1. Anasayfa
 2. Otomobil

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena, Volkswagen Group’ın sahibi olduğu VfL Wolfsburg takımının konuğu olan Alman Ligi futbol takımının ev sahasıdır. Arena, 2009 yılında Wolfsburg şehrinde açılmış ve 30.000 seyirciye kapasitesine sahiptir. Volkswagen Arena, Wolfsburg Stadı olarak da bilinir. Arenadaki maçlar, Wolfsburg şehir merkezinde bulunan Allerpark adı verilen bir park içinde bulunan 30.000 seyirci kapasiteli bir yerdir.

Volkswagen Arena, Wolfsburg’un anavatanı olan Volkswagen Group’un sahibi olduğu VfL Wolfsburg Futbol Takımı için çok önemlidir. Arena, taraftarlar için güvenli, konforlu ve keyifli bir futbol deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Volkswagen Arena’nın alanı kaliteli ve modern ekipmanlar ile donatılmıştır. Arena, özellikle geniş ve tüm yönlerden desteklenen vip bölümleri ile de tanınan nitelikli bir alan olmuştur.

Volkswagen Arena, VfL Wolfsburg’un maçları dışında aynı zamanda çeşitli müzik ve eğlence etkinliklerinin yapıldığı bir yerdir. Arena, birçok ünlü isimlerin konserlerini ağırlamıştır. Volkswagen Arena, yıllar içerisinde sahaya çıkan takımların büyük heyecanlarının ve duygularının yaşanabileceği bir ortam da sunmuştur.

Volkswagen Arena, Almanya’daki en popüler arenalardan biri olmuştur. Bu sırada, taraftarlar her zaman güvenli ve keyifli bir atmosferde hem kendilerini hem de taraftarları ve çevredeki insanları koruyacak bir ortamda maçları seyretme fırsatını bulmuşlardır. Volkswagen Arena, bir futbol alanı olarak aynı zamanda birçok şirketin promosyon etkinliklerini de ağırlamaktadır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’nın Tarihi ve Özellikleri

Volkswagen Arena, Volkswagen AG tarafından İstanbul’un eğlence, spor ve sanat alanında dünya standartlarına uygun bir salon olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Volkswagen Arena, 2009 yılında açıldı. Dünya çapında 56 bin metrekarelik bir alana sahip olan Volkswagen Arena, İstanbul’un en büyük multi-fonksiyon salonudur. Volkswagen Arena, İstanbul’un kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerinin yanı sıra, şirketler, özel toplantılar ve düğünler için ideal bir alan sunmaktadır.

Volkswagen Arena, konuklarına çağdaş ve konforlu bir ortam sunmaktadır. Bu alan, dünyanın en gelişmiş ses ve ışık sistemleriyle donatılmıştır. Volkswagen Arena, 4000 kişilik bir çok fonksiyona sahiptir ve alanın çevresindeki tüm alanlar konukların konforu için dizayn edilmiştir. Volkswagen Arena, İstanbul’daki geleneksel kültürün birleşiminden oluşan farklı yerleri ile İstanbullu kültürünü yansıtmaktadır.

Volkswagen Arena, çeşitli etkinlikler için idealdir. Volkswagen Arena, spor etkinlikleri, konserler, eğlence etkinlikleri, çeşitli gösteriler, şovlar, iş toplantıları ve düğünler için ideal bir alandır. Volkswagen Arena, dünyanın en ünlü ve ünlü sanatçıları, sporcuları ve ünlüleri ağırlayan en popüler alandır.

Volkswagen Arena, konuklarının etkinlik süresince her türlü ihtiyacını karşılamak için 24 saat hizmet vermektedir. Volkswagen Arena, çeşitli yiyecek ve içecek imkanlarının yanı sıra, konukları için birçok çeşitli hizmet ve özellikler sunmaktadır. Volkswagen Arena konuklarına, temiz ve güvenli bir alan sunmak için çeşitli güvenlik kontrolleri ve güvenlik sistemleri kullanmaktadır. Volkswagen Arena ayrıca, konuklarının etkinlik sırasında en yüksek konforu sunmak için modern bir klima sistemine sahiptir.

Volkswagen Arena, yıllık çeşitli etkinlikler için mükemmel bir yerdir. Volkswagen Arena, kendine özgü atmosferi, ortamı ve konforu ile İstanbul’un gözdesi haline gelmiştir. Volkswagen Arena, konuklarının deneyimlerini zenginleştirmek için her türlü etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’da Yapılan Etkinlikler

Volkswagen Arena, Uluslararası Açık Otomobil Fuarı’nın sponsoru olan Volkswagen tarafından işletilen bir fuar ve konferans salonudur. Fuar alanı, konferans konferans alanları, etkinlik alanları ve lüks ofislerin de yer aldığı dört katlı bir yapıya sahiptir. Her katta yaklaşık 1000 kişilik kapasiteye sahiptir, bu da toplam yaklaşık 4000 kişilik kapasite anlamına gelir. Bu salon, yerel ve uluslararası etkinlikler, konferanslar ve seminerler düzenleme amacıyla tasarlanmıştır.

Bu kompleks, odak odak noktası olarak moda, teknoloji, elektronik, mobilya, ticaret ve fuar faaliyetleri gibi birçok alanda etkinlikler düzenlemektedir. Volkswagen Arena’da, büyük konserler, uluslararası toplantılar, spor ve eğlence etkinlikleri, filmler, kitap tanıtımları, üç boyutlu sanat gösterileri, teknoloji fuarları ve çok daha fazlası gerçekleştirilir. Etkinliklerden bazıları, Avrupa Spor Günleri, Uluslararası Ticaret Günleri, Uluslararası Bilimsel Konferanslar, Uluslararası Askeri Etkinlikler, Avrupa Teknoloji Zirveleri, Endüstriyel Fuar ve Eğlence Sepetleri ve Avrupa Müzik Festivali’dir. Ayrıca, Volkswagen Arena, dünyanın önde gelen markalarının, ürün lansmanlarını ve çeşitli reklam ve pazarlama etkinliklerini düzenlemek için de kullanılmaktadır.

Volkswagen Arena ayrıca, teknoloji, moda ve tasarım endüstrisi gibi birçok farklı alanda ürün tanıtımı ve lansmanı yapmak için de kullanılmaktadır. Fuar alanı, fuar standları ve gösterim odaları, dünyanın önde gelen markalarının ürün tanıtımını ve lansmanını gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadır. Volkswagen Arena ayrıca, sosyal etkinlikler, düğünler ve çok amaçlı açık alanlar için de kullanılmaktadır. Volkswagen Arena, ayrıca, yüksek kaliteli yiyecek ve içecek servisi, aydınlatma, ses ve video sistemleri gibi çeşitli tesisler ile donatılmıştır. Volkswagen Arena, fuar alanının her bölümüne, cep telefonu, internet ve çeşitli eğlence sistemleri sunmak için de donatılmıştır.

Volkswagen Arena, açık ve kapalı etkinlik alanlarının bir araya geldiği güzel bir ortam sağlamaktadır. Etkinlik alanları, toplantı odaları, organizasyon merkezleri, çevre dostu tasarımlar ve çok amaçlı alanlarla donatılmıştır. Volkswagen Arena, konuklarının konfor ve güvenliğini sağlamak için güvenlik sistemleri, güvenlik görevlileri ve kaliteli bir hizmet sunmak için görevlendirilmiş personel ile donatılmıştır. Volkswagen Arena, konuklarına konforlu ve güvenli bir ortamda etkinlikleri keyif ile izleme olanağı sunmaktadır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’daki Avantajlar

Volkswagen Arena, Volkswagen’in öncülüğünde Almanya’nın Wolfsburg bölgesinde kurulmuş, modern bir spor ve konser merkezidir. Arena, Volkswagen’in gelecekteki oyunculara kaliteli eğitim ve tesisler sağlamak için tasarlanmıştır. Arena, hem spor etkinlikleri hem de konserler için mükemmel bir ortam sunar.

Arena, modern mimari ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Arena, mükemmel bir ışık ve ses sistemine sahiptir ve izleyiciler için mükemmel bir deneyim sunar. Arena, 30.000 kişi kapasitesiyle şu anda Almanya’nın en büyük spor salonlarından biridir. Arena’da farklı türlerdeki kültürel etkinlikleri özellikle önemsiyor.

Volkswagen Arena’nın teknolojisi son derece ileri düzeyde. Genel stadyum teknolojisi, LED ışıklandırma, canlı yayın sistemi, ses altyapısı ve kablosuz ağ gibi özellikler sunduğu gibi, izleyicilere özel alanlar da sunar. Arena, internet üzerinden konser ve maçların canlı yayını için güvenlik kameraları ve güvenlik birimleriyle de donatılmıştır.

Volkswagen Arena ayrıca, modern teknolojinin bir diğer özelliği olan otomatik kontrol sistemine sahiptir. Kontrol sistemi, izleyicilere güvenli bir ortam sağlamak için arena içinde mekanik ve elektrikli kontrol sistemlerini kontrol eder. Volkswagen Arena’nın diğer avantajları arasında, özel alanlar, konforlu koltuklar, açık hava alanları ve yakın çevresinde bulunan benzersiz yemek opsiyonları sayılabilir.

Volkswagen Arena, uluslararası maçlar ve turnuvalar ile popüler şarkıcıların konserleri için popüler bir konumdur. Arena, Volkswagen ve kültür sektörünün tümü için çok önemlidir. Bu modern stadyum, Almanya’nın en popüler mekânlarından biridir ve izleyiciler için mükemmel bir deneyim sunar.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’da Oluşturulan Miras

Volkswagen Arena, Volkswagen tarafından yürurluğa konulan MQB platformuna dayalı bir otomobil üretiminin merkezi olarak kullanılan bir fabrika. Volkswagen kurucusu Ferdinand Porsche tarafından tasarlanan ve yürürlüğe konulan MQB platformu teknolojik yenilikleri ve zamana karşı dayanıklı tasarımıyla Volkswagen Arena’da oluşturulan mirasın temelini oluşturmaktadır.

MQB platformu, Volkswagen’in en gelişmiş otomotiv teknolojisinin yanı sıra mükemmel sürüş deneyimini ve kullanışlılığı sağlamak için üretilen özel bir standarttır. Platform, optimum sürüş konforu sağlamak için düşük kasa, güçlü motor ve güç verimliliği sağlayan özel bir hareket sistemi sunmaktadır. MQB platformu, Volkswagen grubunun tüm markalarının, özellikle Golf, Polo ve Passat ile diğer SUV, coupe ve cabrio modelleri arasındaki yakın tümleşimi sağlamak için tasarlanmıştır.

Volkswagen Arena, MQB platformunu kullanarak Volkswagen’in en büyük otomobil üretim tesislerinin bir parçası olarak oluşturulan mirası devam ettirmektedir. Volkswagen Arena, üretim teknolojisini ve üretim hizmetlerini geliştirmek için öncü teknolojileri kullanmaktadır. Volkswagen Arena’nın kullandığı robotik teknolojisi, otomobil parçalarının hızlı ve hassas üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, Volkswagen Arena’da üretim süreçlerini hızlandırmak ve elektronik kontrol sistemlerinin kalitesini artırmak için geniş çaplı teknolojik inovasyonlar uygulanmaktadır.

Volkswagen Arena’da oluşturulan miras, en son teknolojilerin kullanılmasının yanı sıra, kalite ve çevre dostu üretim anlayışının da köklü bir şekilde benimsenmesini sağlamıştır. Volkswagen Arena, Volkswagen’in üretim süreçlerinde sürdürülebilirlik ve iklim etkilerini azaltmak için gerekli tüm önlemleri almıştır. Volkswagen Arena, ortak kullanılan araçların çevre dostu alternatifleriyle değiştirilmesini sağlamış ve tesisin karbon ayak izini düşürmek için artan ancak çevre dostu yakıt kaynaklarına sahip otomobiller üretmeyi hedeflemiştir.

Volkswagen Arena’da ortaya çıkan miras, Volkswagen’in gelecekteki teknolojik gelişmeleri ve çevre dostu üretim yöntemlerini desteklemek için kullanılan öncü teknolojiler olacak şekilde şekillenmiştir. Volkswagen Arena, önümüzdeki yıllarda Volkswagen’in ürettiği otomobilleri üretmek için kullanmaya devam edilecek bir enstitü olarak kalacaktır.

volkswagen arena

Volkswagen Arena’da Bulunan Olağanüstü Noktalar

Volkwagen Arena, Almanya’nın Wolfsburg şehrinde bulunan bir stadıdır. Volkswagen Arena, kapasitesi olarak 30,000’i aşan, 3 katlı bir stadyumdur. Stadyum, kapalı veya açık olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Volkswagen Arena, Almanya’nın en kaliteli spor alanları arasındadır. Stadyumun çevresinde, oyuncular için yüksek seviyeli hizmetler sunan birçok otel, restoran ve bar bulunmaktadır.

Volkswagen Arena’nın içinde, yüksek teknoloji ile donatılmış, her türlü etkinliğin gerçekleşebileceği çok sayıda modern salon mevcuttur. Geniş salonlar, konferanslar, eğlence etkinlikleri, hayran buluşmaları gibi tüm etkinliklerin keyfini çıkarmak için ideal bir ortamdır. Volkswagen Arena, konuşmalar, konserler, turnuvalar, spor etkinlikleri ve daha birçok etkinlik için uygun bir ortam sağlamaktadır.

Volkswagen Arena’nın diğer olağanüstü noktalarından biri de, stadyumun içindeki çok sayıda mağaza ve restoranlardır. Özellikle, çocuklar için, çeşitli oyun odalarının bulunduğu oyun salonları mevcuttur. Bunun dışında, stadyumda, birçok mağaza da bulunmaktadır. Mağazalar, çeşitli kozmetik ürünleri, çikolata, kırtasiye ürünleri, kıyafetler ve spor malzemeleri satmaktadır. Aynı zamanda, stadyumda, çeşitli restoranlarda yemek yiyebilir ve kafeteryalarda atıştırmalıklar alabilirsiniz.

Volkswagen Arena, çok sayıda çeşitli etkinlikler için uygun olan bir alan sunmaktadır. Her tür etkinlik için çeşitli biletler mevcuttur ve fiyatlar, çeşitli etkinlikler ve zaman aralıklarına göre değişmektedir. Volkswagen Arena, son teknoloji ile donatılmış, en modern tesislerden oluşan, çok çeşitli etkinlikler için kullanılabilecek bir alandır. Bu nedenle, Volkswagen Arena, her tür etkinlik için beklenen deneyimleri sunmaktadır.

volkswagen arena

VW Arena

Avrupa’nın en iyi akustiğine, Türkiye’nin en gelişmiş altyapısına sahip canlı konser ve etkinlik mekânı Volkswagen Arena, 2014 yılından bugüne, farklı kapasite ve içeriklerdeki birbirinden çeşitli konfigürasyonlarda canlı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Git

volkswagen arena

Ulaşım

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir. Dünyanın önde gelen kapalı konser .

Git

volkswagen arena

Volkswagen Arena İstanbul biletleri.

Volkswagen Arena. UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4. Volkswagen Arena, yenilikçi akustik altyapısı ile İstanbul’un canlı konser sahnesini tümden değiştirecek bir deneyim sunuyor. Tek amaçlı–çok kullanışlı salon mottosuyla yola çıkan Volkswagen Arena, geniş bir müzik yelpazesinde .

Git

volkswagen arena

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena’da bugüne kadar Darüşşafaka Doğuş’un Euroleague maçları, League of Legends turnuvası, Kristal Elma Festivali Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu, Bob Dylan, Pixies, Travis, Blondie, Jack White, Morissey, Hozier, Imany gibi dünyaca ünlü sanatçıların konserleri, Startup İstanbul, TedX konferansları, Zubizu .

Git

volkswagen arena

İletişim

M2 Yenikapı – Hacıosman hattı ile İTÜ Ayazağa durağında inerek Volkswagen Arena’ya ulaşabilirsiniz. Bu durağın ‘Plazalar’ çıkışından UNIQ İstanbul’a belirli aralıklarla ücretsiz minibüs ring seferleri yapılmaktadır. Bu çıkıştan Volkswagen Arena’ya uzaklık yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesidir.

Git

Amplified Experiences

Yolculuğunun başından beri her konserine kalabalıkların eşlik ettiği Emir Can İğrek, bu kez Volkswagen Arena konseriyle hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Biletler için Mobilet! 1. Avantajlı Dönem-Sahne Önü : 150,00 TL. 1. Avantajlı Dönem-VIP-Tribün : 150,00 TL. 1. Avantajlı Dönem-Saha İçi-Ayakta : 100,00 TL. 1.

Git

BUGECE

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir. Dünyanın önde gelen kapalı konser .

Git

Dolu Kadehi Ters Tut biletleri.

Dolu Kadehi Ters Tut, Volkswagen Arena’da! Yerli Alternatif sahnenin popüler isimlerinden Dolu Kadehi Ters Tut, Mehmet Uğurhan Özay ve Mürsel Oğulcan Ava tarafından kurulan kendi yapım şirketleri olan SMF Prodüksiyon öncülüğünde, yılın son İstanbul konserini vermek için 22 Aralık’ta ilk kez Volkswagen Arena’ya çıkıyor.

Git

Volkswagen Arena

Volkswagen Arena, 5. yılında müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası yıldızları ile önemli prodüksiyonları gerçekleştirmeye devam ediyor. Tribünler oturmalı ve saha içi ayakta toplam 6.500 kişiyi, tamamı oturmalı düzende ise 4.500 kişiyi ağırlayabilmektedir.

Git

Mabel Matiz biletleri.

Mabel Matiz, 3 Kasım akşamı İstanbul konserinde Atlantis Yapım organizasyonu ile Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluşuyor.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
oyunu oyna araba

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.