1. Anasayfa
 2. Yemek

Yemek Tarifi Etli

Yemek Tarifi Etli

Yemek yaparken en çok sevdiğimiz türlerden biri de et yemekleridir. Çünkü et besin değerleri olarak oldukça zengin ve vitamin, mineraller, yağ, proteini bakımından zengin bir yiyecektir. Bu sebeple et yemekleri her gün evimizde yiyebileceğimiz önemli ve besin değerleri yüksek yemeklerdir. Etli yemeklerin en popüleri, kolay ve pratik olanı ise etli yemek tarifleridir. Günlük olarak et yemekleri yiyebilmek için, etli yemek tarifleri sayesinde pratik yemekler yapabiliriz. Bunların içerisinde etli köfte, pirinç pilavı, etli sebzeli yemekler, etli patates, etli tavuk yemekleri gibi çeşitliliği bulunmaktadır. Bu tarifleri yapmak için malzemelerin hazırlanması ve pişirme süresinin uygun tutulması gerekmektedir. Yemek tariflerinin yapımına başlamadan önce et parçalarının iyice yıkanmış olması ve yağlı kısımlarının ayıklanması gerekmektedir. İyi yağlanmış bir tavadan etlerin hafif bir şekilde pişirilmesi, etlerin lezzetini arttırır. Etleri pişirmek için sıcak yağ kullanılabilir, ya da pişirmek için özel olarak hazırlanmış bir sosu ekleyebilirsiniz. Etli yemek tarifi yaparken, tüm sebzelerin de pişirilmesi önerilir. Sebzelerin pişirilmesi, tüm vitamin ve minerallerin tüketimi için gerekli olduğu için önemlidir. Etli yemek tariflerinden bazılarının yapımı oldukça kolaydır. Bunların içerisinde etli tavuk yemeği, etli sebze yemeği, etli patates yemeği ve etli köfte gibi pratik yemeklerin de bulunması gerekmektedir.

Etli yemek tarifleri çok kolaylıkla evlerimizde yapılabilecek, besin değerleri yüksek ve lezzetli öğünlerdir. Etli yemek tariflerinin pişirme süresinin kısa tutulması, etlerin kısık ateşte pişirilmesi gerekmektedir. Etli yemek tarifleri sayesinde her gün evlerimizde farklı tatlar yaratabilir, besin değerlerinin yüksek oluşu nedeniyle de sağlıklı yaşayabiliriz.

yemek tarifi etli

Etli Yemek Tarifi Nasıl Hazırlanır?

Mevsimin herhangi bir zamanında etli yemekler oldukça popülerdir. Etli yemekler, bol protein ve çeşitli yiyecekler içerir. Bunların çoğu köfte, biftek, şinitzel ve sote tarzı et yemekleridir. Et, genellikle kırmızı et olarak düşünülür; ancak beyaz et olarak balık ve tavuk da yararlıdır. Et yemeklerinin nasıl hazırlanacağına dair çeşitli tarifler vardır. Etli yemek tarifleri, kolay olmakla birlikte lezzetli olabilir. Aşağıdaki tarife göre etli yemek tarifi nasıl hazırlanır?

1. Eti haşlayın. Etin bir tencereye konulup yaklaşık bir saat kadar kaynatılması gerekir. Haşlamak, etin içerisindeki kirleticileri, zararlı bakterileri ve parazitleri öldürerek eti arındırmanıza yardımcı olur. Tuz, tatlı su veya sirke eklenebilir.

2. Eti dilimleyin. Etin daha küçük parçalara ayrılması, eti daha hızlı pişirmenize yardımcı olur. Dilimlerin kalınlığı, neye göre pişirileceğe bağlıdır. Genellikle 3-4 cm arasında olmalıdır.

3. Eti pişirin. Et, genellikle tavada kızartılarak ya da fırında pişirilerek hazırlanabilir. Etin, içeriğindeki yağların çoğu kaybolana kadar pişirilmesi önerilir. Eti pişirdikten sonra, bir kaşık ya da iki kullanılarak etin içindeki yağları almak da önerilir.

4. Sosları ekleyin. Etli yemekler, çeşitli soslar kullanılarak daha lezzetli hale getirilebilir. Soslar, tatlı su, soya sosu, sirke, domates sosu, zeytinyağı veya krema gibi malzemelerden yapılabilir.

5. Sonuçta lezzetli bir etli yemek elde edin. Etli yemek, sebzeler, pilav, çorbalar veya meyve salatası ile servis edilebilir. Hazırlanan etli yemeğin üstüne nar ekşisine çok yakışacaktır.

Etli yemek tarifi hazırlamak oldukça basittir. Ancak, yemeklerin lezzetli olması için, iyi malzemeler kullanmak ve doğru yöntemleri kullanmak çok önemlidir. Özellikle etin, çok fazla yağ olmadan ve çok pişmemesine dikkat ederek pişirilmesi gerekir. Ayrıca etin doğru pişirildiğinden emin olmak için bir termometre kullanmak da önerilir.

yemek tarifi etli

Etli Yemek Tarifleri Üzerine En İyi 10 Öneri

Et yemekleri çok eski zamanlardan beri gelen bir gelenektir. Lezzetli et yemekleri yapmak, birçok kültür ve mutfak için çok önemlidir. Et yemekleri sebze veya meyve ile birlikte yenir ve yağ, tuz ve karabiber gibi baharatlar kullanılarak daha lezzetli hale getirilir. Etli yemek tarifleri çok çeşitli olabilir ve her zevke uygun olabilir. İşte sizin için Etli Yemek Tarifleri Üzerine En İyi 10 Öneri:

 • Köfte: Köfte, taze veya önceden pişirilmiş etlerden yapılan bir yemektir. Hafif ve hafif ekşi tatları olan köfte, çoğu kişi tarafından severek tüketilir. Köfte, patates ile birlikte servis edildiğinde lezzetli bir yemek olur.
 • Tavuk ile Kuru Fasulye: Bu etli yemek, köfteyi izleyen diğer popüler bir et yemekidir. Tavuklu kuru fasulye, köfte ile aynı şekilde servis edilebilir veya şehriye, bulgur veya pirinç ile birlikte sunulabilir.
 • Tavuklu Köfte: Tavuklu köfte, köfteyi tavuk eti ile değiştirerek yapılan bir et yemeğidir. Genellikle tavuklu köfte, kızarmış patates ile birlikte servis edilir. Tavuklu köfte, çoğu kişinin severek yediği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Karnıyarık: Karnıyarık, köfte veya tavuk ile birlikte ya da tek başına sunulan çok lezzetli bir et yemeğidir. Karnıyarık, içindeki baharatlar ile çok lezzetli bir tat verir. Karnıyarık, mevsim sebzeleri ile birlikte servis edildiğinde çok lezzetli hale gelir.
 • Tavuklu Kebap: Tavuklu kebap, tavuk ile hazırlanan bir et yemeğidir. Tavuklu kebap, çoğu zaman sebzeler ve otlar ile servis edilir. Bu et yemeği, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Şiş Kebap: Şiş kebap, kuzu eti ile birlikte hazırlanan bir et yemeğidir. Şiş kebap, biber, soğan ve diğer baharatlar ile servis edilir. Şiş kebap, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Kuzu Sarması: Kuzu sarması, kuzu eti ile birlikte hazırlanan bir et yemeğidir. Kuzu sarması, taze sebze ve yağsız yoğurt ile servis edilir. Kuzu sarması, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Kuzu Tandır: Kuzu tandır, kuzu eti ile hazırlanan bir et yemeğidir. Kuzu tandır, patates, tahin ve havuç gibi sebzeler ile servis edilir. Kuzu tandır, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Köfte Kebabı: Köfte kebabı, köfte ile hazırlanan bir et yemeğidir. Köfte kebabı, maydanoz, taze soğan ve zeytinyağı ile servis edilir. Köfte kebabı, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.
 • Köfte Pilav: Köfte pilav, köfte veya tavuk ile hazırlanan bir et yemeğidir. Köfte pilav, fırında patlıcan ve köz patlıcan ile servis edilir. Köfte pilav, çoğu kişinin severek tükettiği lezzetli bir et yemeğidir.

Etli yemek tariflerinin çok çeşitli olması, her zevke uygun olacak şekilde pişirilmesine olanak tanımaktadır. Etli yemek tariflerinin lezzetli ve sağlıklı olması için, doğru baharatların kullanılması gerekir. Etli yemek tariflerinin pişirilmesi için, taze et ve diğer süpermarket malzemelerini kullanmayı unutmayın.

yemek tarifi etli

Etli Yemek Tarifleri İçin En Lezzetli Malzemeler

Etli yemek tarifleri lezzetinin anahtarı doğru malzemelerin seçilmesinden geçer. Etli yemekler genellikle çok lezzetli olurlar, ancak kullanılan malzemeler seçilmezse, etli yemeklerin lezzeti azalır. Etli yemekleri daha da lezzetli hale getirmek için, en lezzetli malzemelerin seçilmesi çok önemlidir. Etli yemek tarifleri için en lezzetli malzemeler şunlardır:

 • Et: Lezzetli etli yemeklerin başlıca malzemesi etlerdir. Et, tavuk, kuzu, sığır, domuz veya başka bir hayvandan seçilebilir. İyi pişmiş et, çok lezzetli etli yemeklerin anahtarıdır.
 • Taze baharatlar: Etli yemeklerin lezzeti taze baharatlarla arttırılabilir. Kullanılan baharatlar; tuz, karabiber, kimyon, kurutulmuş biber, pul biber, tarçın, naneli maydanoz, defne yaprağı gibi baharatlar olabilir.
 • Sebze: Sebzeler etli yemeklerin lezzetini arttırmak için çok önemlidir. Sebzeler; soğan, havuç, patates, domates, biber, kuşkonmaz, mantar, taze fasulye gibi sebzeler olabilir.
 • Sahte Malzemeler: Etli yemekler reçeli veya domates sosu ile daha da lezzetli hale gelebilir. Şeker, sirke veya limon suyu kullanılabilir. Çerkez tatlısı, tarçın veya kabuklu muz eklenebilir.
 • Mutfak Gereçleri: Etli yemeklerin lezzetini önemli ölçüde arttıran mutfak gereçleri; tencere, tava, küp şeklinde doğranmış sebzeler, doğranmış etler, soslar, tuz, karabiber, baharatlar gibi malzemeler olabilir.

Etli yemek tarifleri için en lezzetli malzemeleri seçmek, etli yemeklerin lezzetini arttırmak için önemlidir. Etli yemeklerin lezzetli olması için, doğru malzemelerin seçilmesi çok önemlidir. Etli yemek tarifleri için kullanılabilecek en lezzetli malzemeler; et, taze baharatlar, sebzeler, sahte malzemeler ve mutfak gereçleridir. İyi pişmiş et, sebzeler ve taze baharatlar, etli yemek tariflerinin lezzetini arttırır.

yemek tarifi etli

Kolay Etli Yemek Tarifleri: 5 Hızlı ve Pratik Öneri

Etli yemek tarifleri, çok sağlıklı ve lezzetli fırsatlardır. Yemek tarifleri, herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği kolay etli yemek seçenekleriyle evlerinize hoş bir değişim getirebilir. Aşağıda, hızlı ve pratik etli yemek tarifleri önerileri verilmiştir.

Kuşbaşı köfte, eğlenceli ve kolay etli yemek tariflerinden biridir. Bu leziz ve kolay pişirilebilen tarif, herkesin severek yemesini sağlayacaktır. Büyük ocakta fırında pişirilen bu köfte, soğan, domates, baharat ve çeşitli baharatlarla lezzetlendirilebilir. Kuşbaşı köfteyi servis ederken göz alıcı bir şekilde servis edebilirsiniz. Yemek sıcak olarak servis edilmelidir.

Patates püresi, etli yemek tariflerinin kemikleri arasındadır. Patates püresi, patates, süt, tereyağı veya margarin ile hazırlanır. Bu tarif, tereyağı veya margarini derin bir tencerede eritmek için ısıtılır. Sonra eklenen patatesler öğütülür ve süt eklenir. Patates püresi, sos ile karıştırılmış etli yemeklerin yanında servis edilebilir. Patates püresi, bütün etli yemek tarifleri için harika bir eşlikçidir.

Tavuk ve yumurta tostu, kolay etli yemek tariflerinden biri. Bu tarif, bir tavuk budu, mayonez, rendelenmiş kaşar peyniri, taze domates ve yumurta içerir. Tavuk budu, közlenmiş bir tavada birkaç dakika kavrulur ve sonra mayonez eklenir. Rendelenmiş kaşar peyniri, taze domates ve yumurta, karışıma eklenir. Tostlar, çiğ olarak servis edilir veya ızgara ya da fırında ısıtılır.

İspanaklı kuşbaşı köfte, kolay etli yemek tarifleri arasında en lezzetlidir. İspanaklı kuşbaşı köfte, köfte, taze ıspanak, domates, baharatlar ve soğan içerir. Köfte, bir karıştırma kabında yoğurulur ve kırmızı et, ıspanak, domates ve baharatlar ilave edilir. Karışım közlenmiş bir tavaya alınır ve geniş bir tabağa aktarılır. İspanaklı kuşbaşı köfte, kırmızı et, ıspanak, domates, soğan ve baharatlarla lezzetlendirilir.

Zeytinyağlı köfte, kolay etli yemek tarifleri arasındadır. Köfteler, bir karıştırma kabında çok iyi yoğrulur. Köfte, doğranmış soğan ve domates eklenmesine izin verir. Köfteler, tavaya yağ, zeytinyağı ve baharatlarla karıştırılır. Köfteler, hafif bir ateşte pişirilir ve soğuk salata ile servis edilir. Zeytinyağlı köfte, hafif ve lezzetli bir etli yemek tarifidir.

Kolay etli yemek tarifleri, ev yemeklerinizi lezzetli ve sağlıklı hale getirmek için idealdir. Sıcak ve lezzetli kolay etli yemek tarifleri, herkesin severek yemesini sağlayacaktır. Etli yemek tarifleri, evinizdeki herkesin severek yiyeceği lezzetli ve sağlıklı seçenekler olarak dikkat çekiyor ve herkesi etli yemekleri sevdirebiliyor.

yemek tarifi etli

Farklı Etli Yemek Tarifleri: Ülkelerin Lezzetleri

Etli yemek tarifleri ile sınırsız lezzetlerin peşinde koşarak ülkenin farklı yörelerinden da yenilikleri keşfetmek mümkün. Türkiye’den gelen etli yemek tarifleri çoğu zaman çok güzel lezzetler sunar. Bunlardan bazıları, başlıca etli yemek tarifleri arasında yer almaktadır; Tavuk Pirzola, Köfte, Kuzu Tandır, İskender Kebap, Patlıcan Köfte, Beğendili Köfte ve Fasulye Pilaki.

Köfte ve tavuk pirzola, en çok tercih edilen etli yemek tarifleridir. Köfte, etin çeşitli baharatlar ile karıştırılıp köfte şeklinde hazırlanmasıyla yapılan bir lezzettir. Tavuk pirzola ise tavuk eti kullanılarak, yağda kızartılarak yapılan bir lezzettir. İskender Kebap ise, özellikle İstanbul’da çok popüler olan bir et yemeğidir. İskender Kebap, dürüm ekmeği içine kuşbaşı et ve kaşar peyniri ile servis edilen bir yemektir.

Patlıcan Köfte, domates sos ve soğan ile yapılan patlıcan köftesidir. Beğendili Köfte ise, beğendi sosu ile servis edilen patates ve et karışımından oluşur. Fasulye pilaki ise daha çok akdeniz bölgesinde çok sevilen bir yemektir. Fasulye, patates ve kuru soğan karışımı ile pişirilen fasulye pilaki, çok lezzetli bir etli yemek tarifidir.

Tabela üzerinden etli yemek tarifleri:

Yemek Tarifi Malzemeler Hazırlanış Şekli
Tavuk Pirzola Tavuk, Tuz, Karabiber, Kırmızıbiber, Soğan, Yoğurt Tavukları tuz ve baharatlar ile karıştırıp kızartın. Soğanı doğrayın ve kızartın. Yoğurt ile karıştırın. Tavuğu servis edin.
Köfte Et, Tuz, Karabiber, Kekik, Soğan, Köfte karışımı Eti tuz ve baharatlar ile karıştırın. Soğanı doğrayın. Et, köfte karışımı ve soğanı karıştırın. Köfteleri kızartın.
Kuzu Tandır Kuzu eti, Tuz, Karabiber, Kırmızıbiber, Zeytinyağı, Soğan, Patates Kuzu etini tuz ve baharatlar ile karıştırıp, yağda kızartın. Patatesleri doğrayın. Soğanı doğrayıp kızartın. Kuzu eti, patates ve soğanı tencereye koyun ve pişirin.

Son olarak, etli yemek tarifleri ile en leziz ve şirin yemekler sunmak mümkündür. Etli yemek tarifleri, her tarza uygun, çok çeşitli ve lezzetli yemekler sunar. Türkiye’den gelen etli yemek tarifleri, çeşitli baharatlar ile damaktaki lezzetleri doruklara çıkarmayı başarmaktadır.

yemek tarifi etli

Et Yemekleri Tarifleri: Pratik, Kolay, Farklı

Mersin’e has etli bir dürüm çeşidi olan tantuni, sotelenen etlerin çoğunlukla kuyruk yağ ilavesiyle sacda pişirilmesiyle hazırlandığı çok lezzetli bir yöresel tarifimiz. Bu nefis lezzeti yemek için Mersin’e kadar gitmeyin diye nefis tarif hazırladık: Tantuni! Dilerseniz suda haşlayıp, sarımsaklı yoğurt ile servis edin .

Git

yemek tarifi etli

Et Yemekleri tarifleri

Videolu veya bol görselli anlatımlarıyla en lezzetli Et Yemekleri tarifleri, sayfa 1. Videolu veya bol görselli anlatımlarıyla en lezzetli Et Yemekleri tarifleri, sayfa 1. Tarifler; Bugün Ne Pişirsem? Hakkımızda; Aperatif ve Kahvaltı . Etli Kabak Dolması .

Git

yemek tarifi etli

Kuşbaşı Et ile Yapılan Yemek Tarifleri: 43 Tarif

Osmanlı saray mutfağından bir tarif daha! Kuşbaşı eti Osmanlı mutfağında sıkça kullanılan kuru meyvelerle lezzetlendiriyor, çiğ badem, sumak ve bal gibi tatları da içinden eksik etmiyoruz. Farklı yemek tarifleri arayanları hemen bu tarife bekliyoruz. Yıllara meydan okumayı başarmış muhteşem lezzet: Mutancana tarifi.

Git

yemek tarifi etli

Etli İftar Yemekleri: 20 Pratik Lezzet

İftar sofrasının en doyurucu, en tatmin edici tariflerini et yemeklerine bırakmayı uygun gördüğümüz de ortada. İftara et yemekleri yakışır ama et yemeği hazırlamak bir sanattır, yumuşacık lokum kıvamını tutturmadan olmaz. Biz bu yazımızda tüm püf noktalarıyla beraber, pratik iftar menüleri için aday olacak 20 et .

Git

yemek tarifi etli

En Özel, Kolay, Resimli Et Yemekleri Tarifleri

Leziz bir akşam yemeğine konuk olabilecek et yemekleri tarifi, tamamı denenmiş birçok farklı çeşidiyle bu kategoride birleşiyor. Farklı pişirme teknikleriyle balık ve deniz ürünleri, yörelere has kebap tarifleri, kırmızı et tarifleri, köfte tarifleri, sakatat tarifleri ve tavuk yemekleri birbirinden lezzetli halleriyle Nefis Yemek Tarifleri’nde.

Git

Dana Kuşbaşı Et Yemekleri: Lokum Kıvamında 40 Tarif

Dana kuşbaşı etin pilavla birlikte sunulduğu yemekleri seviyorsanız, harika bir öneri: etli sebzeli bulgur pilavı. Özellikle serin havalarda yemesi ayrı bir keyifli olur. Bizden tavsiye! Tarif için: Serin Havalarda Vazgeçilmezimiz Etli Sebzeli Bulgur Pilavı.

Git

Etli Nohut Tarifi videolu

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin. Etli Nohut Tarifi videolu 30.09.2015 21:22 tarihinde yayınlandı.

Git

Etli Bamya Tarifi, Nasıl Yapılır?

Pratik tencere yemekleri tariflerinden nefis mi nefis, şifası bol etli bamya yemeği tarifi ile karşınızdayız. Şimdiden ellerinize sağlık Yemek Dijital İçerik ve Tarif Üreticisi & Boyum ocağa yetişmeden yemek yap. Devamını okuyun. Takip et. 0takipçi 1247 içerik. Sıkça Yenen Konular.

Git

Etli Türlü Tarifi

Etli Türlü Tarifi Fotoğraflı Yapılışı. –. 5 milyon’dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz. 15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin. Etli Türlü Tarifi 19.11.2013 13:12 .

Git

Etli Bezelye Yemeği videolu

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000’den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin. Etli Bezelye Yemeği videolu 03.05.2017 21:42 tarihinde yayınlandı.

Git

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.