

Model Özellikler Fiyat (ABD Doları)
Standard Range 220 mil menzil, 250 beygir güç 35.000
Standard Range Plus 240 mil menzil, 250 beygir güç 39.990
Mid Range 260 mil menzil, 250 beygir güç 41.990
Long Range 310 mil menzil, 450 beygir güç 48.990
Performance 310 mil menzil, 450 beygir güç, 3.2 saniyede 0-100 km/s hız 59.990

Tesla Model 3, üst düzey donanımlara sahip olmasına rağmen uygun fiyatlara sunulmaktadır. Tesla Model 3, orta sınıftaki en iyi elektrikli arabalardan biri olarak kabul edilmektedir. Tesla Model 3, sürücünün üst düzey bir şekilde aracı kontrol etmesine izin veren donanımlarla donatılmıştır. Tesla Model 3’ün çok sayıda çevreci özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler arasında zayıf emisyonlara sahip bir motor, mükemmel yakıt verimliliği ve yüksek güvenlik standartları bulunmaktadır. Tesla Model 3, diğer modellerine nazaran oldukça uygun bir fiyata sunulmaktadır.

tesla model 3

Tesla Model 3’ün Müşteri Yorumları

Tesla Şirketi’nin önde gelen elektrikli otomobil modellerinden biri olan Tesla Model 3, müşteriler tarafından oldukça beğeniyle karşılanmıştır. Tesla, temiz, etkin, güvenli ve kullanımı kolay elektrikli otomobiller üretmek için üç temel özelliğe yönelmiştir. Bu özellikler, yüksek enerji verimliliği, hafif ağırlık ve süper hızlı şarj özellikleridir. Tesla Model 3, kullanıcıların beklentilerini karşılamak için üretilmiştir. Tesla Model 3, kullanıcıların her gün kullanımları için mükemmel bir seçenek sunmaktadır. Tesla, Model 3 ile daha düşük yakıt maliyetleri, yüksek verimlilik, daha az karbon salınımı ve çarpıcı tasarım gibi çekici özellikler sunmaktadır.

Tesla Model 3, Türkiye’de piyasaya sürüldükten sonra, müşteriler tarafından çok olumlu eleştiriler almıştır. Müşteriler, Tesla Model 3’ün şık tasarımı, konforlu sürüş deneyimi, üstün kullanım kolaylığını ve diğer etkileyici özelliklerini özellikle övdüler. Tesla Model 3, şarj etme süresi, özellikler ve performans bakımından diğer elektrikli otomobillere oranla çok daha iyi olduğu gözlenmektedir. Tesla Model 3, aynı zamanda diğer elektrikli arabalara oranla daha uygun fiyatlıdır.

Tesla Model 3, çevre dostu bir alternatif olarak müşteriler tarafından oldukça beğenilmektedir. Model 3, karbon salınımını minimuma indirecek şekilde tasarlandı. Yakıt tüketimi, yakıt ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Yüksek hızda şarj etme özelliği de bulunmaktadır. Müşteriler, Tesla Model 3’ün kolay kullanımının yanı sıra, hafif bir araba olmasını da özellikle övmektedirler.

Tesla Model 3’ün diğer etkileyici özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Gürültüsüz çalışması
 • Yüksek konfor
 • Güvenli sürüş seviyesi
 • Şarj etme hızı
 • Yüksek güvenlik özellikleri
 • Kolay kontrol edilebilirlik
 • Ekonomik yakıt tüketimi

Müşteriler tarafından ortaya konulan Tesla Model 3 yorumlarına bakıldığında, insanların Model 3 hakkındaki fikirleri çok olumlu. Model 3’ün çok iyi bir performansla birlikte uygun fiyata, çevre dostu ve düşük yakıt tüketimiyle geliştirilmesi özellikle övülmektedir. Tesla Model 3, müşterilere en iyi servis ve kaliteyi sunma amacıyla geliştirilmiştir.

tesla model 3

Model 3

250 m. Powerful visual processing at up to 250 meters of range. Tesla Vision detects nearby cars, helps prevent potential collisions and assists with parking. Autopilot’s advanced safety and convenience features are designed to assist you with the most burdensome parts of driving. Chat with a Tesla Advisor to learn more about Model 3 or .

Git

tesla model 3

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri

Sahibinden Satılık, Kiralık, Emlak, Oto, Alışveriş Ürünleri.

Git

tesla model 3

Design Your Model 3

Design Your Model 3 | Tesla. Up to $7,500 Tax Credit. New Model 3 vehicles qualify for a federal tax credit for eligible buyers: $3,750 for Rear-Wheel Drive and Long Range, and $7,500 for Performance.

Git

tesla model 3

2023 Tesla Model 3 Review, Pricing, and Specs

2019 Tesla Model 3 Dual Motor Performance. VEHICLE TYPE front- and mid-motor, all-wheel-drive, 5-passenger, 4-door sedan. PRICE AS TESTED $66,190 base price: $58,190 POWERTRAIN.

Git

tesla model 3

CC

The Tesla Model 3 is an electric car produced by American automaker Tesla. It is a battery-powered four-door sedan that is marketed in the compact-executive segment. Limited production of the Model 3 began in mid-2017, with the first production vehicle rolling off the assembly line on July 7, 2017.

Git

Tesla Model 3

Find new and used Tesla cars. Every new Tesla has a variety of configuration options and all pre-owned Tesla vehicles have passed the highest inspection standards.

Git

New & Used Electric Cars

Model 3 is designed for electric-powered performance, with quick acceleration, long range and fast charging. For the best experience, we recommend upgrading or changing your web browser Tesla All-Wheel Drive has two independent motors for improved redundancy, each with only one moving part for minimal maintenance and maximum durability .

Git

Model 3

The Tesla Model 3 is an American four-door saloon car with rear- or -four-wheel drive, seating for five people at a pinch, and a touchscreen inside.

Git

Tesla Model 3 Review 2023

2019 Tesla Model 3 Dual Motor Performance. VEHICLE TYPE front- and mid-motor, all-wheel-drive, 5-passenger, 4-door sedan. PRICE AS TESTED $66,190 base price: $58,190 POWERTRAIN.

Git

2022 Tesla Model 3 Review, Pricing, and Specs

The model shown on this page is the successor of the Tesla Model 3 Standard Range Plus, which was available to order from February 2021 until December 2021. The previous model had 30 km less range, 8% faster acceleration and was 3% more energy efficient. Preceding model Tesla Model 3 Standard Range Plu.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
araba yarış

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.